Atomic TV (1997-2000)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Matiq
VIP Expert
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: Matiq » 28 maja 2006, 13:48

Atomic może i był fajny, ale miał kiepską jakość i co najgorsze był opóźniony sporo w muzyce. puszczał klipy z dużym opóźnieniem w stosunku do zagranicznych stacji :) najlepsze było MTV w początkowej fazie swojej działalności :)
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert

Atomic TV

Post autor: IZA » 28 maja 2006, 16:03

O ile mnie pamięć nie myli, w tym okresie działała również muzyczna stacja TVP, która zwała się Tylko Muzyka. Oczywiście, kanał zniknął szybciej niż powstał.
Miał ktoś może z nim do czynienia?
Obrazek
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: stevie » 28 maja 2006, 16:12

Ja w Internecie znalazłem takie informacje na temat kanału tematycznego kanału TVP Tylko Muzyka:
Tylko Muzyka

Tylko Muzyka był pierwszym kanałem tematycznym i zarazem pierwszym kanałem cyfrowym Telewizji Polskiej. Nadawany był od 30 marca 1997 do 15 lutego roku 1998, z kilkudniową przerwą od 6 października 1997, gdy wiatr przewrócił antenę nadawczą.

Program Tylko Muzyka zakończył nadawanie z przyczyn prawno-politycznych (niedostosowanie prawa polskiego do rynku mediów i brak zgody ministra Emila Wąsacza na kanały tematyczne w telewizji publicznej). Innym powodem była niska oglądalność - program stacji nie był kodowany, ale do jego odbioru potrzebny był cyfrowy tuner satelitarny, których wóczas w Polsce prawie nie było (Canal+ dopiero kilka miesięcy później zaczął przechodzić na cyfrowy system nadawania - Cyfra+).

Kanał nadawał 24 godziny programu. Emitowane w nim były wszystkie gatunki muzyki, od muzyki poważnej po ciężkie brzmienie.
Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Tylko_Muzyka"
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Atomic TV

Post autor: Karol » 28 maja 2006, 16:18

Widziałem go raz czy dwa razy. W każdym razie w TV Polonia emitowany był chyba blok muzyczny, w którym wykorzystywane było logo kanału Tylko Muzyka. Nie mam pewności co do tego :)
Awatar użytkownika
herons77
Użytkownik
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: herons77 » 29 maja 2006, 9:49

Jaki koncern medialny stworzył Atomic TV? Myślałem, że stworzyli go w całości Polacy. Hmm..... Tak czy inaczej była to najlepsz stacja muzyczna w historii polskiego rynku tv.
Times have not become more violent. They have just become more televised.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Atomic TV

Post autor: Karol » 29 maja 2006, 11:12

* from: [email protected]
* Date: Mon, 7 Apr 1997 14:12:00 +0200
* From [email protected] Mon Apr 7 09: 14:24 1997

Atomic TV z Astry 1F (http://www.satcodx.com/astra1f.html)
=================================================
Muzyczny kanal Atomic TV pojawil sie 28 marca na Astrze 1F. Na razie
jest to emisja probna. Kanal nadaje przez tp. 99 (12,382 GHz/H) w
systemie MPEG2. Wedlug informacji z SATCODX, parametry techniczne sa
nastepujace: SR 27500, FEC 3/4, VPID 0121, APID 0122.
Atomic TV jest pierwsza polska telewizja muzyczna nadajaca przez cala
dobe. Do tej pory Atomic TV byl emitowany w kilkunastu sieciach
kablowych w calej Polsce. Wlascicielami telewizji sa: nalezaca do trzech
Amerykanow firma "Atomic Entertainment", firma Planet 24, firma
fonograficzna PolyGram International oraz PCIP, ktora zwiazana jest z
Polska Telewizja Kablowa (PTK).
Atomic TV nadaje przez szesc godzin premierowy program - w
godz.16.00-22.00. Pozniej jest on powtarzany trzy razy. W programie
prezentowane sa roznorodne rodzaje muzyki, np. muzyka popowa (w pasmie
"Popplaneta"), rock ("Atomizer"), rap ("MC"), polska ("FactoryM").
Muzyka polska zajmuje w nim ok. 40% czasu antenowego. W Atomic TV jest
takze miejsce na programy kulturalne, sportowe, czy pokazy mody.
Atomic TV jest jednym z 4 lub 6 programow, ktore znajda sie w
przyszlosci w paczce programow emitowanych z Astry 1F, przygotowywanych
przez firme ProCable.
źródło: http://www.sat-net.com
Dawid
Użytkownik

Atomic TV

Post autor: Dawid » 29 maja 2006, 16:17

stevie pisze:Ja w Internecie znalazłem takie informacje na temat kanału tematycznego kanału TVP Tylko Muzyka:
Tylko Muzyka
Program Tylko Muzyka zakończył nadawanie z przyczyn prawno-politycznych (niedostosowanie prawa polskiego do rynku mediów i brak zgody ministra Emila Wąsacza na kanały tematyczne w telewizji publicznej). Innym powodem była niska oglądalność - program stacji nie był kodowany, ale do jego odbioru potrzebny był cyfrowy tuner satelitarny, których wóczas w Polsce prawie nie było (Canal+ dopiero kilka miesięcy później zaczął przechodzić na cyfrowy system nadawania - Cyfra+).
.
Informacja nieścisła. "Tylko Muzyka" była kodowana i przeznaczona dla sieci kablowych, więc dostepność czy tez niedostepność tunerów cyfrowych miała mało do rzeczy. Canal + zaczął rozporwadzać cyfrowe zestawy odbiorcze w listopadzie 1998, czyli troche później, niż "kilka miesięcy" po likwidacji "Tylko Muzyki". Nawiasem mówiąc Wizja TV zaczęła to robic we wrześniu 1998.
"Tylko Muzyka" musiała zostać zlikwidowana, ponieważ jej istnienie było nielegalne. Ówczesna "Ustawa o Radiofonii i Telewizji" nie przewidywała tworzenia przez TVP kanałów tematycznych. Zarząd TVP próbował wpisac "TM" do statutu, co musiało byc nieskuteczne, ponieważ statut jest prawem niższej rangi niż ustawa. Wąsacz miał tu mało do gadania, bo nie mógł, jako właściciel TVP, postępować wbrew prawu.
Awatar użytkownika
chrisj
Użytkownik

Atomic TV

Post autor: chrisj » 29 maja 2006, 18:52

Co do Atomic TV to nie byl to zly kanał...mieli fajny program "Dzika szafa grajaca" czy cos potem program emitowany był na MTV w pierwszej fazie jego istnienia...wtedy tez polskie MTV podobalo mi sie najlepiej.
???
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: Majkell » 30 maja 2006, 13:37

Karol pisze:Widziałem go raz czy dwa razy. W każdym razie w TV Polonia emitowany był chyba blok muzyczny, w którym wykorzystywane było logo kanału Tylko Muzyka. Nie mam pewności co do tego :)
To teraz już będziesz miał. ;) Potwierdzam - było coś takiego, a konkretnie program muzyczny w stylu "piosenka na życzenie" robiony pod logiem Tylko Muzyka, w którym nadawano tylko polskie klipy.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: Tomek » 30 maja 2006, 23:19

Tomek pisze:
Karol pisze:Atomic TV nadaje chyba jeszcze w Ruminii czy gdzieś tam... Tyle wiem.
Chyba juz nie pod tą nazwą. Pełna nazwa rumuńskiej wersji to chyba była: "Atomic K Lumea". Jeśli wpisze się domene: http://www.atomic.ro/ to wychodzi strona stacji "K Lumea".
Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Atomic TV zmienił co prawda nazwę na "K Lumea" 26 czerwca 2004 roku, jednak jeszcze tego samego roku w październiku stacja powrócił. Tak, więc nadawca ma dwie stacje: Atomic TV i K Lumea.

Rumuńska Wersja po ponownym starcie:
Obrazek

K-Lumea (dawny rumuński Atomic TV):
Obrazek
Obrazek
HENSHIN!
Awatar użytkownika
rogus234
VIP Expert
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: rogus234 » 30 maja 2006, 23:30

Logo jakby znajome.... ;) Atomic był niezłe, moim zdaniem czasem było lepsze niż teraz MTV, czy Viva...

Lucas
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: szewol » 31 maja 2006, 23:03

Oczywiście, że lepsze od obecnego MTV. Dzisiaj MTV to przede wszystkim seriale, a Atomic TV był muzyczny... jak przystało na kanał muzyczny.
:afro:
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: Poland » 16 sie 2006, 7:53

iSiO pisze:Tutaj ramówka Atomic TV z dnia 18 kwietnia 1998r.

http://img83.imageshack.us/my.php?image ... d011vt.jpg
a z jakiej gazety to było wycięte ?
Co do Atomica to był zły ruch przekształcając ją w MTV !
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Atomic TV

Post autor: Tomek » 16 sie 2006, 13:27

Mi to wygląda na wycinek z Twojej Wizji.

Co do Atomica to chyba przynosił straty. Wiele ludzi narzekało na jej jakość obrazu oraz trochę opóźnioną baze muzyczną (moim zdaniem to nie było złe; pare lat wcześniej to MTV Europe miało jeszcze sporo staroci w swojej ramówce). Ich życzenie się spełniło: pojawiło się MTV, a prowadzących programy z Atomica po mału usuwano. Skutek jest widoczny dziś: przyzwoita jakość obrazu i dobra muzyka... o 4 nad ranem!!!
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Atomic TV

Post autor: Karol » 16 sie 2006, 16:06

Nie no. Pozostała jeszcze Paulina Jaskólska - wcześniej prowadziła "20 klubowych" w Atomic TV, a następnie w MTV Polska. Szkoda, że zdjęli ten program z anteny i wprowadzili kretyński "Clubbit".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”