Czwórka (telewizja Polskiego Radia)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

Post autor: Mocny FULL » 04 lut 2011, 10:21

Wczoraj odszukałem ten kanał, ciekawa stacja i całkiem dobra muzyka :)
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
aandrut95
Użytkownik

Post autor: aandrut95 » 09 lut 2011, 13:33

będzie dostępna w TP ?
AlexLL
Użytkownik

Post autor: AlexLL » 10 lut 2011, 16:27

Ciekawe czy zrobią kiedyś odwrotnie - Telewizja w Eterze np
Albo Telewizja na Fonii :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 10 lut 2011, 22:27

A to wtedy nie miałoby sensu. Bo czego byś słuchał poprzez radio? "Klanu" czy może programów call-tv?
aandrut95
Użytkownik

Post autor: aandrut95 » 11 lut 2011, 15:22

Na stronie internetowej zmienili playera z WMP na flowplayer :D
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 11 lut 2011, 17:37

I dzięki temu nareszcie można oglądać Czwórkę - Radio na Wizji przez internet! Jest jednak jedna różnica między sygnałem puszczanym na satelitę, do tv cyfrowej i kablówek, a internetowym streamem - podczas piosenek w internecie nie są puszczane teledyski, ponieważ pokazywana jest wtedy reżyserka. Teledysk można zobaczyć wyłącznie na 2-3 małych ekranach widocznych właśnie w reżyserce.
Zapewne nie mają praw do rozpowszechniania teledysków w sieci.

Bezpośredni link: http://www.polskieradio.pl/Portal/CzworkaPlayer.aspx
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
aandrut95
Użytkownik

Post autor: aandrut95 » 12 lut 2011, 9:39

Też zwróciłem na to uwagę !
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 13 lut 2011, 2:21

Nie zapomnijmy o beznadziejnej jakości streamu.
Spooky
VIP Expert

Post autor: Spooky » 13 lut 2011, 22:19

SNOL pisze:I dzięki temu nareszcie można oglądać Czwórkę - Radio na Wizji przez internet! Jest jednak jedna różnica między sygnałem puszczanym na satelitę, do tv cyfrowej i kablówek, a internetowym streamem - podczas piosenek w internecie nie są puszczane teledyski, ponieważ pokazywana jest wtedy reżyserka. Teledysk można zobaczyć wyłącznie na 2-3 małych ekranach widocznych właśnie w reżyserce.
Zapewne nie mają praw do rozpowszechniania teledysków w sieci.

Bezpośredni link: http://www.polskieradio.pl/Portal/CzworkaPlayer.aspx
To pewnie jest związane z tym, że mają licencję na te teledyski na terenie RP, a nie na świat.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 28 lut 2011, 20:28

Od dzisiaj kanał dostępny jest w ofercie telewizji cyfrowej UPC na kanale 787 (wśród innych kanałów muzycznych, między Eska TV a Mezzo). Nazwa to "Czwórka PR", a każda audycja (także serwisy informacyjne) jest szczegółowo opisana i zawarta w programie tv (jak to się fachowo nazywa? zapomniałem). Ja na to jak na lato, nareszcie się doczekałem! :cool: :lol:
W kablówce najprawdopodobniej kanał nie jest dostępny.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Post autor: TiM » 28 lut 2011, 21:46

@SNOL, chodziło ci chyba o EPG? ;) A co do stacji: Pomysł ciekawy i bardzo dobrze, że w Polsce się pojawił ;) (wcześniej oglądałem RTL 102.5 i czekałem, aż pojawi się coś podobnego u nas).
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 28 lut 2011, 23:02

O tak, EPG. Najbardziej ucieszyłem się, że po raz pierwszy mogłem dziś obejrzeć "Cztery: gramy!" w swoim telewizorze, uwielbiam zarówno Czwórkę, jak i jej telewizyjną wersję! :)

Przed sekundą przez przypadek natrafiłem na informację, że ruszyło Radio na Wizji HD. Kanał został na razie dołączony do oferty TV-SAT 364:
SATKurier.pl pisze:Radio na Wizji HD w łódzkiej TV-SAT 364
Łódzka sieć kablowa TV-SAT 364 dołączyła do swojego cyfrowego pakietu podstawowego MIXPAK kanał Czwórka - Radio na Wizji HD. Według Piotra Okupskiego, zastępcy Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Telewizji Kablowej TV-SAT 364, sygnał pozyskiwany jest z przełącznika Polskiego Radia (węzeł LIM w Warszawie) i jest to transmisja IP ok. 15 Mb/s w MPEG-4.

Od 22 lutego 2011 roku dostęp do kanału Czwórka - Radio na Wizji HD jako pierwsi w Polsce uzyskali abonenci łódzkiej sieci kablowej TV-SAT 364. Jest to już 4. kanał HD w pakiecie podstawowym tego operatora. Na podobnej zasadzie do sieci kablowych przekazywany jest sygnał HD kanału TVS (Telewizja Silesia).

AKTUALIZACJA: Sygnał wejściowy to HD-SDI w formacie 1080i50. Transport Stream UDP w formacie H.264 w pełnej rozdzielczości. Całkowity bitrate to 16 Mb/s (256kb/s audio w MPEG).

źródło: http://satkurier.pl/news/63736/radio-na ... t-364.html
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 21 mar 2011, 12:02

1>Obrazek 2>Obrazek 3>Obrazek 4>Obrazek 5>Obrazek
6>Obrazek 7>Obrazek 8>Obrazek 9>Obrazek10>Obrazek
11>Obrazek

Od dzisiaj telewizyjna wersja Czwórki używa nowej ekranowej oprawy graficznej. Moim zdaniem jest lepiej niż dotychczas, nareszcie niemal w pełni wykorzystano obszar ekranu. Kawał dobrej roboty grafika. Żałuję tylko wyrzucenia okrągłych elementów, które pojawiały się po lewej i prawej stronie na belce (odnośniki do FB, numery telefonów, itp. oraz telefoniczne łączenie ze słuchaczami lub za pomocą Skype'a). Było to coś niestandardowego, rzadko spotyka się okrągłe elementy w oprawach ekranowych. Teraz jest mniej białego, w belkach pojawiło się więcej szarego i żółtego koloru. Po prawej, obok informacji pisanej o nazwie i prowadzących audycji, pojawił się także lekko przezroczysty obrazek. Każda audycja będzie miała swój znak rozpoznawczy. "W cztery oczy" (^fot. 1,2) to 4 gałki oczne z czołówki programu, "Stacja Kultura" to teatralna maska (^fot. 6-10). Zmiany dosięgnęły także prognozę pogody i "Wiadomości" (^fot. 3-5). Od teraz widać zdecydowane graficzne odróżnienie informacji od pozostałych pozycji.
Na uwagę zasługuje także świetny telefon pokazany na ekranie podczas rozmów telefonicznych (^fot. 1). Inaczej promowane są możliwości kontaktu ze stacją - strona internetowa (^1,2), nr SMS (^7), facebook (^8), nr telefonu (^10) i Onet Skype (^11). Warto zwrócić uwagę na nowy element - "NA ŻYWO" w lewym górnym rogu ekranu. Zastąpił dotychczasowy "ON AIR", czyli pomysł zaczerpnięty z włoskiego pierwowzoru Czwórki - RTL 102.5 (http://www.rtl.it/player/old/player_video.php). W "Poranku" po lewej na dole widoczny był także zegar.

Możecie sami zobaczyć nową oprawę na żywo: http://www.polskieradio.pl/Portal/CzworkaPlayer.aspx . Z kronikarskiego obowiązku będę wrzucał tu (w następnym wpisie) sukcesywnie zapy pozostałych audycji (zwłaszcza chodzi mi o obrazki w prawym dolnym rogu).
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SNOL » 21 mar 2011, 14:16

Z kronikarskiego obowiązku sukcesywnie będę wrzucał tu zapy pozostałych audycji (zwłaszcza chodzi mi o obrazki w prawym dolnym rogu):

"Pod lupą":
Obrazek Obrazek
"Czwarty wymiar":
Obrazek Obrazek
"Cztery: gramy!":
Obrazek Obrazek
"DJ Pasmo":
Obrazek Obrazek
"Na cztery ręce":
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: rafik » 21 mar 2011, 18:31

Napis "On Air" bardziej mi się podobał od tego sztucznego "Na żywo" .Oprawa dobra,muszę ją zobaczyć na TV. :D
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”