Romantica / Zone Romantica (1998-2012)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 250
x 431
Kontakt:

Zone Romantica

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: [email protected] »

W środę 29 maja, Zone Romantica wyemituje ostatni 128 odcinek "Kocham cię na zabój". Tymczasem już następnego dnia zaczną kolejną jego emisję, od pierwszego odcinka. Zastanawia mnie tylko na ile czasu i emisji maja prawa do telenowel. Będzie to już chyba czwarta emisja "Kocham cię na zabój".

Wkrótce ostanie odcinki kolejnych telenowel. Idę o zakład, że na następny dzień puszczą je ponownie od 1 odcinka. Tak, pewnie będzie już do czasu uruchomienia Polsatu Romans.
Jantar
VIP Expert
x 9
x 68
Kontakt:

Zone Romantica

Post autor: Jantar »

[email protected] pisze:W środę 29 maja, Zone Romantica wyemituje ostatni 128 odcinek "Kocham cię na zabój". Tymczasem już następnego dnia zaczną kolejną jego emisję, od pierwszego odcinka. Będzie to już chyba czwarta emisja "Kocham cię na zabój".
Raczej nawet 5-a emisja. Na samej Romantice przed grudniem 2012 ta telenowela była emitowana 3 razy.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 250
x 431
Kontakt:

Zone Romantica

Z wielkim smutkiem proszę o przeniesienie tematu do działu Wspomnienia. Niestety, kanał od 1 września już nie istnieje :(
Robertita
Użytkownik

Zone Romantica

Post autor: Robertita »

Wspominam ten kanał bardzo dobrze, był o niebo lepszy niż ta cała Novela Tv ! Nie chodzi mi o to, że Novela Tv emituje gorsze telenowele tylko o to, że kablówki i satelity w których jest dostępna można policzyć na palcach :/ Romantica może i zaczynała od tańszych telek (chociaż niektóre z Venevision były całkiem dobre), ale potem już było coraz lepiej ;) Np. Miłość jak Tequila, Do diabła z przystojniakami, Miłość na sprzedaż - to były znakomite produkcje !
piotrekzgr
Junior

Zone Romantica

Post autor: piotrekzgr »

Mi brakuje tego kanału :) W sumie w czasie bardzo dobrych wyników oglądalności zniknął...Dzikie Serce i Podwójne życie Angeliki, choć w MX sukcesu nie odniosły, na ZR ogromny. Do diabła z przystojniakami ,Kraina namiętności też hity, a największym Kobieta ze stali, rekord oglądalności wtedy chyba padł, jeśli mnie pamięć nie myli :) Brakuje, oj brakuje tego kanału...Mieli super podejście do widzów, odpisywali na FB, nawet na wiadomości :D Dobrze,że mam kubek i jakieś długopisy z logiem ZR, fajna pamiątka :D
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 250
x 431
Kontakt:

Zone Romantica

Również bardzo tęsknie za Romcią i żałuje, że zniknęła z rynku i to w okresie swojej najwyższej oglądalności, ale niestety likwidacja kanału wynikła z odgórnej współpracy Chellomedia z CBS. Brakuje mi tego kanału, który miał swój własny styl i klimat. Szkoda, że takie wartościowe kanały znikają z rynku, a pojawiają się niepotrzebne buble jak ATM Rozrywka.
pablos2654
Użytkownik

Zone Romantica

Post autor: pablos2654 »

Oj tak KOBIETA ZE stali to było coś !!!
Robertita
Użytkownik

Zone Romantica

Post autor: Robertita »

[email protected] pisze:Szkoda, że takie wartościowe kanały znikają z rynku, a pojawiają się niepotrzebne buble jak ATM Rozrywka.
Nawet mi nie mów o tym chłamie ATM Rozrywka !
A Ty na przyszłość nie pisz postów, który jak powyższy - nic nie wniósł do wątku.[Trzeciak]
Jantar
VIP Expert
x 9
x 68
Kontakt:

Zone Romantica

Prezencik, jaki trafił mi się na kasecie VHS: pierwsze logo Romantici, oprawa, spot promocyjny kanału (składanka z telenowel) i promo jednej z telenowel, a mianowicie "Rosangelici". Nagranie z roku 2000:

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)
Załączniki
maktub3-vhs-resz.jpg
maktub3-vhs-resz (02).jpg
maktub3-vhs-resz (03).jpg
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 108
x 23

Zone Romantica

Post autor: atomówka96 »

Pamiętam to stare logo jeszcze gdy miałam z 4 lata. Ten testcard z ogromnym logiem kanału mnie wtedy przeraził.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 426
x 519
Kontakt:

Zone Romantica

Post autor: kacper3100 »

Ja pamiętam inną oprawę Romantici i logo. Był to różowy logotyp, oprawa także była tego koloru. W dżinglu reklama był napis "reklama" lecący od lewej do prawej strony. Przynajmniej tak to pamiętam.

W dodatku pamiętam, że był tam emitowany, za czasów wspomnianej przeze mnie oprawy, jakiś dziwny serial. Były tam dwie główne złe postacie - facet i kobieta. Nie pamiętam, o czym ten serial był, ale pamiętam, że w niektórych odcinkach pod koniec jedna z tych złych postaci wbijała sobie miecz w krocze. I o dziwo nie umarli z tego powodu, bo w następnych odcinkach żyli. A w innym odcinku przywiązali jakiegoś faceta (pozytywną główną postać) do wielkiego stołu, rozebrali go i facet, grający złą postać, który wcześniej wbił sobie miecz w penisa, ale przeżył, wbił nóż temu facetowi, który potem chyba zmarł.

Dziwne jakieś...
***** ***, ***** i jeszcze raz *****.
Jantar
VIP Expert
x 9
x 68
Kontakt:

Zone Romantica

atomówka96 pisze:Pamiętam to stare logo jeszcze gdy miałam z 4 lata. Ten testcard z ogromnym logiem kanału mnie wtedy przeraził.
Oto i tenże testcard - krótkie video. Testcard był na antenie każdej nocy - wchodził punkt 2.00 i schodził kilka minut przed 6.00, kiedy zaczynały się jakieś zapowiedzi i program na najbliższe kilka godzin (zwykle był to blok 4 pozycji na 4 godziny). W kolejnej oprawie tescardu już nie było, bo stacja zaczęła nadawanie non-stop.

romantica - testcard.jpg
@kacper3100, pewnie pamiętasz tą oprawę Romantici. To druga z kolei - weszła gdzieś w roku 2002 lub na początku 2003. Poniżej video z jinglami kanału, premiery, autopromocja kilku tytułów, a także clipami muzycznymi, które na kilka lat zagościły na antenie pomiędzy telenowelami. Stacja wałkowała jednak do urzygu jedynie 5-6 clipów. Zauważcie też, że przy tytułach telenowel i autopromocji oraz jinglach reklamy pojawiły się węgierskie odpowiedniki. Stacja bowiem zaczęła nadawać także dla Węgier - mieliśmy jednakową ramówkę i bywało tak, że my oglądaliśmy przez kilka godzin odcinki z węgierskim dubbingiem, a Węgrzy z naszym lektorem.

romantica 2003 (02).jpg
romantica 2003 (03).jpg
romantica 2003 (04).jpg
romantica 2003 (05).jpg
romantica 2003 (06).jpg
romantica 2003 (07).jpg
romantica 2003 (08).jpg
romantica 2003 (09).jpg
romantica 2003 (10).jpg
romantica 2003 (11).jpg
A co do serialu, o którym piszesz to nic takiego sobie nie przypominam. Stacja nadawała klasyczne telenowele - tu nawet czarne charaktery nie były na wskroś czarne. To, co opisujesz, bardziej pasuje do jakiegoś serialu sci-fi, a nie romansu.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 426
x 519
Kontakt:

Zone Romantica

Post autor: kacper3100 »

Tak, właśnie ta oprawa zapadła mi w pamięć.

A jeśli chodzi o tamten serial, być może był emitowany nie w Romantice, ale w Clubie. Tak czy siak, dziwny był, ale chętnie bym sobie go przypomniał.
***** ***, ***** i jeszcze raz *****.
Jantar
VIP Expert
x 9
x 68
Kontakt:

Zone Romantica

Jeszcze uzupełnienie autopromocji i oprawy Romantici z 2003 r. - także belki z programem:

romantica 2003(1).jpg
romantica 2003(1) (02).jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”