TVN Warszawa (2008-2011)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
polajt2
Użytkownik

TVN Warszawa

Post autor: polajt2 » 23 lut 2018, 20:15

Tomek pisze:TVN miał przestać być telewizją dla wymagającego widza w 2001 roku, czy nawet wcześniej przed startem TVN24 (w końcu taki był niby zamysł powstania według twórców).
To był gorący okres, zwieńczony kampanią na przełomie 2003 i 2004 roku "Koniec grzecznej telewizji". Ja bardzo ciepło wspominam ten "familijny" TVN, który od tego momentu zaczął przekształcać się w chłam, który oglądamy do dzisiaj.

Problemem TVN Warszawa był też profil widza, do którego stacja kierowała program. Powinna skupiać się ona na osobach nieco starszych, które oglądają więcej telewizji, które są bardziej zainteresowane lokalnymi wiadomościami (a nie ciekawostkami), historią itd. Jedno nie wyklucza drugiego, ale TVN Warszawa skierował program praktycznie tylko do osób, do których później skierował kanał TVN Meteo Active - czyli takich, które telewizji nie oglądają w ogóle bądź oglądają ją sporadycznie.

Można liczyć projekty, które TVN zawalił. TVN Warszawa to jeden z przykładów. Ze stacji, która miała potencjał został portalik.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVN Warszawa

Post autor: SNOL » 23 lut 2018, 23:33

W punkt. Ten kanał był zbyt nowocześnie podany ludziom, którzy oglądają lokalną telewizję. To smutne, bo przecież każda innowacja jest potrzebna. A gdy chce się utrzymać widza, byle zmiana może zrazić. Dlatego świetnym pomysłem łączącym pokolenia był mój ulubiony „Miejski reporter” – pasmo na żywo, do którego można było napisać list, mejla, a także zatelefonować na antenę. Ten program oglądało się z przyjemnością, wtedy polubiłem też Igora Sokołowskiego. Widać było, że facet doskonale zna to miasto.

Nie bez powodu po pewnym czasie zdecydowano się na zmiany w formule „Rytmu miasta”, który nieco zwolnił, zajmowano się tematami społecznymi, wydarzeniami atrakcyjnymi nie tylko dla młodych. Wprowadzono też inną scenografię – mniej futurystyczną ( :'( ), bardziej przytulną.
Tomek pisze:- nie ma w Polsce tradycji oglądania telewizji regionalnej
I tu się nie zgodzę. Taka tradycja istnieje – wśród osób starszych. To olbrzymi atut, ale i przekleństwo Ośrodków TVP w całym kraju. Zapytaj na Dolnym Śląsku, w najmniejszej wsi, o „wrocławskie Fakty”. W samym Wrocławiu otwiera to wiele drzwi – do domów zwykłych mieszkańców, którzy nie zawsze są przychylnie nastawieni do mediów.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVN Warszawa

Post autor: Tomek » 23 lut 2018, 23:58

Ale mi nie o taką tradycję chodziło.

Za wikipedią:
Tradycja – przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury (takie jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne), uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości.
Wiadomo, że w latach 80 ludzie oglądali telewizję regionalną, ale w III RP wszystko to zaprzepaszczono (ograniczaniem roli ośrodków w ramach TVP, nienadaniem koncesji Polonii 1 jako jedynej startującej stacji ogólnopolskiej z regionalnymi okienkami).

Dzisiaj ci widzowie nie mieszczą się w grupie komercyjnej 16-49, powstała dziura pokoleniowa, a nowe pokolenie - nawet jeśli jest zainteresowane regionem - to w ogóle rezygnuje z TV na rzecz internetu.
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”