TMT (1998-2008) / Lato2008 (2008)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

TMT (1998-2008) / Lato2008 (2008)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

zapraszam do wyrażania opinii na temat w/w stacji TV np.dyskusji na temat nieobecności TMT na Hot Birdzie,czy zakodowania wybranych programów Edusatu na w/w satelicie.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Edusat - wogóle nie wiem po co kodowali ten kanał. Przeceż nie ma tam nic takiego co wymagało by ograniczania zasięgu. Cóż może taka jest polityka tej stacji, tzn. im mniej tym lepiej ;)
Awatar użytkownika
rogus234
VIP Expert
Posty: 114
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:33
Lokalizacja: Warszawa
x 1
Kontakt:

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rogus234 »

Jak dla mnie obie stacje to nieporozumienie....
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

W Edusacie nie ma nic do kodowania, ale będzie - jakieś kursy o ubezpieczeniach czy coś takiego.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Był niedawno artykuł na ten temat i mówili tam o tym z tego,co pamiętam,że będziemy płacić za wykłady o podatkach.
Pozdrawiam.

Stevie
KwiateK

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KwiateK »

Obecnie kanał Edusat jest ponownie niekodowany! Kodowanie takiego kanału to głupota bo niema on wielkiej ogladalności!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21729
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

KwiateK pisze:Obecnie kanał Edusat jest ponownie niekodowany! Kodowanie takiego kanału to głupota bo niema on wielkiej ogladalności!
Ponownie? A czy w ogóle był kodowany? Chyba nie. Ma być kodowany, ale dopiero od października br.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Jak już raz wam wspominałem na forum medialinka, napisałem e-mail do TMT o to czy nie zainteresowali by się przejściem na Hot Birda ale jak dotąd nie mam żadnej odpowiedzi a więc można się domyślać tylko tyle że raczej olewają swoich widzów... i właśnie źle, bo ja lubię oglądać TMT, przyznam, że mają tam dosyć ciekawe programy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21729
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Axel: Może tam już jest taka bieda, że nawet nie ma im kto odczytać emaili :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Axel pisze:bo ja lubię oglądać TMT, przyznam, że mają tam dosyć ciekawe programy.
Może i mają ciekawe programy, ale produkcja nowych jest zbyt mała. Stąd gdy tylko zdarzy mi się włączyć ich program widze powtorke.

Wkurza mnie też, że ciągle od początku istnienia stacji mają tą samą oprawę graficzną. Nie wspomne już o tym, że czasem nie ma dźwieku albo obraz jest tylko na połowie ekranu.

Gdyby właściciele stacji się troche postarali byłaby to super stacja. A tak jest to autopilot, w którym co miesiąc dodaje się tylko kilka nowości.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

Karol pisze:A czy w ogóle był kodowany? Chyba nie. Ma być kodowany, ale dopiero od października br.
No właśnie, skoro kanał ma być kodowany, to przydałaby się jakaś oferta zakupu kart czy dekoderów żeby ktokolwiek mógł go odebrać, jak na razie nie zetknąłem się z taką ofertą.
Jak ceny za ten kanał mają być takie jakie były planowane za "Edusat Bis" czy jak się to tam nazywało to ja nie wróżę większej przyszłości takiemu przedsięwzięci. Swoją drogą ciekawe jak oni te ceny kalkulowali ? Na podstawie czesnego na prywatnej uczelni czy jak :? ?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21729
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Leszek1979 pisze:Jak ceny za ten kanał mają być takie jakie były planowane za "Edusat Bis" czy jak się to tam nazywało
To w sumie cały czas jest Edusat Bis. W zależności od pory dnia nadawane jest logo Edusat Bis bądź też Edusat Bis 2 ;)
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Ja też wysłałem kiedyś e-maila do TMT i mi do dziś nie odpisali.Widocznie dobrze jest im tam na tym Amosie.
Pozdrawiam.

Stevie
pawciok1989
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2006, 16:05

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawciok1989 »

Edusat dlatego wyświetla 3 loga , czyli "Edusat" , "Edusat Bis" i "Edusat Bis 2" , żeby nie stracić koncesji . Kiedyś chcieli w formie FTA zostawić tylko "Edusat" , a "Edusat Bis" i "Edusat Bis 2" miały być kanałami kodowanymi . Ogólnie telewizja może być .Jednak mogą popracować nad obrazem i scenografią , bo ciemne kolory niezbyt służą .

Co do TMT . Aktualnie nie wiem co emitują , bo nie ma już tej telewizji w UPC (przynajmniej na terenie Gdańska). Faktycznie satelita Amos niezbyt służy dla tej telewizji . Większość ludzi ma nieruchome czasze w antenach satelitarnych i mają nastawioną na Hotbirda lub Astrę , a czasem zeza . Mało kto robi zeza na Amosa (dla jednego kanału polskiego jakim jest TMT) . Moim zdaniem powinni przenieść się na Hotbirda , gdzie jest większość kanałów polskich. W formie FTA około 15 . W Astrę 19.2E nie powinni inwestować , bo tam są aktualnie 4 kanały polskie , a jak wspomniałem ludzie mają ustawione anteny na Hotbirda . Może czasem chodzi o cenę miejsca na satelicie . Pewnie Eutelsat chce więcej niż Amos . Podsumowując , szkoda wykładać kasy na Amosa. Kablówki pozbywają się TMT , bo nie mają zbytnio ciekawych programów , a jak wyżej wspomnieliście często lecą powtórki .
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

TMT / Lato2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

I jeszcze do tego mają(TMT) FEC inne niż standardowe ,czyli 3/4.
Dokładnie to mają FEC 7/8
Niektóre,głównie starsze odbiorniki cyfrowe nie radzą sobie z taką wartością FEC,jaką ma TMT na Amosie.
A przyczyną nieobecności na Hot Birdzie jest pewnie brak pieniędzy na wynajem transpondera na w/w(Hot Bird) satelicie.

Oto dokładniejsze parametry odbioru tego kanału:

1. Satelita AMOS 1
2. Lokalizacja satelity 4°W
3. Nr transpordera 9
4. Częstotliwość downlink 11347 [MHz]
5. Polaryzacja downlink Pozioma (H)
6. Modulacja QPSK
7. FEC 7/8
8.Symbolrate 2800 [Ksym/s]
9. PID Video 4194
10. PID Audio 4195

Żródło: tmt.pl
Pozdrawiam.

Stevie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość