Air Box TV

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Axel » 17 kwie 2008, 11:55

Wygląda na to żeśmy sie dorobili kolejnego polskiego kanału muzycznego - AirBox TV, który wzorowany jest na 4fun.tv i nadaje na satelicie.
Kanał skierowany jest na czysty zarobek bo funkcjonuje tak jak 4fun.tv czyli, że można zamawiać na nim teledyski za pomocą SMS-ów. Ale nie wróże im przyszłości bo już spartolili kilka podstawowych spraw :D
Po pierwsze wysłanie SMS-a do nich kosztuje 2,44zł - do 4fun.tv kosztuje o połowę taniej bo 1,22zł.
Po drugie mają strasznie ubogą ofertę teledysków - cały czas lecą jakieś lipne klipy z lat 2003-2008 - w przeciwieństwie do nich 4fun.tv ma baaardzo bogatą kolekcje teledysków gdzie jest w czym wybierać w zależności od dnia tygodnia i godziny a na AirBox TV chyba cały czas jest ta sama playlista...
Po trzecie, z tego co wyczytałem na forum Satkuriera to ten kanał jest odpowiednikiem jakiegoś tureckiego AirBoxa i polską wersje także pewnie tworzą Turcy i temu na ekranie mamy takie kwiatki jak "Chcesz rz dzic Airbox TV!!! wy lij SMS...".
Obrazek Obrazek Obrazek

A wcześniej na tym kanale leciały takie kwiatki...
http://satkurier.digi-tv.pl/news/showNe ... ngtv-z-13e

Takich kanałów nam nie trzeba.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Air Box TV

Post autor: Ice » 17 kwie 2008, 14:52

Poczekaj, poczekaj. Axel, spokojnie. Błędy w literówkach to po prostu jakiś problem techniczny a nie wina tego kto pisał te treści 'Wyślij SMS''.
Po2 - kanał nie ma tylko i wyłącznie starych klipów - ma także świeże i coś czuję, że przeważać będą te najnowsze.
Po3 - rzeczywiście - koszt SMS/a wyższy od 4funTV, ale mogą zmienić ''cennik'' [tak bynajmniej mi się zdaje] :D
Po4 - wszystko mogą naprawić a zbiór teledysków/klipów różnego rodzaju mogą powiększać. ;)

''Trochę obroniłem tą stację, sorry''. :D
Takich kanałów nam nie trzeba
Pamiętaj mów zawsze za siebie - nie za innych.

A kanał rzeczywiście - dla mnie również niepotrzebny- jakoś wolę 4funTV i Vivę bo MTV już nie liczę jak klipy dopiero w nocy lecą :D .
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Axel » 17 kwie 2008, 15:12

Był jeszcze program "Ubavi.tv" na Polonii 1 z taką samą muzyką i SMS-ami. Szybko zleciał z anteny bo nie ma naiwnych u nas kto by wysyłał SMS-y bez większego sensu.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: AtoMan » 17 kwie 2008, 15:15

Axel już nie pamięta początków 4fun.tv, gdzie co trzeci teledysk to było "A cz. 4" Stasia, a potem "Wstrząs dla mas" od Pokahontaz ;-)

Jak dla mnie to i MTV niepotrzebne, a 4fun jeszcze się Kartonami broni.

EDIT: Za to widzę polskich znaków brak :D
dość
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Majkell » 17 kwie 2008, 15:43

Piotrek G. pisze:Po2 - kanał nie ma tylko i wyłącznie starych klipów - ma także świeże i coś czuję, że przeważać będą te najnowsze.
O ile dobrze zrozumiałem Axela, to chodziło mu właśnie o to, że są tylko stosunkowo nowe klipy - a brakuje tych starszych.

Trudno mi oceniać ten kanał, bo go nie widziałem. Myślę jednak, że nie ma co narzekać na nadmiar kanałów FTA - kto chce oglądać, ten ogląda, a reszcie - w niczym przecież nie przeszkadzają.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Axel » 17 kwie 2008, 15:47

AtoMan pisze:Axel już nie pamięta początków 4fun.tv, gdzie co trzeci teledysk to było "A cz. 4" Stasia, a potem "Wstrząs dla mas" od Pokahontaz ;-)
Nie wiem co to jest ten Stasio i Pokahontaz bo czegoś takiego nie słucham. Ale kiedyś gdy 4fun.tv powstało to mocno ich krytykowałem w moich tekstach głównie za SMS-y i nachalny hip-hop. Ale AirBox TV jest jeszcze gorszy, życzę im żeby upadli tak jak ten dating.tv, który ledwo sie pojawił to zaraz został zlikwidowany.

Ten kanał jest tak czerstwy, że trudno wytrzymać 5 minut oglądając go. Takich "syfów" na satelicie są tysiące i gdyby ten kanał nie miał kilku napisów po polsku to w ogóle byłby nie zauważony bo teoretycznie to jest turecki kanał a jedynie z polskimi tekstami.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Air Box TV

Post autor: Karol » 17 kwie 2008, 16:44

Przecież to są kanały by zasłynąć tylko na chwilę, Air Box TV ma prawdopodobnie tego samego właściciela co dating.tv. Na ś.p. kanale Ya! też leciały teledyski. Tutaj raczej wszystko jest nagrane w pętlę albo puszczone losowo z odtwarzacza.
Awatar użytkownika
arczi13_90
Użytkownik

Air Box TV

Post autor: arczi13_90 » 18 kwie 2008, 16:08

Jestem ciekaw, jak długo ten kanał pociągnie? :)
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Majkell » 18 kwie 2008, 17:29

arczi13_90 pisze:Jestem ciekaw, jak długo ten kanał pociągnie? :)
Podejrzewam, że niedługo - jak podobne tego typu (s)twory. Ja raczej zastanawiam się, czy przejdzie do "legendy" jak osławione Ya! Polska, które nadawało może z miesiąc (już nie pamiętam), wzbudzało ciekawość, a wręcz sensację zupełnie nieadekwatną do oferty programowej i zdecydowanie zapisało się w historii polskich kanałów FTA, bo wciąż się je wspomina, przy każdej nadarzającej się okazji. ;)

Chociaż może się mylę i znajdzie się wreszcie nadawca z grupy tych, o których "nikt nic nie wie" (czyli takich właśnie jak Ya!, PLeroticaTV czy AirBox), który stworzy kanał nadający się jako tako do oglądania, a nie poprzestanie na krótkotrwałej emisji testowej. ;)
Awatar użytkownika
arczi13_90
Użytkownik

Air Box TV

Post autor: arczi13_90 » 19 kwie 2008, 11:40

mam nadzieje, że się mu uda zagościć dłużej niż miesiąc. Oby tylko nie powtarzali w kółko tego samego...
Miro
Obserwator
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Miro » 26 kwie 2008, 17:21

Satkurier napisał:

AirBox Polska - kolejna faza testów

Dzisiaj w godzinach popołudniowych rozpoczęto kolejną fazę testów nowej interaktywnej telewizji muzycznej w Polsce - AirBox TV. Właścicielem projektu jest serwis MegaDating, który swoją siedzibę ma w Turcji. Warto nadmienić, iż kanał nie posiada polskiej licencji. W internecie nadal nie można znaleźć żadnych konkretnych informacji od nadawcy dotyczących projektu.

Na antenie AirBox TV dominują teledyski z gatunku dance, techno, pop i są to tylko zagraniczne klipy. Na chwilę obecną nie są emitowane żadne reklamy, nie ma też prowadzących, jest za to 100% muzyki. Na ekranie telewizora podczas trwania teledysków są wyświetlane treści krótkich SMS-ów nadsyłanych przez polskich widzów. Telewidzowie mają stały wpływ na zawartość programową. Grafika AirBox TV Polska jest identyczna jak przy tureckiej wersji kanału - program ten już nie nadaje w tym kraju. Jednocześnie jest również podobna do programu Get The Clip, który był emitowany też w nieistniejącej niemieckiej telewizji VIVA Plus.

Warto również wspomnieć, iż dokonano zmiany identyfikacji kanału. Jeszcze dzisiaj program wyszukiwał się pod nazwą Finest TV, obecnie przekaz rozpoznawalny jest przez odbiorniki jako AIRBOX TV. Pod logiem stacji wciąż widnieje napis "TEST".

Dokładne parametry techniczne:

Hot Bird 8 (13E)
tp. 89 (12.476H SR=27500 FEC=3/4)

PID V=669
PID A=670
PID PCR=669
SID=10660

ID: AIRBOX TV
Kodowanie: brak

W Polsce istnieje duże zapotrzebowanie na kanały muzyczne. Żaden wielki koncern nie zdecydował się jeszcze by wykorzystać tą lukę i wprowadzić do naszego kraju swój produkt. Szansę wykorzystuje właśnie turecki nadawca. Czy jej nie zmarnuje?
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Axel » 26 kwie 2008, 18:33

Zmieniono już kilka dni temu. Napis TEST pod logo zauważyłem tez już jakiś czas temu ale nie chciało mi sie o tym pisać, szkoda czasu na taki badziewny kanał. Będą sobie robić test i w końcu kanał zniknie, ot co. Jeszcze nam brakowało tureckiego kanału...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Air Box TV

Post autor: Karol » 26 kwie 2008, 20:31

Axel pisze:Jeszcze nam brakowało tureckiego kanału...
Większość polskojęzycznych stacji nie jest polskich - pochodzą z Węgier, Rumunii, Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii....
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Air Box TV

Post autor: Axel » 26 kwie 2008, 20:39

Ale nie z Turcji :lol:

P.S. Czemu usunięto posty pomiędzy oba moimi ?
Awatar użytkownika
RafiX
Użytkownik

Air Box TV

Post autor: RafiX » 26 kwie 2008, 20:50

Axel pisze:I co nowego wnosi ten news ? Zupełnie nic.
Wnosi to, że w tej telewizji ruszyło się coś do przodu, a więc jest duże prawdopodobieństwo, że zagości u nas na dłużej.
Axel pisze:szkoda czasu na taki badziewny kanał.
Nie chcesz? Nie oglądaj! Przecież jest wiele innych ciekawszych kanałów...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”