TV Centrum (2002-2003)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
exmartino
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2010, 14:27

TV Centrum (2002-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: exmartino » 27 cze 2010, 12:55

Telewizja Centrum - Prywatna Telewizja Publiczna zainaugurowała swą działalność 30 września 2002 roku. Była to telewizja lokalna która kierowała swój program dla widzów w Warszawie, stopniowo rozszerzając swój program o inne miasta. Założycielem telewizji była Grupa Medialna, której mniejszościowym udziałowcem był Antoni Kopff, dyrektor programowy TV Centrum, oraz Marek Nowakowski, szef firmy lobbingowej GDS i członek Stowarzyszenia Ordynacka. Stacja skupiała się na programach autorskich nadawanych na żywo w których widzowie aktywnie przyłączali się w jego redagowanie, zadawali pytania odwiedzającym gościom, czy też, często poza anteną, zgłaszali tematy do interwencji. Stacja emitowała programy rodzinne a ich Gospodarzami byli m.in. Antoni Kopff, Jacek Skubikowski, Maciej Dobrowolski, Karol Kostrzębski, Andrzej Krzywy, Piotr Poraj Poleski, oraz Wojciech Cejrowski. W pazdzierniku 2003 roku TV Centrum przejeła firma Data Telecommunications Systems, warszawski integrator systemów informatycznych i telekomunikacyjnych. Niestety niespełna miesiąc po przejęciu telewizji przez nowego inwestora stacja zakończyła swoją działalność. Spółka miała ponad milion złotych długu u ok. 30 wierzycieli. W 2004 roku udziały w TV Centrum kupił Marek Budziak, prezes Europejskiego Konsorcjum Inwestycyjnego, jak również prezes Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Chciał stworzyć telewizję sportową walcząc z Canal+ o prawa do transmisji meczy ligowych na żywo. Niestety mimo spłaty części zadłużenia Krajowa Rada Radiofoni i Telewizji cofnęła koncesję Telewizji Centrum.

http://www.tv.zcentrum.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 16877
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 506
x 2357

TV Centrum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol » 20 lis 2018, 5:37

Tak sobie grzebałem i w sumie nic nie wygrzebałem. TV Centrum jest kolejnym przykładem telewizji, o której z racji nadawania w pierwszej dekadzie XXI wieku mało wiadomo - na dodatek ze względu na swój charakter, nie była w centrum zainteresowania (wirtualnych) mediów ;)

Jedyne, co mną poruszyło, to chęć zlokalizowania ówczesnej siedziby stacji. Strona Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i informacja na temat udzielonej koncesji kierowała na ulicę Wilczą 6 - w zasadzie bloku wielorodzinnego. Oczywiście, większość kablówek ma w takich miejscach siedzibę, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadawać stamtąd także program przeznaczony na satelitę :P Jednak archiwalna strona TV Centrum mówi o siedzibie przy ul. Ostrobramskiej 101 - co ciekawe, w tym samym biurowcu, z którego nadawała TMT.

https://web.archive.org/web/20031209084 ... ontakt.htm

Rzecz jasna traktuję obie stacje jako dwa odrębne biznesy, jednak może istnieć powiązane - jeśli nie kapitałowe, to przynajmniej jakaś forma znajomości pomiędzy twórcami - prócz słabej jakości produkowanego programu, marnej jakości technicznej, dziwnych źródeł finansowania ;)

@Tomek i właśnie z TV Centrum zapewne pamiętasz @DleVa :)

PS. Odświeżyłem archiwalną stronę. Adres mieli także przy ul. Długiej 44/50 - także Warszawa (budynek UW)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Posty: 5411
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 61
x 230
Kontakt:

TV Centrum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek » 20 lis 2018, 6:10

No pewnie, że pamiętam. Pytanie, czy sam @DleV chce to wspominać ;).

Żałuje, że nigdy nie miałem bezpośredniego dostępu do tej stacji, bo wydawała się sympatyczna w tych kilku udostępnionych fragmentach w internecie. W ogóle to jakiś fenomen, bo w TV Centrum były programy na żywo i kontakt telefoniczny z widzami, a taki Tele5 nie był w stanie zrobić tego typu audycji w tamtym czasie (i w sumie nigdy później - nie liczę programów zewnętrznych w stylu call-tv).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 16877
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 506
x 2357

TV Centrum (2002-2003)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol » 20 lis 2018, 9:00

Internet także pamięta tą stację:
[youtube]https://m.youtube.com/watch?feature=you ... B1csE8IWGY[/youtube]
[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=bkbsTh8g- ... e=youtu.be[/youtube]
Źródło: Mr. Orbita / forum.satkurier.pl
Źródło: Mr. Orbita / forum.satkurier.pl
Źródło: kingofsat.net
Źródło: kingofsat.net
centrum.jpg (15.01 KiB) Przejrzano 860 razy
Na upartego można szukać dalej :-P

Prawdą jest, że stacja przeżywała problemy lokalowe, nie mogąc się też dogadać z Canal+ odnośnie dosyłu sygnału, samej transmisji satelitarnej i obecności na listach programów. Nie miała także szans zarobić w ówczesnej formie - dużo live'ów, publicystyki... I średnia oglądalność na poziomie 400 widzów.

Doczytałem, że dlatego przenieśli się na Ostrobramską, ponieważ tam był gotowy światłowód umożliwiający przekaz sygnału do teleportu Cyfry+.

Znalezione na Satkurier.pl:
https://satkurier.pl/news/6794/telewizj ... esata.html
https://satkurier.pl/news/9805/tv-centr ... yfrze.html
https://satkurier.pl/news/10091/tv-cent ... yfrze.html
https://satkurier.pl/news/9987/purposes ... erwie.html
https://satkurier.pl/news/10692/tv-cent ... misji.html

Na stronie KRRiT chronologiczna historia koncesji TV Centrum, także po zawieszeniu emisji i planowanym restarcie jako kanał edukacyjno-sportowy. Oczywiście kanał już nie wrócił. Nadawano jedynie blok programowy w innej niszowej telewizji - Moja TV

http://www.krrit.gov.pl/dla-nadawcow-i- ... 002-T.html

Warto dodać, że Marek Budziak, który swego czasu kupił udziały w Grupie Multimedia - nadawcy TV Centrum, zmarł w tym roku. Tak więc wszelkie marzenia o sportowej TVC odeszły razem z nim. Sama spółka działa, przynajmniej w KRS.

https://rejestr.io/krs/22789/grupa-multimedia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość