TVN Warszawa (2008-2011)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 633
x 3192

TVN Warszawa

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dlatego Grupa TVN powinna płakać, że tak opóźnia się proces cyfryzacji w Polsce. Gdyby TVN Warszawa mogło legalnie nadawać drogą naziemną (oczywiście cyfrowo), zasięg stacji zrównałby się z TVP Info, szanse na rozwój oczywiście by wzrosły. A póki co trzeba liczyć na to co oferują sieci kablowe - i o tyle dobrze, że TVN Warszawa dostępne jest także w innych częściach kraju, bo to także jakoś buduje widownię. Generalnie bardzo szkoda by mi było gdyby ten kanał został zlikwidowany, widać tam dużo świeżości i dynamiki w porównaniu do TVP Warszawa. Jednak niestety nie odbija się to na dochodach stacji.

Skoro mówisz o zawartości programowej, to chodzi Ci pewnie m.in. o powtórki seriali z głównej anteny TVN. Nic nie szkodzi - gdyby nie powstało pasmo wspólne TVP Regionalna, później TVP3 i TVP Info, to pewnie do dzisiaj oglądalibyśmy w ośrodkach terenowych TVP marne seriale, telenowele i wszystko w jakości VHS - bo tak to wszystko wspominam z dzieciństwa.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 138
x 164
Kontakt:

TVN Warszawa

Post autor: SNOL »

Oprócz powtórek "Magdy M." czy "39 i pół" znanych z głównej anteny na TVN W-wa emitowane są rewelacyjne programy, które przyciągają także mnie, wrocławianina. Warto wspomnieć o "Storyboard" (traktujący o historii poszczególnych dzielnic, budynków stolicy), "Metropoliach" (fantastyczny ostatni odcinek m.in. o Syrii) czy "Miejskich stylach" (światowe trendy w architekturze, modzie, designie). Doskonałe programy, których nie uświadczę na żadnym z kilkudziesięciu pozostałych kanałów, do których mam dostęp. Chociażby dlatego bardzo chętnie spoglądam na warszawski TVN. Widać, że ekipa ma pomysł na stację i świetnie im to wychodzi. Kolejny ciekawy program, na który zwróciłem uwagę to "Skok na stok" - dynamiczna realizacja, aż chce się oglądać, choć nie interesuję się i nie jeżdżę na nartach czy snowboardzie.
A to wszystko^ wymieniam z głowy, dobrze spędzony czas przed telewizorem pozostaje w pamięci.

Pomijam sprawy lokalne, ponieważ nie wiem, czy możliwości kanału są w pełni wykorzystywane w tym aspekcie. Nie mieszkam w W-wie i nie umiem ocenić, czy "Stolica" dotyka ważnych dla warszawiaków spraw. Doczepiłbym się jednak do zbyt wielu wydań "Rytmu miasta" - ileż można oglądać powtórki powtórek tego magazynu? :)
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
munio181
Użytkownik

TVN Warszawa

Post autor: munio181 »

Czy ktoś wie co się dzieje "Z Lotu ptaka"? Odkąd ogladam TVN Warszawa czyli od sieprnia 2010 ten program był nadawany co kilkanaście dni, a teraz od światęcznego wydania w grudniu 2010 roku cisza. Macie jakieś info? z Góry dzieki.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 48
x 154

TVN Warszawa

Post autor: matik »

W TVN Warszawa cięcie kosztów i polskie produkcje spadają z ramówki
Pawrzes
Użytkownik

TVN Warszawa

Post autor: Pawrzes »

Kanał TVN Warszawa zniknie z wizji

W Grupie TVN zapadła decyzja o zamknięciu stacji TVN Warszawa. Pozostanie tylko w Internecie, podobnie jak to było z TVN Med.

Warszawski kanał nadaje od grudnia 2008 roku – i dotychczas jego przychody nie przekroczyły kosztów. W lutym Piotr Walter, wiceprezes TVN ds. telewizji, zapowiedział, że TVN Warszawa ma czas na osiągnięcie break-even do końca tego roku. Z nieoficjalnych informacji ”Presserwisu” wynika jednak, że decyzja o zamknięciu stacji już zapadła. – Nie mogę tego potwierdzić – powiedział nam dwie godziny temu Piotr Walter, wiceprezes TVN ds. telewizji. Na pytanie, czy może zaprzeczyć, odesłał do rzecznika prasowego Grupy, Karola Smoląga. Ten nie odbierał telefonu. W SMS-ie napisał tylko, że kanał nie zostanie zamknięty.
Z naszych informacji wynika, że zniknie jednak z wizji, pozostanie tylko w Internecie.
– O 15 będzie spotkanie całej redakcji. Nie spodziewamy się niczego innego, jak tylko wiadomości o zamknięciu kanału – mówi jeden z dziennikarzy TVN Warszawa. Osoba zbliżona do zarządu spółki stwierdza, że w przypadku tego kanału Grupa TVN miała dylemat, jak osiągnąć rentowność bez poważnego obniżania jakości programu.
TVN Warszawa od dłuższego czasu stosował oszczędnościową ramówkę, uzupełnianą powtórkami – także z głównej anteny Grupy. Szef kanału Maciej Maciejowski zapowiadał wprowadzenie nowości w kwietniu. Dziś, pytany o plan zamknięcia kanału, poprosił nas o telefon później. Ramówki TVN Warszawa na kwiecień do dziś nie ujawniono. Biuro reklamy TVN nie sprzedaje też czasu reklamowego stacji na przyszły miesiąc – sprzedaż spotów w pozostałych kanałach już trwa.
Źródło: press.pl

:( :( :(
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

TVN Warszawa

Post autor: Kamil »

Ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem, że tak będzie :) Cytując klasyka śmierć TVN Warszawa była nie do uniknięcia.
Mamy Internet - po co więc komuś newsowa tv lokalna? To nie USA - u nas zmarnowano czas w którym można by wybudować tv lokalne na poziomie (śmierć lokalnych mutacji Polonii 1).
Widzowie po prostu nie są przyzwyczajeni do oglądania pełnowymiarowych lokalnych telewizji, co pokazał przykład TVSu.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

TVN Warszawa

Post autor: Direct »

Trochę szkoda, bo to oznacza, że nie wystartują w najbliższej przyszłości inne lokalne stacje Grupy ITI, takie jak TVN Kraków. Jednak z drugiej strony lepiej TVN Warszawa zamknąć, niż robić z niego stację w stylu TVS - pełną tandetnych programów z zagranicy i regionalną tylko kilkanaście minut na dobę.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

TVN Warszawa

TVN Kraków w ogóle nie był w planach :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

TVN Warszawa

Wiem, ale sukces TVN Warszawa mógł za sobą pociągnąć start innych stacji lokalnych spod znaku TVN.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 15

TVN Warszawa

Post autor: piciu »

Były plany TVN Poznań i chyba TVN Wrocław czy Gdańsk. Co do TVN Warszawa to nie mam, ale szkoda, że najprawdopodobniej już go nie będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 138
x 164
Kontakt:

TVN Warszawa

Post autor: SNOL »

Oficjalne potwierdzenie informacji. Moim zdaniem ogromna szkoda. Do niedawna była to regionalna stacja z prawdziwego zdarzenia. Została już chyba tylko wielkopolska WTK, która mogłaby dorównać warszawskiej stacji TVNu w zakresie informowania na bieżąco.
TVNWARSZAWA.pl pisze:TVN Warszawa przechodzi do online
Grupa TVN informuje o zakończeniu emisji sygnału telewizyjnego TVN Warszawa i przeniesieniu online wszystkich aktywności związanych z tym projektem.

Od 26 marca 2011 roku TVN Warszawa rozpoczyna nowy etap działalności polegający na całkowitym przejściu na platformę internetową www.tvnwarszawa.pl. Oferta TVN Warszawa wzbogaci również uruchomiony niedawno nowy serwis www.tvn.pl.

- Rynek reklamy lokalnej nie daje w naszej ocenie gwarancji, że kanał TVN Warszawa stanie się rentowny w 2011 roku. Jednocześnie, zmiany w sposobie konsumpcji mediów, w tym szczególnie treści audiowizualnych doprowadziły nas do przekonania, że koncentracja naszej aktywności w sieci pozwoli zarówno zoptymalizować model biznesowy TVN Warszawa, jak i najpełniej wykorzystać największe atuty tego projektu, do których bez wątpienia należy zaliczyć serwis tvnwarszawa.pl – powiedział Piotr Walter, wiceprezes Zarządu Grupy TVN.

nieco więcej: http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 45965.html
Przy okazji: przechodzić do online?! Toż to nie po polsku...
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

TVN Warszawa

Jestem ciekaw czy przy życiu zostanie utrzymany TVN CNBC- po dzisiejszym newsie o śmierci TVN Warszawa, śmiem wątpić.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 285

TVN Warszawa

Póki co, TVN CNBC na siebie zarabia, więc nie wiem, czemu miano by go likwidować. Domyślam się, że kokosów nie przynosi, ale strat też nie.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 48
x 154

TVN Warszawa

Post autor: matik »

Przecież TVN CNBC pod koniec ubiegłego roku stał się rentowny
Szkoda tak ciekawego kanału jak TVN Warszawa.
Ciekawe co teraz będzie z: Igorem Sokołowskim, Filipem Chajzerem, Weroniką Diallo, Agnieszką Górniakowską.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 568
x 106
Kontakt:

TVN Warszawa

Post autor: SzymonNP »

TVN CNBC przynosi zyski, widać to po znacznym wyprzedzeniu TV Biznes.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”