Strona 1 z 2

PILOT.TV (2003-2005)

: 04 mar 2016, 12:44
autor: morus1000
Kanał informacyjny o programie telewizyjnym. Kanał nadawał ciekawostki z zza kulis produkcji telewizyjnej. Pokazywal jak powstaly show. Wywiady z gwiazdami. PILOT.TV nadawał co godzinę serwis informacyjny "Fakty RMF FM" z podglądem na studio radiowe w Krakowie. Szkoda ze PILOT.TV nie przetrwał. Moim zdaniem zamiast na programie tv, teraz by mogli zająć się pokazywaniem telewizję od kuchni. Mi tego programu brakuje. Brakuje polskiego GUIDE TV.

PILOT.TV

: 04 mar 2016, 18:21
autor: Ama18
Jeden z najbardziej bezsensownych finansowo pomysłów na telewizję jaki mieliśmy okazję ujrzeć - ale trzeba przyznać, że chociażby z tego powodu jest godny wspomnienia. Także okoliczności zniknięcia kanału są niecodzienne - zawieszenie emisji w związku ze śmiercią Karola Wojtyły; czarny ekran z o ile pamiętam wyjaśnieniem... i na tym historia stacji się zakończyła.

PILOT.TV

: 04 mar 2016, 19:03
autor: pulkownik
Należy dodać, że wydawany był też tygodni z programem telewizyjnym - Pilot TV. Z tego co pamiętał, miał niecodzienny, jak na programy tv, format - mniejszy no i drukowany był tam program nie wg stacji a wg godzin.

PILOT.TV

: 04 mar 2016, 19:06
autor: Direct
Nawet w tamtych czasach pomysł na ten kanał wydawał mi się kiepski. Dziś jest EPG, a wtedy były i są do teraz pisma z programem TV. Jaki był więc sens oglądania Pilot TV wie chyba tylko jej twórca.

Wspomniany tygodnik z układem wg godzin to również był osobliwy pomysł.

PILOT.TV

: 04 mar 2016, 19:45
autor: matik
No i tygodnik ten był droższy od wszystkich innych tygodników telewizyjnych, bo kosztował 2,20 zł.

PILOT.TV

: 05 mar 2016, 14:06
autor: Trzeciak
Ama18 pisze:Jeden z najbardziej bezsensownych finansowo pomysłów na telewizję jaki mieliśmy okazję ujrzeć - ale trzeba przyznać, że chociażby z tego powodu jest godny wspomnienia. Także okoliczności zniknięcia kanału są niecodzienne - zawieszenie emisji w związku ze śmiercią Karola Wojtyły; czarny ekran z o ile pamiętam wyjaśnieniem... i na tym historia stacji się zakończyła.
I jeszcze ta reklama, gdzie facet w klubie przełącza z meczu piłki nożnej, na ten kanał, gdzie reszta kibiców się wkurzyła. Taki spot tym bardziej zniechęcił do oglądania tego kanału. Rzeczywiście - logiki przy tworzeniu tego tworu było chyba zero.

PILOT.TV

: 09 maja 2016, 18:26
autor: morus1000
Można poprosić o zapy/screeny z czasów nadawania PILOT.TV? Ciekawe czy macie coś w archiwum?

PILOT.TV

: 09 maja 2016, 19:39
autor: kacper3100
Trzeciak pisze: I jeszcze ta reklama, gdzie facet w klubie przełącza z meczu piłki nożnej, na ten kanał, gdzie reszta kibiców się wkurzyła. Taki spot tym bardziej zniechęcił do oglądania tego kanału. Rzeczywiście - logiki przy tworzeniu tego tworu było chyba zero.
Czy można zobaczyć gdzieś tę reklamę?

PILOT.TV

: 09 maja 2016, 20:59
autor: morus1000
archiwum: Fakty RMF FM na antenie Pilot TV: http://fanfm.strefa.pl/fakty/fakty.php?nid=486
Fakty RMF FM w Pilot TV 28 marca 2003, 12:47

Od pewnego czasu na antenie nowopowstałej stacji telewizyjnej Pilot TV pojawiają się FAKTY RMF FM. Punktualnie na 37 sekund przed pełną godziną odtwarzany jest spot, na którym widoczne są słynne kopuły z Alwerni, matylda z logo RMF oraz napis Radio Muzyka Fakty. Każde wydanie Faktów w telewizji Pilot, to transmisja audio prosto ze studia oraz skrót najważniejszych informacji ze stron http://www.rmf.fm przekazywany za pomocą obrazu.

Ze względu na prowadzone testy, emisja Faktów RMF FM w Pilot TV jest nieregularna, ale zawsze na żywo - przeważnie o każdej nieparzystej godzinie.

Każda informacja na wizji to fragment tekstu oraz zdjęcie. Ponadto Pilot TV prezentuje też RaMóFkę oraz pokazuje na żywo obraz ze studia - ten sam, który możemy zobaczyć za pomocą kamery internetowej.

Pilot TV to nowa stacja prezentująca swoim widzom najciekawsze propozycje innych stacji telewizyjnych. Nie wiadomo jeszcze czy Fakty RMF w telewizji zapoczątkuje otwarcie RMF TV.

Telewizję Pilot można oglądać w sieciach kablowych oraz w Cyfrze+ na kanale 70.

Oto informacja prasowa Radia RMF FM i Telewizji PILOT TV w sprawie rozpoczęcia nadawania sygnału RMF FM na antenie PILOT TV

Od ostatniego weekendu nie tylko słuchacze, ale także widzowie mają dostęp do FAKTÓW RMF FM. Retransmisja Faktów oraz specjalny serwis prezentujący na bieżąco FAKTY RMF FM został udostępniony widzom kanału telewizyjnego PILOT dostępnego na obu platformach cyfrowych oraz w niektórych sieciach kablowych.

To szczególnie ważne, żeby w okresie tak znaczących wydarzeń jakie obecnie mają miejsce na świecie, a szczególnie w Iraku, nasze informacje były dostępne dla jak najszerszego grona odbiorców, tym bardziej, że mamy w Bagdadzie reporterów, którzy są jedynymi polskim dziennikarzami w tym mieście - mówi Jacek Stawiski, szef informacji w stacji.

Dzięki tej współpracy poszerzył się nam zasięg techniczny programu RMF FM. Staramy się, żeby sygnał z programem stacji był dostępny wszędzie i za darmo. Stąd tak bardzo dbamy o obecność na platformach cyfrowych, w internecie i we współpracujących z nami kanałach telewizyjnych. Takie doświadczenie jest bardzo cenne - dodał Krzysztof Nepelski, dyrektor marketingu RMF FM.

Kanał telewizyjny PILOT został uruchomiony w lutym br. i prezentuje informacje dotyczące bieżącej ramówki wszystkich polskojęzycznych kanałów telewziyjnych. PILOT jest telewizją informacyjną oraz rozrywkową, którą można oglądać w sieciach kablowych, obydwu platformach cyfrowych (Polsat Cyfrowy i Cyfra+) oraz po przez antenę satelitarną: Hot Bird 1-13E; 11,408V; SR=27500; FEC=3/4.

Operatorem stacji jest spółka Antena 2 Sp. z o.o. Spółka wydaje także przewodnik po ramówkach stacji telewizyjnych oraz jest operatorem sewrisu internetowego http://www.pilottv.pl.

FAKTY RMF FM są emitowane na antenie TV PILOT o następujących godzinach:
pon.-pt.: 8:00, 10:00, 12:00, 15:00, 17:00, 22:00, 23:00
sob.-nd.: 8:00, 12:00, 16:00, 18:00, 22:00
Obrazek

PILOT.TV (2003-2005)

: 24 gru 2018, 21:27
autor: Tomek
Tak oglądam i oglądam fragmenty na youtube z różnych nieistniejących kanałów telewizyjnych przez ostatnią dekadę lub więcej. I wydaje mi się, że co kilka lat dochodzę do tego samego wniosku: nigdy... NIGDY! na tym serwisie google'a nie napotkałem się ani jednego nagrania z Pilot.TV :lol: (już nie mówiąc o łączeniu się ze studiem RMF).

Jeśli ktoś kiedyś natrafił na jakiś filmik z tej stacji (w końcu jest teraz masa tych kanałów, które publikują fragmenty pod innymi nazwami z powodu praw autorskich), to będę wdzięczny z góry za linka. Chodzi mi przede wszystkim o jakieś dłuższe ujęcia, ale z braku podaży będę też zadowolony ze "prztykania po kanałach".

Czuję małą nostalgię do tej stacji... bo była taka "nowocześnie" inna niż pozostałe TV :lol:.

PILOT.TV (2003-2005)

: 28 gru 2018, 18:04
autor: Tomek
Zauważyłem, że brakuje w tym temacie krótkiego wywiadu przeprowadzonego przez Media2 ( 8)) z Robertem Patoletą, dziennikarzem Pilot TV, w którym negatywnie wypowiedział się na temat działania stacji:
https://media2.pl/media/12062-Patoleta- ... ypala.html

Wrzucam, bo po latach kłębi się gdzieś w archiwum serwisu i pewnie mało, kto o nim wie/pamięta.

PILOT.TV (2003-2005)

: 28 gru 2018, 18:30
autor: Frontowiec
PILOT.TV pamiętam, był polskim odpowiednikiem amerykańskiego TV Guide Network (nawet ich tygodnik telewizyjny nawiązywał do TV Guide'a). Spośród programów to nie tylko ''Fakty RMF FM'' emitowali, ale również ''Zobacz w HBO'' Michała Ogórka czy reportaże z kulis programów telewizyjnych oraz wydarzeń sportowych.

PILOT.TV (2003-2005)

: 17 sty 2019, 6:10
autor: Tomek
Tak z ciekawości sprawdziłem, ile ten cały Pilot Telewizyjny (papierowy magazyn wydawany obok kanału TV) był wydawany i wychodzi, że tylko około 8 tygodni. Zniknął za czym stacja w ogóle trafiła do ówcześnie mojej UPC :lol:.
Słaba sprzedaży to przyczyna zawieszenia wydawania nowego tygodnika telewizyjnego "Pilot Telewizyjny", którego pierwszy numer ukazał się 10 lutego.

- Próbowaliśmy zmienić formułę z marszu, ale się nie udawało, więc zawiesiliśmy pismo gdzieś do maja - mówi "Gazecie Wyborczej" Bogusław Zięba, wiceprezes i dyrektor programowy firmy Pilot Media, wydawcy tytułu. Według Zięby na początku tytuł sprzedawał się w blisko 100 tys. egzemplarzy, jednak ostatnio sprzedaż oscylowała na poziomie 50-60 tys. egz. Wynik ten był bardzo odległy od planów wydawcy, które zakładały sprzedaż w wysokości 500 tys. egzemplarzy.

- Mamy zabezpieczenie płynności i taki wariant braliśmy pod uwagę. Pismo niedługo wróci na rynek - zapewnia Zięba.

[...]

Tymczasem zwiększa się zasięg nadawania kanału telewizyjnego Pilot TV. 1 kwietnia program ten pojawi się w UPC TK a od kilku dni dostępny jest również na platformie Cyfra+.
Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pilot-zawieszony

Wszystko stąd, że przeglądałem archiwalną stronę Pilot TV i generalnie tylko w jednej, pierwszej kopii wspominany jest magazyn:
http://pilottv.pl (19 marca 2003)

Nie znalazłem za to w początkowych wersjach serwisu ramówki samej stacji (która wystartowała 10 lutego 2003) - najwyraźniej tak nowoczesna telewizja o innych telewizjach nie potrzebowała archaicznego, stałego planu emisji ;).

Potem rubryka o piśmie znika z głównej strony i zastępuje ją ramówka "na następne dwie godziny" stacji telewizyjnych, czyli dział "Program Telewizyjny":
https://web.archive.org/web/20030423045 ... ttv.pl:80/ (23 kwietnia 2003)

Przy okazji przypomniało mi się jak mniej więcej nazywano na ekranie podawany program tv w tej telewizji - nie jestem pewien końcówki, ale dwa pierwsze słowa to raczej pewnik... "Rozkład Jazdy Stacji Telewizyjnych" :lol:

PILOT.TV (2003-2005)

: 17 sty 2019, 6:43
autor: Karol
Z tygodnika kojarzę jedynie jego formę ksiazkową, gdzie pozycje programowe z kilkudziesięciu stacji telewizyjnych były przedstawiane jednym ciągiem, więc nie szukałeś tego, co Cię interesuje według nadawcy, a według czasu emisji:

Przykład:
19:00 FAKTY (TVN)
19.00 WIECZORNYNKA (TVP1)
19.10 ŚWIAT WEDLUG KIEPSKICH (POLSAT)

Oczywiście nie kojarzę w jaki sposób podpisywano stacje tv (także nawiasy są tylko moim przykładem), jednak mniej więcej w taki sposób przedstawiano "rozkład jazdy telewizji" 😂😂😂

PILOT.TV (2003-2005)

: 17 sty 2019, 10:18
autor: Programowny
@Karol Nawet zachowały się gdzieś w internecie zdjęcia wnętrza tego tygodnika:
https://i.postimg.cc/syGgM8dB/DSC-0362.jpg
https://i.postimg.cc/v8DCxYcv/DSC-0363.jpg
https://i.postimg.cc/c1ZGhrqX/DSC-0364.jpg