VIVA Polska (2000-2017)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 35
x 208

VIVA Polska

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Oprawa bardzo fajna. Widać nowy nurt tworzenia opraw muzycznych stacji w oparciu o 'filmowe scenki'. Tego typu oprawę ma też Eska TV i tam również ładnie się to prezentuje.
dante92
Użytkownik

VIVA Polska

Post autor: dante92 »

Zapowiada się ciekawa zmiana, tylko pytanie o której to wszystko to zmienią ?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 603
x 3065

VIVA Polska

Post autor: Karol »

Choć to najmniej ważne, to podejrzewam, że zmiany nastąpią dopiero rano. Kiedyś można byłoby się ich spodziewać ok. północy, na przełomie dni, jednak zauważyłem, że odstąpiono od tej pory.
Bar2000
Użytkownik

VIVA Polska

Post autor: Bar2000 »

Zmiany będą na bank we wtorek o 6 rano ,podobnie jak było w przypadku comedy central .
Awatar użytkownika
bartekwalasek14
Użytkownik

VIVA Polska

Post autor: bartekwalasek14 »

http://worldofogolnotematyka.fora.pl/

*TVP Regionalna - Jesteś u siebie*
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

VIVA Polska

Post autor: Direct »

No i mamy nową VIVĘ w 16:9. Logo ekranowe w lewym górnym rogu jest dość małe, a wewnątrz tych czterech ostro zakończonych trójkącików wyświetla się jakaś animacja. Nie ma dopisku "Polska". Po prawej stronie u góry znajduje się bardzo duży trójkąt z nazwą pasma i także jakąś animacją. SMS-owa grafika mogłaby być mniejsza, bo to, co jest na antenie teraz zajmuje gdzieś tak z 1/3, może 1/4 ekranu. Za to grafika zapowiedzi jest ładna - wycentrowana trójkątna "belka" z godziną i nazwą programu prezentuje się bardzo estetycznie. Widziałem zapowiedź "Futuramy", będzie z polskim dubbingiem. Mam wrażenie, że wyższe bitrate by stacji nie zaszkodziło.

Natomiast strona stacji nie została jeszcze wymieniona, wciąż widnieje tam stare logo.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

VIVA Polska

Post autor: TiM »

Obrazek
Dodano licznik podczas reklam

Obrazek
Tyłówka "Week Top 10"

Obrazek
Nadal lecą stare zwiastuny VIVY :lol:
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 123
x 150
Kontakt:

VIVA Polska

Post autor: SNOL »

VIVA nam dorosła. Wreszcie nie ma w oprawie infantylnych ptaszków, serduszek i innych buziaczków. Cieszę się, że bez zmian wprowadzono genialne logo ekranowe VIVA DE. Próbuję znaleźć fragment ekranu, z którego pobierana jest tekstura do zapełnienia znaczka, ale ciężko to wyczaić. Trochę za duży jest piktogram poszczególnych pasm czy programów (w tym momencie 100% VIVA).

Szkoda, że elementy oprawy - np. jingle reklamy - są wyprodukowane w Polsce i jakością bardzo odbiegają od dzieła stworzonego dla niemieckiej VIVA. Tutaj mamy wygibasy prezenterów stacji, tam - scenki w stylu "life without worries" z młodymi ludźmi w roli głównej. Piosenka Brodki - idealnie pasuje do stylu nowej VIVA Polska. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że nawet bardziej niż melodia niemiecka. Niestety w Polsce skiełbasili klimat niemieckiego pierwowzoru obrazkami z centrum Warszawy... :/

Jeśli chodzi o nową ofertę programową, to z pewnością zerknę na polską wersję "Futuramy" - to może być hit! Zawsze przepadałem także za Piotrem Kędzierskim, więc może raz czy dwa zerknę na "Webniętych", ale raczej nie będzie to mój ulubiony program.

EDYTA: Jest już nowa wersja www.viva-tv.pl
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 133

VIVA Polska

Post autor: matik »

Dodam, że oprawa stworzona na potrzeby polskiej wersji kanału będzie, a nawet już jest wykorzystywana na zagranicznych oddziałach VIVY - było o tym na Stakurierze
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 147
x 169
Kontakt:

VIVA Polska

Post autor: Ama18 »

SNOL pisze:Próbuję znaleźć fragment ekranu, z którego pobierana jest tekstura do zapełnienia znaczka, ale ciężko to wyczaić.
Pobawiłem się w detektywa i chyba wytropiłem ten fragment (zap z tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=vz6Q6NFfU50)
Obrazek
Trzeba przyznać, sprytne rozwiązanie ;)

A co do reszty... Te ozdobniki z nazwą programu faktycznie trochę za duże, ale da się przyzwyczaić. Oprawa na zupełnie innym poziomie niż ta dotychczasowa i to zmiana na plus. A utwór Brodki może szybko zbrzydnąć ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3347
x 1487

VIVA Polska

Post autor: Trzeciak »

W ponad 12-letniej historii stacji dla mnie jest to najlepsza oprawa i grafika ekranowa w historii polskiej VIVY. Praca jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Scenki life-action i ich "oprawienie" zdecydowanie lepsze, od tego na Eska TV. A pomysł z "lustrzanymi trójkącikami" w logo ekranowym i oprawie - coś naprawdę genialnego. Jedynie, do czego mógłbym się przyczepić, to ciągle ta sama muzyka w jinglach reklam (na co zwraca uwagę @Ama 18 - mam nadzieję, że znajdą się jeszcze inne ciekawe kawałki). Mam także nadzieję, że oprawa w postaci nowych scenek w jinglach będzie regularnie odświeżana. ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

VIVA Polska

Post autor: TiM »

Koniec darmowej VIVY, ostatni zap
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 123
x 150
Kontakt:

VIVA Polska

Post autor: SNOL »

Aha, to dlatego też w UPC zniknęła VIVA. Jak zwykle nie są na bieżąco i teraz będą kilka godzin zmieniać źródło sygnału... :/ Przynajmniej macie ładny widok na pożegnanie! :D

@Ama18: Dzięki za śledztwo. :P
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 603
x 3065

VIVA Polska

Post autor: Karol »

W Vectrze jest problem z odbiorem VIVY. Zacięła się na programie "Szał ciał PL" i nie da się oglądać, bo dekoder nie odbiera sygnału.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

VIVA Polska

Post autor: SzymonNP »

W telewizji Orange również zniknęła VIVA z pakietu podstawowego i do niego pewnie już nie wróci.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”