Kamil Durczok

Ludzie telewizji, radia, prasy i internetu, osoby z pierwszych stron gazet i nie tylko.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Kamil D. przesłuchany. Prokuratura postawiła mu zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu drogowym, wnioskuje również także o tymczasowe aresztowanie dziennikarza: https://www.tvp.info/43692821/dziennika ... al-zarzuty
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 743

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

Tymczasowy areszt? Ho ho, grubo...
Pan Kurski dzwonił do pani Klimek "Joaśka ratuj, sezon ogórkowy, trzeba czymś zapełnić TVP Info, może by Zbyszek coś wymyślił? Prezes by z nas był dumny, dowalimy konkurencji i totalnej"? Matrix? Nie, to Polska a.d. 2019...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Masz rację. Chcą aresztować biednego człowieka, który tylko 5-krotnie przekroczył stan nietrzeźwości (0,5 promila). Przypominam, że ten ostatni jest z automatu traktowany za przestępstwo - prawdziwa ofiara polityczna niczym z tej teorii na obrazku! ;)
hehe.png
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Niby tak, z drugiej strony - areszt nie jest przecież karą (tę może zasądzić dopiero sąd), tylko środkiem zabezpieczającym. Boją się, że Durczok zwieje za granicę, czy jak? ;)
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Byli już tacy "prześladowani" ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Możesz wyjaśnić co w tych komentarzach wartego uwagi? :huh:
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

Większość ludzi, która tak głośno komentuje sprawę Durczoka, tak naprawdę nie ma pojęcia w jakiej sytuacji musiał znaleźć się.
Nie ukrywam, że Kamil Durczok jest jednym z czołowych dziennikarzy w naszym kraju (mimo tych wszystkich afer).
Jego dorobek dziennikarski to chyba największe jego złoto. I o taką dobroć chodziło Profesorowi. Większość pseudo gwiazd dziennikarstwa ze stajni TVP nie ma na koncie tego, co ma Durczok i co zdobył ciężka praca.
Kurski akurat i cała banda tylko potrafi wystawiać opinie i robić zamieszanie wokół jednej osoby. Potrafi zmieszać z błotem wszystko i wszystkich, którzy są najbardziej niewygodni obecnej władzy. Prawda jest taka, że w obecnych realiach niestety dziennikarze to tylko tabloidowcy i ludzie którzy próbują tworzyć z niczego coś.
Niech ktoś mi powie, od kiedy TVP bawi się w Sąd i próbuje wystawiać wyrok?
Ja jak najbardziej potępiam wybryk jazdy po alkoholu. Potępiam również zachowania do jakich Durczok miał się dopuścić. Jednakże nikt nie jest w stanie określić, na jakim etapie on teraz się znajduje. Jak się czuje. I jakie upadki ostatnio przeżył. A większość naszego społeczeństwa dopuszcza się wystawiana komuś rachunku. I to ma być wolny kraj od mowy nienawiści? Nie wydaje mi się.
Wyżej komentarze tylko podkreślają to, że niestety, ale w naszym kraju łatwo jest zmieszać kogoś z błotem.
I Kamil Durczok miał z czego upaść, gdzie większość tych zakopleksionych ludzi nie będzie miała. :)
Pawel

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Frontowiec pisze: 27 lip 2019, 20:36 Swoją drogą ciekawe, że w dzisiejszych ''Faktach'' i ''Wydarzeniach'' nie wspomnieli o tym.
Bo to jest właśnie ichnia wolność słowa. Gdyby Durczok krytykował PO i był bardziej kojarzony z TVP to Fakty zrobiły by z tego news dnia.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Dzisiaj w ''Wiadomościach'' Kamil D. nie miał już zniekształconego głosu, gdzie także w materiale Konrada Węża powtarzano Wielińskiego i Nizinkiewicza.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Z tym wnioskiem o areszt trochę przesadzili choć Kamil jako krytyk obecnej władzy musi się liczyć, że jutro odpowiednio nastawiony sędzia przyklepie ten wniosek. Potem ewentualnie będzie mógł wyjść za kaucją jeśli będzie taka możliwość. Areszt się dobrze sprzeda w prawicowych mediach, więc teraz wszystko będzie zależeć od tego czy sędzia jest pro czy anty do władzy.
Pawel pisze: 28 lip 2019, 19:33 Bo to jest właśnie ichnia wolność słowa. Gdyby Durczok krytykował PO i był bardziej kojarzony z TVP to Fakty zrobiły by z tego news dnia.
Z tego co pamiętam telewizje w ogóle w takie aferki nie wchodziły - panowała solidarność zawodowa. A potem władzę w TVP objął Kurski...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Mateusz44 pisze:Większość ludzi, która tak głośno komentuje sprawę Durczoka, tak naprawdę nie ma pojęcia w jakiej sytuacji musiał znaleźć się.
Ja wiem z teorii. Wsiadł do samochodu z 2,6 promilami w wydychanym powietrzu, a może nawet więcej, bo część mogła wyparować po drodze. Z praktyki... mało kto doprowadza do takich sytuacji. Problemy życiowe nie są usprawiedliwieniem, aby stanowić zagrożenie dla innych i zasługuje na publiczne potępienie.

"Dziwne", że nikt nie przejmuje się sytuacją rodzinną bijących w Białymstoku.
Mateusz44 pisze:Nie ukrywam, że Kamil Durczok jest jednym z czołowych dziennikarzy w naszym kraju (mimo tych wszystkich afer).
Nie będę mówił, co myślę o przecenianym zawodzie "czołowy dziennikarz" w Polsce. Za to wspomnę o krytykowanych przeze mnie jakiś czas temu nauczycielach. Jak belfer pojedzie po pijaku i zostanie skazany, traci uprawnienia do wykonania zawodu.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Mateusz44 pisze: 28 lip 2019, 19:10 Większość ludzi, która tak głośno komentuje sprawę Durczoka, tak naprawdę nie ma pojęcia w jakiej sytuacji musiał znaleźć się.
Nie ukrywam, że Kamil Durczok jest jednym z czołowych dziennikarzy w naszym kraju (mimo tych wszystkich afer).
Jego dorobek dziennikarski to chyba największe jego złoto. I o taką dobroć chodziło Profesorowi. Większość pseudo gwiazd dziennikarstwa ze stajni TVP nie ma na koncie tego, co ma Durczok i co zdobył ciężka praca.
Kurski akurat i cała banda tylko potrafi wystawiać opinie i robić zamieszanie wokół jednej osoby. Potrafi zmieszać z błotem wszystko i wszystkich, którzy są najbardziej niewygodni obecnej władzy. Prawda jest taka, że w obecnych realiach niestety dziennikarze to tylko tabloidowcy i ludzie którzy próbują tworzyć z niczego coś.
Niech ktoś mi powie, od kiedy TVP bawi się w Sąd i próbuje wystawiać wyrok?
Ja jak najbardziej potępiam wybryk jazdy po alkoholu. Potępiam również zachowania do jakich Durczok miał się dopuścić. Jednakże nikt nie jest w stanie określić, na jakim etapie on teraz się znajduje. Jak się czuje. I jakie upadki ostatnio przeżył. A większość naszego społeczeństwa dopuszcza się wystawiana komuś rachunku. I to ma być wolny kraj od mowy nienawiści? Nie wydaje mi się.
Wyżej komentarze tylko podkreślają to, że niestety, ale w naszym kraju łatwo jest zmieszać kogoś z błotem.
I Kamil Durczok miał z czego upaść, gdzie większość tych zakopleksionych ludzi nie będzie miała. :)
Z pewnością masz sporo racji w swoim wpisie, bo niektórzy albo nie chcą, albo nie potrafią przeczytać ze zrozumiem - słowo po słowie - wpisu filozofa - nawet jeśli jest kontrowersyjną osobą i wyciągają różne rzeczy z kontekstu. Spróbujmy natomiast zrozumieć też "drugą stronę". Co by nie mówić - Kamil D. swoim zachowaniem mógł zabić i to nie jedną osobę, a nawet całą Bogu ducha winną rodzinę. A wyroki sądu wobec Najsztuba i Olbrychskiego za podobne sprawy z pewnością budzą sporo nieufności w takich sprawachi wobec sądów czy celebrytów.
Kamilo pisze: 28 lip 2019, 18:44 Możesz wyjaśnić co w tych komentarzach wartego uwagi? :huh:
Tyle, że napisał jeden z popularniejszych publicystów sportowych.
bustram pisze: 28 lip 2019, 20:31 Z tym wnioskiem o areszt trochę przesadzili [...]
Zostawiając na bok sympatie polityczne, to moim zdaniem wcale nie przesadzili, biorąc pod uwagę prawdopodobne - bardzo dramatyczne skutki - jakie swoim prawdopodobnym zachowaniem mógł sprawić Kamil D.

Na koniec - to kolejny materiał Anny Morawskiej-Borowiec, gdzie są wypowiedzi kolejnego świadka zdarzenia i psychologa: http://panorama.tvp.pl/43696007/zarzuty-dla-kamila-d

A to materiał Konrada Węża w "Wiadomościach". Do czego nas przyzwyczaił - typowe kopiuj-wklej wczorajszego materiału, tyle, że z informacją o zarzutach. Tutaj głosu Kamila D. nie zniekształcono; http://wiadomosci.tvp.pl/43697378/znany ... -zarzutami

I jeszcze zrzut z "Teleexpressu", gdzie padły tylko takie słowa Kamila D.:
Bez nazwy.jpg
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trzeciak pisze: 28 lip 2019, 22:19Z pewnością masz sporo racji w swoim wpisie, bo niektórzy albo nie chcą, albo nie potrafią przeczytać ze zrozumiem - słowo po słowie - wpisu filozofa - nawet jeśli jest kontrowersyjną osobą i wyciągają różne rzeczy z kontekstu.
Nic nie jest wyciągane z kontekstu. Hartman jasno mówi o tym, ile to Durczok dobrego zrobił, ale Stanowski i wiele innych osób - w tym ja - czegoś takiego nie zauważyło. Pan Weszło stwierdza, że jego kariera to "zwykła praca", a ja z kolei uważam go za zwykłego, medialnego celebrytę żyjącego za bardzo polityką. Bycie w koglu maglu typu TVP, Polsacie czy TVN-u nie jest dla każdego osiągnięciem.

Co z tego, że "jego dorobek dziennikarski to chyba największe jego złoto" jak wielu osób gardzi / nie interesuje się tym "dziennikarstwem" (ma internet i gdzieś TV), a bardziej ich interesuje bezpieczeństwo na drogach. Dla takich osób (Sadowski i ja) ostatnie zdanie Hartmana można skreślić :P.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Skoro zdobył nagrodę Grand Press oraz niemało statuetek Wiktorów i Telekamer (w czasach, kiedy te nagrody rzeczywiście jednak budziły szacunek), z czego te ostatnie to nagrody widzów, to gdzieś jednak zaskarbił ich sympatię.

Poza tym - warto dodać, że sam Hartman mówi, iż D. jest "trudnym gościem", a sam zwróciłem uwagę na zdanie "Może jego problemy to nie całkiem jego wina?".
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osobowości medialne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości