Strona 1 z 10

Telewizja na Słowacji

: 08 sie 2008, 21:20
autor: michal
Tutaj możemy porozmawiać o STV która pare lat temu była ratowana przed bankructwem ale za dobrze tej sprawy nie znam więc się nie wypowiem.Ale 01.01.2004 roku pojawił się Novy zaciatok STV.Wtedy pojawiła się nowa ramówka wirtualne studio,nowe twarze i nowy program informacyjny.Pierwszą prowadzącą Sprav STV była Ludmila Farkasovska która z STV wyleciała po kilkunastu miesiącach.Jeśli komuś z Was odbiera STV to mógłby ktoś wrzucić Spravy STV.

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 21:35
autor: Trzeciak
Jeśli chodzi o STV, to dla ciekawostki dodam, że dziś (z okazji rozpoczętych IO w Pekinie) właśnie wystartował trzeci kanał tej telewizji. Nazywa się Trojka (po polsku Trójka) i jest tematycznym kanałem sportowym, a jego logo nie odbiega od lóg dwóch kanałów tamtejszej telewizji.

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 21:41
autor: michal
Owszem ale moim zdaniem logo Trojki jest najgorsze od innych.
A wiecie ile edycji Idola w STV emitowano?

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 21:44
autor: Kamil
Ludmila Farkasovska - za co wyleciała?

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 21:51
autor: Trzeciak
michal pisze:Owszem ale moim zdaniem logo Trojki jest najgorsze od innych.
A wiecie ile edycji Idola w STV emitowano?
W STV1 emitowano dwie edycje idola, trzecia już była emitowana na "Markizie". Dla ciekawostki dodam, że Markiza emitowała także słowacką wersję "Milionerów" do roku 2007, wtedy ten format odkupił od Markizy STV i do dziś jest emitowany na pierwszym kanale STV.

Co do kanałów STV1 i STV2, to uważam, że tylko STV2 wypełnia misję publiczną, a na STV1 to po prostu komercją pachnie.

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 21:54
autor: Kamil
Co nie co dowiedziałem się o Novy zaciatoku STV - stacja popadła w ogromne długi poprzez rozmach w wiele produkcji, seriale filmy, programy rozrywkowe które nie zarabiały na siebie. Stała na skraju bankructwa. Nowy dyrektor wyrzucił wszystkie programy z ramówki pozwalniał prawie wszystkich pracowników i zaczął wszystko od nowa. Wiele seriali poznikało z dnia na dzień, ramówkę wypełniały głównie seriale zagraniczne, i archiwalne produkcje. Do dzisiaj wiele Słowaków nie rozumie tego posunięcia i ma to za złe STV.

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 22:02
autor: Trzeciak
Bo zmiany w TV powinno przeprowadzać się stopniowo, a nie robić taką "wielką rewolucję", która póżniej widzom może sie bardzo nie spodobać. Nie dziwię się więc naszej TVP, która na razie nie planuje zmian logotypów, ani rewolucji w ramówce. Wiem, że ten "nowy początek STV' miał na celu poprawę wyników oglądalności i zdobycie pozycji lidera na rynku telewizyjnym, ale straciła na tym misja (szczególnie na STV1). Natomiast loga i oprawy graficzne są bardzo rewolucyjne i kiedyś tego rodzaju oprawy graficzne chciałbym zobaczyć w TVP, ale jeszcze nie w tym albo w przyszłym roku.

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 22:04
autor: Kamil
Ale w STV był kryzys, wręcz tragedia ta instytucja się sypała. Musieli zrobić radykalne zmiany.

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 22:15
autor: michal
cmabb93 pisze:Ludmila Farkasovska - za co wyleciała?
Kiedyś gdzieś czytałem z nią wywiad jak to się żaliła że ją zwolnili z niewiadomych przyczyn i to że uwieżyła Richardovi Rybnickovi byłemy prezesowi STV że zrobi z STV drugie BBC.
A Ludmila Farkasovska jest obecnie chyba radną Bratysławy a wcześniej pracowała w Markizie.

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 22:15
autor: Kamil
No coś czuć tam kitem jak w TELE5. Babka zgłupiała ze studiem w BlueBoxie?

Słowacka Telewizja

: 08 sie 2008, 22:48
autor: michal
cmabb93 pisze:Nowy dyrektor wyrzucił wszystkie programy z ramówki.
Nie wszystkie programy były zdjęte.Został program O 5 minut 12.Tu można zobaczyć ten program przed novym zaciatokiem:
http://stv.livetv.sk/tvarchive/video/vi ... ?video=300
a tu po
http://stv.livetv.sk/tvarchive/video/vi ... ?video=802
a tak wygląda teraz
http://stv.livetv.sk/tvarchive//video/v ... ideo=35820
Wielka prośba
Niestety nie wiem czemu ale nie mam obrazu wpliku współczesnego O 5 munut 12.Czy ktoś z was mógłby to nagrać i wrzucić na YouTube.Będe bardzo wdzięczny.
A oto program byłego dyrektora STV Odpovete z obrazkov.Program ten służył do kontaktu z widzami.Widzowie wysyłali maile i listy a dyrektor na nie w tym programie odpowiadał.Warto dodać że napoczątku ówczesny dyrektoor chwali się z tego że STV ma wysoką oglądalność.Informują także o tym że będą emitować Shreka.
A od 16:50 minuty możecie zobaczyć wielkanocną oprawę którą STV pokazywała w czasie wielkanocy 2004
http://stv.livetv.sk/tvarchive/video/vi ... video=2066

A oto Ludmila Farkasovska
http://stv.livetv.sk/tvarchive/video/vi ... video=2086
Jak Wam się ona podoba?Moim zdaniem ma ładny głos.

Słowacka Telewizja

: 09 sie 2008, 11:11
autor: Kamil
Mnie też się podoba jej głos. Bardzo fajny program w którym można kontaktować się z widzami. Pamiętam że kiedyś był taki w Czechach w niedzielne popołudnia i nazywał się Adresat ČT teraz nazywa się chyba Četečko...

Słowacka Telewizja

: 09 sie 2008, 11:34
autor: michal
Coś takiego powinien prowadzić Andrzej Urbański w TVP 1.Już niedługo zobaczycie obecną oprawę STV.Tu są letnie identy Jednotki które teraz obowiązują.
http://pl.youtube.com/watch?v=7vaRah4Dk ... re=related
A tu zimowy ident
http://pl.youtube.com/watch?v=xpu0-YuDYwQ&NR=1
A tu stare identy z zimy 2006 2007
http://pl.youtube.com/watch?v=gYbOSYL1W ... re=related
Jutro bądź pojutrze dam więcej.

Słowacka Telewizja

: 09 sie 2008, 11:43
autor: Kamil
Od zawsze twierdzę że czynnik ludzki w oprawach jest zawsze the best! Te oprawy są naprawdę na światowym poziomie, świeże choć nie pseudonowoczesne, lepsze od tego kwietnika z TVP1

Słowacka Telewizja

: 10 sie 2008, 22:37
autor: Maciek23
Jeżeli ktoś lubi oprawy typu life-action to to, co zaprezentował @michał jest jak najbardziej w porządku. W Polsce jedna stacja wprowadziła już takie rozwiązanie - Polsat. O dziwo były również takie plany w TVP Gdańsk! Ale na razie sam pomysł upadł... Kiedyś podobne identy miał również RTL7. Nie jestem pewien, czy wprowadzenie tego typu oprawy w jeszcze którymś z kanałów ogólnotematycznych byłoby dobrym posunięciem. Każda stacja ma swoją charakterystyczną oprawę - TVN - kółka, TVP1 - kwiaty.. Może nie są one powalające, ale wyróźniają się w jakiś sposób.