Strona 1 z 5

Polsat Futbol

: 19 sie 2009, 23:56
autor: Trzeciak
media2.pl pisze:Polsat Futbol - rusza nowy kanał sportowy

Od września Polsat uruchamia nowy sportowy kanał - Polsat Futbol, który będzie poruszał tematykę związaną wyłącznie z piłką nożną. Kanał ten zostaje uruchomiony w związku z wykupieniem praw do transmisji Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej UEFA na najbliższe trzy lata. Wraz z Polsatem Futbol startuje także internetowa platforma tematyczna - ipla sport.

Polsat Futbol będzie czwartym kanałem sportowym Polsatu. Na antenie nowej stacji zobaczymy przede wszystkim transmisje meczów Ligi Europejskiej UEFA oraz poszczególnych lig narodowych: włoskiej, holenderskiej, szkockiej i rosyjskiej. Ponadto emitowane będą także retransmisje meczów zagranicznych kanałów klubowych, m.in. Barca TV, Chelsea TV czy Inter TV.

Kanał będzie nadawał około 12-14 godzin na dobę. Od początku nadawania dostępny będzie na platformie Cyfrowy Polsat w pakiecie Sport, dostępnym w ofercie pakietów premium. Tym samym kanał Polsat Sport Extra zostanie przeniesiony do podstawowych pakietów familijnych, bez dodatkowych opłat. Jak zapowiada Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu, do końca roku kanały te pozostaną bezpłatne. Obecnie trwają także rozmowy z sieciami kablowymi.

- Negocjacje te są dość trudne ze względu na technologię, jednak już w przeciągu najbliższego tygodnia-dwóch powinny być gotowe oferty - mówi Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat. - Zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy kanał nie tylko ze względu na przeprowadzone badania, z których wynika że kanały sportowe mają bardzo dobrą oglądalność, ale też ze względu na naszą intuicję, która podpowiada nam, że w ten produkt warto inwestować - dodaje.

Obecnie pakiet Sport w ramach umowy z Cyfrowym Polsatem posiada kilkadziesiąt procent abonentów. Dominik Libicki nie zdradza jednak dokładniej liczby.

Jednocześnie widzowie będą mogli śledzić wybrane mecze na antenie Polsat HD. Na czas rozgrywek Ligi Europejskiej UEFA zostaną uruchomione cztery specjalne serwisy, na których będą równolegle transmitowane po cztery czwartkowe mecze o godz. 19 i o godz. 21. Dodatkowo, kanał otwarty Polsatu planuje wprowadzić specjalne bloki sportowe, trwające od godziny 20:30 do rana. W tym czasie emitowane będą trzy-cztery mecze. Supportem bloku sportowego będzie stacja Polsat Sport, na której emisja bloku rozpocznie się około godziny 19. Rozszerzone skróty najciekawszych spotkań emitować będzie także stacja Polsat News.

Polsat, w ramach rozszerzenia oferty sportowej, wprowadza także tematyczną platformę internetową - ipla sport.

- To chyba pierwsza taka internetowa telewizja sportowa, można powiedzieć, że kanał tematyczny. W ipla sport za darmo będą dostępne materiały z Ligi Mistrzów, część meczów będzie także transmitowana na żywo - zapewnia Marcin Pery, prezes spółki Redefine. - Na tym kanale udostępnimy również materiały z innych dyscyplin, m.in. siatkówki.

Zarówno Polsat Futbol, jak i ipla sport wystartują 17 września 2009 około godziny 17. Szefem kanału Polsat Futbol będzie Marian Kmita, dyrektor ds. sportu. Polsat planuje jeszcze w tym roku uruchomić kanału Śląsk TV. Szczegóły poznamy jednak dopiero pod koniec tego roku.
.
Jest to wydarzenie bez precedensu, po raz pierwszy powstaje kanał poświęcony jednej dyscyplinie sportu. W końcu trudno się dziwić, że Solorz rozpoczyna ofensywę z kanałami teamtycznymi. To, że Polsat kupił prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej, to wiadomo od dawna, ale też trzeba wspomnieć dwa bardzo ważne fakty. Po pierwsze coraz więcej widzów ogląda kanały tematyczne, a udziały tracą kanały ogólnotematycne, a po drugie takie kanały oprócz przychodów reklamowych (które w tym roku spadają) mają inne - bardziej stabilne źródło finansowania - opłaty od operatorów telewizyjnych. I choć nie doganiają przychodów z reklam, to właśnie dzięki nim kanał nawet w czasach kryzysu może się obronić od strat.

A tak swoją drogą warto zwrócić uwagę na logo, które jest niemal identyczne do loga Polsatu Sport. I dobrze - dzięki temu kanał stanie się bardziej rozpoznawalny.

Polsat Futbol

: 20 sie 2009, 11:45
autor: Kazik
Szkoda tylko że pewnie do przynajmniej do końca tego roku będzie on dostępny wyłącznie w Cyfrowym Polsacie.

Polsat Futbol

: 20 sie 2009, 21:44
autor: Trzeciak
No i właśnie nic dziwnego. W końcu Polsat chce utrzymać dotychczasowych abonentów (uwzględniając pakiety) i zdobyć nowych, czyli po prostu chodzi o kasę.

Polsat Futbol

: 09 wrz 2009, 21:11
autor: Semih
Jest, mi bardzo przykro z powodu braku moje dostępu do tego kanału. Ale równocześnie cieszę się że w Polsce wreszcie powstał kanał sportowy-tematyczny (jeden sport) i jest nim moja ukochana piłka nożna.

Polsat Futbol

: 10 wrz 2009, 22:54
autor: SAT_ANTHD
Nie pozostaje nic innego jak nabyć CP i cieszyć się nie tylko polsatem futbol (za kilkanaście dni) lecz także mnóstwem innych sportów. Osobiście uważam, że taki kanał tematyczny ma rację bytu i może być ciekawy. Pzdr

Polsat Futbol

: 11 wrz 2009, 19:46
autor: janusz080
Też jestem tego zdania. Tematyczne kanały sportowe istnieją już w innych krajach - w Szwecji m.in. piłkarski Viasat, Viasat Motor, Viasat Golf czy Viasat Hockey albo we Włoszech (Wrestling 24/7 - to raczej PPV). Jeśli uda im się pozyskać ligę włoską, o której pozytywnie wypowiada się Kmita, to mogą nieźle wyjść na PF.

Polsat Futbol

: 11 wrz 2009, 23:02
autor: Karol
Dodatkowa maszynka do pieniędzy - więcej kanałów sportowych, więcej reklam.

Polsat Futbol

: 12 wrz 2009, 15:54
autor: janusz080
Oby tylko nie przesadzili i nie rozmienili oferty na drobne - póki co jeszcze jakoś to będzie wyglądało. Na każdym z 3 kanałów będzie co oglądać.
Na Polsacie Sport Extra widziałem dziś zapowiedź Polsatu Futbol - mówią m.in. o max 6 meczach jednocześnie w Cyfrowym Polsacie, wywiadach, publicystyce, no i oczywiście ligach piłkarskich. Bardzo dobrze potrafią ubrać to w słowa - informują o Premier Liguae i LaLidze - oczywiście nie ma ani słowa o tym, że są to tylko retransmisje w ramach kanałów klubowych :P

Polsat Futbol

: 13 wrz 2009, 13:06
autor: emil1992
Cały program do końca miesiąca jest na www.tvsportowe.pl

Polsat Futbol

: 14 wrz 2009, 20:29
autor: janusz080
Czy wiadomo coś na temat dostępności w ofertach kablowych kanału Polsat Futbol? Szczególnie chodzi mi o sieć UPC.

Polsat Futbol

: 14 wrz 2009, 22:56
autor: belost
Jeśli chodzi o kablówki to fajny temat.
Jeżeli kablówka posiada w ofercie PS i PSE to dopiero jazda się zacznie.
W Posacie cyfrowym od 17 września PSE wchodzi w skład pakietu familijnego i dołącza do PS. Czyli cena tych dwóch programów spada.
Teotetycznie cena w kablówkach też powinna spaść - przynajmniej za PSE.
Teraz dwa warianty:
1 - operatorzy posiadający w ofercie PS i PSE powinni obniżyc cene za PSE.
2- niezmniejszając ceny dołoZyć PF bez dodatkowych serwisów( one są tylko dla abonentów CP)

Jak znam życie - cena nie spadnie a PF nie dadzą odrazu.
Ale najlepiej dowiedzieć się u swojego operatora.
Mój powiedział , cytuje: że nic nie kumają

Polsat Futbol

: 19 wrz 2009, 11:35
autor: Canton
Niedawno w "Przeglądzie Sportowym" wyczytałem, iż z Polsatu Sport, a także Polsatu Sport Extra zniknie piłka nożna, z wyjątkiem Cafe Futbol, a także wstępu do środowego meczu Ligi Mistrzów. Już zauważyłem mniej piłki w Polsacie Sport. Obecnie stacja ta pokazuje mecze ligi żużlowej sprzed pięciu, czterech czy trzech lat.

Polsat Futbol

: 20 wrz 2009, 17:31
autor: Karol
To jest celowy zabieg. Wiadomo, że z racji dużej popularności (nie tylko piłki nożnej) sieci kablowe nie będą wycofywać PS i PSE. Jednocześnie przerzucając całą piłkę nożną do Polsat Futbol, nadawcy kablowi będą zobligowani dołączyć go do swoich ofert by dogodzić widzom - w końcu piłka nożna to podstawa w naszym kraju jeśli chodzi o kanały sportowe. Więc w taki sposób zagwarantowano sobie szybkie poszerzenie zasięgu.

Polsat Futbol

: 12 lis 2009, 23:19
autor: Los_Dawidos
Polsat Futbol dla mnie jednak jest nie wypałem - przynajmniej na razie.

Po 1: bardzo malutki zasięg kanału
Po 2: słabiutkie prawa do transmisji
Po 3: brak możliwości zakupu dobrych praw do transmisji

Odnośnie punktu pierwszego to pewnie w przyszłym roku stopniowo będzie się to zmieniać. Punkt drugi jednak prędko się poprawi znacząco oglądalności kanału. Obecnie PF ma: Ligę Europejską, Ligę Mistrzów (tylko retransmisje), ligi holenderska, szkocka, rosyjska i mecze wybranych drużyn serie A (co oznacza, że Milan - Inter czy Milan - Juve w Polsacie nie zobaczymy).

Punkt trzeci również nie napawa optymizmem. Primera Division, Serie A, Ligue 1, Ekstraklasę, Premiership ma C+, Ligę Mistrzów w całości ma nSport. Bundesliga z kolei należy do Eurosportu.

Jeżeli Polsat miałby chociaż ze dwie ciekawe ligi europejskie, najlepiej wraz z Ligą Mistrzów byłoby wówczas dobrze. Jednak Polsat raczej zawsze był ubogi jeżeli chodzi o prawa do piłki nożnej i raczej nie zanosi się na to, żeby miało się to zmienić.

Polsat Futbol

: 16 kwie 2010, 8:16
autor: slawomax
Doradzcie mi czy opłaca się wykupić pakiet w którym jest ten kanał?