[AVROTROS] Wie is de mol?

Zagraniczne programy telewizyjne, oryginalne wersje tych pokazywanych w Polsce.
Awatar użytkownika
ali_cia
Junior
Posty: 860
Rejestracja: 25 lut 2016, 0:22
x 213
x 148

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ali_cia »

A zobaczyłaś ten fragment czy tylko wrzuciłaś to zdanie do translatora? Nie mówię, że nie masz racji, bo sama nie jestem pewna, tylko że w translatorze jest opcja wysłuchania, i wyrażenie "dat is mijn antwoord" czyta się całkowicie inaczej.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6107
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Chyba siła sugestii, ale też to słyszałem, proponuję napisać na yt, żeby jakiś Holender odpowiedział jaka padła tam kwestia.
Awatar użytkownika
ali_cia
Junior
Posty: 860
Rejestracja: 25 lut 2016, 0:22
x 213
x 148

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ali_cia »

Napisałam do samej tłumaczki, zobaczymy czy mi odpowie ;)
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6107
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Z nią będzie trochę gorzej, bo narzekała w swoim filmiku przed startem, że czasu nie będzie miała za wiele. Poza tym na filmiku zwiększasz swoje szanse, bo kilku Holendrów się tam zawsze kręci.
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

ali_cia pisze:A zobaczyłaś ten fragment czy tylko wrzuciłaś to zdanie do translatora? Nie mówię, że nie masz racji, bo sama nie jestem pewna, tylko że w translatorze jest opcja wysłuchania, i wyrażenie "dat is mijn antwoord" czyta się całkowicie inaczej.
Tak się składa, że mieszkam już długi czas w Holandii i znam ten język bardzo dobrze ;) Emilio powiedział "Dat is mijn antwoord" tylko trochę skrócił to zdanie i powiedział "Da's mijn antwoord". To tak jakby powiedzieć po angielsku "That's my answer" zamiast "That is my answer", również brzmi inaczej ;)

WIDM oglądam od 2012 roku i bardzo się cieszę, że ten program ma również polskich fanów ;) Nie wiem dlaczego, ale od początku wydawało mi się, że Jean-Marc był agentem. Bardzo się zdziwiłem gdy zrezygnował z gry. Poza tym niektórzy holenderscy fani twierdzą, że Jean-Marc był agentem, ale rezygnował, bo było to dla niego zbyt stresujące i po jego odejściu produkcja musiała na szybko wskazać nowego agenta :o To by było bardzo interesujące. Mimo wszystko na ten moment najbardziej podejrzewam Stine, a kibicuję Olcay, bo po prostu ją lubię :D
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Re: [AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Bardzo ciekawa ta opcja wycofania agenta i faktycznie możliwa. Dobrze by było jakby sprawa się wyjaśniła po programie :)
Awatar użytkownika
ali_cia
Junior
Posty: 860
Rejestracja: 25 lut 2016, 0:22
x 213
x 148

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ali_cia »

domi pisze:Tak się składa, że mieszkam już długi czas w Holandii i znam ten język bardzo dobrze ;) Emilio powiedział "Dat is mijn antwoord" tylko trochę skrócił to zdanie i powiedział "Da's mijn antwoord". To tak jakby powiedzieć po angielsku "That's my answer" zamiast "That is my answer", również brzmi inaczej ;)
O to super, zwracam honor :) Tłumaczka i osoby na Youtube teraz mnie wezmą za wariatkę ;) Ale ja naprawdę słyszałam i cały czas tam słyszę zdanie po polsku :lol:
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Re: [AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

wiatriwoda pisze:Bardzo ciekawa ta opcja wycofania agenta i faktycznie możliwa. Dobrze by było jakby sprawa się wyjaśniła po programie :)
Fani zwrócili w tej sprawie uwagę na jeszcze jedną rzecz, na którą wcześniej nie zwróciłem uwagi. Art przed każdym testem mówi swoją standardową formułkę: "Czas na test, 20 pytań o agencie, osoba która wie najmniej, opuści program" itp. Za każdym razem kończy swój tekst zdaniem "Behalve de mol, die hoeft nooit naar huis" co oznacza dosłownie "Z wyjątkiem agenta, on(a) nigdy nie musi wracać do domu". W pierwszym odcinku Art nie wypowiedział tego ostatniego zdania, mimo iż zawsze to robi. Przypadek czy może ma to związek z tym, że agent Jean-Marc w drugim odcinku nie rozwiązał już testu i opuścił program? Jeśli tak było, to na pewno dowiemy się o tym w finale :D
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

To bardzo ciekawe informacje :) Możesz pisać takich więcej :)Tak się przyzwyczaiłem do tego ciekawego języka, że miło mi się go słucha :)

Ta edycja wydaje się być lepsza od tej z tamtego roku, Ta Ameryka jakoś mi nie podpasowała klimatem do WIDM. Najważniejsze są zadania, a te są bardzo ciekawe, pytanie czy skoro niby już spotkanie z agentem było, będzie kolejne, ale wtedy już zapowiedziane :)
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6107
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Ja uważam, że Ameryka miała fajne zadania. Gruzja mnie lekko rozczarowuje.
W sumie jak tak sobie myślę, tytuł Inną historia z pierwszego odcinka rzeczywiście mogła się tyczyć JM zwłaszcza, że nieproszony zmienił miejsce w teatrze
Buarzej
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 25 sty 2018, 16:49
x 983
x 3

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buarzej »

Oglądał ktoś już dzisiejszy odcinek? Jak przemyślenia?
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Właśnie skończyłem. Świetne zadania, miejskie, które bardzo lubię, bardzo dobrze pomyślane, Olcay zagubiona z 1000 jak nigdy - aż tak jasne, że jest agentem? Cyrk był także bardzo ciekawy i nie nudny, no i literki, bardzo dobrze pomyślane zadanie, ciekawe czy uczestnicy nie mogli patrzeć z góry na zadanie i dyrygować innymi, od razu mi to wpadło do głowy. Olcay znów namieszała zdaje się z Tibilisi, na razie wszystko wskazuje na nią. Odpadnięcie dzisiejsze mnie nie dziwi, Ruben jest dalej obok Olcay w moim tunelu :) Stine tak zagubiona, że się zastanawiam czy aż tak gra czy aż tak jest nieporadna.Czy może jest agentem? Ale jednak myślę, że to mniej prawdopodobne.
Buarzej
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 25 sty 2018, 16:49
x 983
x 3

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buarzej »

Widzę, że mam podobne odczucia :P
Ale przed chwilą trafiłem na komentarz, który nasunął mnie na trop Stine, mianowicie w 45:45 po podaniu złej odpowiedzi cała grupa jest smutna, a ona się cieszy i głupkowato uśmiecha. Przypadek?
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Kolejny super odcinek za nami, kto oglądał :) Bardzo lubię zadania, jak to w hotelu, proste, ale ciekawe, za wiele tam agentowania nie było, no chyba że Stine i jej końcówka. Kolejne zadanie znów mega, bardzo śmieszne, lokalne, urocze. Takie zadanie, żeby agent trochę się też rozerwał, dla fanu, ale wyszło super. Jan jak się okaże agentem, to będzie bomba, chyba najbardziej zdeterminowany uczestnik, ale czy rzeczywiście? Czy tylko tak gra? No i twist, czyli nieprzewidziany test i 3 zadanie, bardzo ciekawe, tu znów Stine pozbyła się kasy, oczywiście, decyzją grupy, ale jednak, Olcay miała pretensje, że nie wzięła kasy, a sama mogła to zrobić... Dalej jest moim głównym agentem, podobnie jak Ruben, ale ciężko jest się zdecydować na tego jednego. Ale to Olcay była moim 1 wyborem i już przy niej zostaję, aczkolwiek Stine gra co raz lepiej. Jan i Simone raczej na końcu listy. :)
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6107
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1582

[AVROTROS] Wie is de mol?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Ja mam tunel między Stine a Olcay. Stine była tak niezdeterminowana na początku w tym hotelu, żeby się uwolnić, a potem gdzieś sobie pobiegła i tyle ją widzieli. W drugim zadaniu też sobie wspaniałomyślnie postanowiła pobiec i pomóc Simone. Nie jestem pewny, czy te kanapy były w ogóle liczone w samochodzie Jana, ja znaczka nie dostrzegłem. W trzecim zadaniu przyjemnością było być w czerwonej grupie. Zacząłem mieć takie wrażenie, że Stine tak się dobiera, żeby na pytaniach o Mola była zgodność z innymi uczestnikami, co powoduje, że oni dłużej tkwią w swoich racjach.
Olcay gra nieprzerwanie głupią i lekkomyślną.
Pizza na końcu mnie zabiła :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy telewizyjne za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości