Kamil Durczok

Ludzie telewizji, radia, prasy i internetu, osoby z pierwszych stron gazet i nie tylko.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Na kanale Kręcioła TV ukazało się przed chwilą wideo ze spotkania na ASP w 2008 roku:
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

Ogólnie kończy się pewna epoka, mimo tego że Durczok się przez ostatnie lata gubił w tym wszystkim, to nadal był rozpoznawalną twarzą i charakterystycznym dziennikarzem.

Jego Wiadomości oglądało się z przyjemnością w tamtym czasie, szczególnie wydania specjalne z Watykanu.
Fakty były wyjątkowo dynamiczne, porównując je z innymi dziennikami.
Ostatnie jego projekty medialne, mimo wyjątkowości to nie odniosły zbytnio spektakularnych sukcesów.

Niech spoczywa w pokoju.
[ Spoiler ]
Verdline
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 18 cze 2021, 12:57
x 61
x 48

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Verdline »

Mi również go szkoda, pamiętam wieczorne wydania Wiadomości z jego udziałem,a następnie Faktów w TVN. Niestety, ale tak naprawdę skończyła jego karierę dziennikarską ta afera z mobbingiem i molestowaniem w TVNie, później coś próbował z programem w Polsacie i swoim portalem Silesion, ale bez żadnego powodzenia. A jazda pod wpływem alkoholu kompletnie go pogrążyła .
Awatar użytkownika
soniczeby942
Obserwator
Posty: 258
Rejestracja: 12 lip 2021, 22:43
x 25

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: soniczeby942 »

Pogrzeb Kamila Durczoka odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 9:00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowice Kostuchnie. Zostanie on pochowany obok ojca dziennikarza - Krystiana Durczoka.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2021, 19:54 przez soniczeby942, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

Karol pisze: 16 lis 2021, 7:45 TVP Info w tekście o śmierci pół artykułu poświeciło zarzutom wobec dziennikarza. Nawet nie linkuję, bo to gówniany portal.
To podobnie jak Onet: :)
Onet-Durczok.jpg
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Nawiązując do posta w temacie o Faktach - wspomnienie o Durczoku również w ''Wydarzeniach'' - bardzo ładnie wspomnienie ze strony Doroty Gawryluk że Durczok był człowiekiem który wiedział że raz jest się na szczycie a raz na dnie i w tej sytuacji lepiej pamiętać o tych lepszych chwilach.
screencapture-polsatboxgo-pl-kanaly-tv-polsat-news-hd-3360-ogladaj-2021-11-16-18_47_26 (1).png
edit: Wiadomości też, nawet w dość subtelny sposób co jak na TVP jest rzadkością.
ww.png
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

W "Panoramie" i "Aktualnościach" TVP3 Katowice także wspomniano. Z kolei materiał Faktów wywołał lekkie oburzenie w komentarzach.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To, czego się dowiedziałem dziś rano, wywołało we mnie spore zaskoczenie i szok. Do takiego stopnia, że czytając pierwsze doniesienia zastanawiałem się, czy to nie kolejny przypadek uśmiercania gwiazd. Niestety, ale się myliłem. Nic nie zapowiadało, że ma takie problemy, że musiał wylądować w szpitalu (chociaż mówiło się o jego problemach zdrowotnych od paru miesięcy). Durczoka kojarzyłem tylko z anteny TVN, chociaż też niezbyt długo miałem okazję go oglądać (ze względu na aferę z mobbingiem). Mimo, że w ostatnim czasie miewał spore problemy, to chyba możemy się wszyscy zgodzić, że podchodził do swego zawodu na bardzo wysokim poziomie, i był jednym z wybitniejszych dziennikarzy nowych mediów w Polsce. Ja zapamiętam go jako świetnego i profesjonalnego prezentera. [*]
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Tutaj pełen materiał pokazany w dzisiejszych "Wiadomościach": https://twitter.com/WiadomosciTVP/status/1460689196054724610
2008-2023
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Te 16 sekund to pełen materiał?
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

@kacper3100 tak - ale w Polsacie nie było wiele dłużej. W sumie to TVN pokazał najdłuższy materiał.
2008-2023
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

Nie mam pojęcia czemu, ale żeby Kamil Durczok aż takim ciężkim balastem był dla TVN? Ogólnie materiał osobiście powiedzmy że jest oki, ale po tym ile Durczok zrobił dla TVN i jaka twarzą był przez ponad 8 lat spodziewałem się czegoś więcej.
O ile Wiadomości tam jakoś tak zrobiły to po swojemu, Aktualności również taki neutralny materiał pokazały. Tak chyba najlepiej wyszło z Wydarzeniami.

Trochę przykro że TVN mam wrażenie że ma żal ciągły o aferę w 2015 roku, ale teoretycznie w tym momencie to ta afera jest najmniej istotna. Szczególnie że materiał był taki dość ogólnikowy.

Jednak słowa Pani Doroty są w miarę prawdziwe.
W takich momentach najlepiej pamiętać te lepsze wzloty.

Edit: Wspomnienie od TVS https://youtu.be/aXxu3kGgwVE
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

Warto podesłać także wspomnienie jego przyjaciela, Marka Czyża, u którego jeden z ostatnich razy (ostatni miał miejsce zaledwie kilkanaście dni temu) udzielił dosyć obszernego wywiadu, w sierpniu ubiegłego (2020) roku. https://dziennikmetropolii.pl/kategoria ... edkET3p--0
Swoją drogą to w tej sytuacji Durczoka często porównuje się do Marcina Pawłowskiego (którego rocznica śmierci przypada za trzy dni), co akurat nie jest dziwne, bo obydwaj znali się w czasie, gdy chorowali na nowotwór, a także obydwaj pracowali w TVNie.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1533
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 520
Kontakt:

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Po "Wiadomościach" niczego więcej się nie spodziewałem, w "Wydarzeniach" chyba najważniejsze powiedziała Gawryluk tuż po materiale, a "Fakty" - cóż, chyba jednak miło zaskoczyły czymś więcej, niż krótką depeszą. Durczok wymknął się wszystkim z ciasnych ram, w jakie chcieli go wpasować. Nietuzinkowy, nieszablonowy i absolutnie niemożliwy do jednoznacznej oceny dziennikarz.

Unikałbym przy tym porównań Kamila Durczoka do Marcina Pawłowskiego. Każdy z nich był zupełnie inną historią, tragiczną na swój sposób i zarazem wyjątkową. Łączy ich jedno - obydwoje zapiszą w annałach polskich mediów nowoczesnych.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Press" w najnowszym numerze o Kamilu Durczoku. Niestety tylko część dostępna za darmo (resztą po wykupieniu), ale już ten jeden fragment ciekawe rzeczy przytacza.
https://www.press.pl/magazyn-press/arty ... czokratyzm
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Pojawił się fragment wywiadu z byłą żoną Kamila - Marinną Dufek z Mateuszem Szymkowiakiem:

https://natemat.pl/403803,marianna-dufe ... rzy-skroni

Więcej ma pojawić się w najnowszym "Fashion Magazine".
2008-2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osobowości medialne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości