Milionerzy - edycje zagraniczne

Zagraniczne programy telewizyjne, oryginalne wersje tych pokazywanych w Polsce.
Szymon264
Użytkownik

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szymon264 »

Wczoraj w niemieckiej edycji milionerów Ronald Tenholte został 16 uczestnikiem który wygrał główną nagrodę.
Awatar użytkownika
norapik
Użytkownik
x 43
x 4

Post autor: norapik »

I to w jakim stylu, ryzykant i dostał bonus - paletę - w nawiązaniu do milionowego pytania.
TheLuckySeven
Użytkownik
x 2
x 8

Post autor: TheLuckySeven »

Jest już pierwszy odcinek nowej edycji Milionerów USA. Muszę przyznać, że Kimmel nieźle się spisał w roli prowadzącego.

Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 218
x 245
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Czy ten odcinek był nagrywany w czasie pandemii?
Nie oglądam kłamliwej, ohydnej i obrzydliwej propagandy TVP.

WYPAD 2020

RADIO NETKA Nowe radio na Discordzie
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 562
x 716

Post autor: N-O-R-O-N »

Patrząc na fragmenty, to sądzę, że powrót obiecujący, ale chyba za bardzo komediowy. Kimmel jako prowadzący w porządku. Studio takie dość podobne do UK, brak widowni oczywiście przez koronawirusa, ale może to i przejdzie dla mnie, skoro to wydania celebryckie, a nie zwykłe. Za to mamy koła ratunkowe pół na pół, telefon do przyjaciela i zapytaj prowadzącego, od razu wzięli z UK - kolejny kraj, w którym to koło debiutuje. A w Polsce mogłoby służyć jako czwarte koło ratunkowe. Plus za powrót do oryginalnej muzyki i co ważne - pozycji siedzących.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda
Awatar użytkownika
oscareczek
Użytkownik

Post autor: oscareczek »

Moja opinia o amerykańskim reboocie: bardzo cieszy mnie powrót do korzeni, bo ostatni sezon był koszmarny:
Pokrótce, co poprawiono:
  • pytania (w większości) bez zbędnych informacji, dla przykładu, w powyższym filmie pytanie w 1:53 mogłoby być o połowę krótsze, gdyby nie reklama jakiegoś portalu
  • oryginalna muzyka
  • grafika i logo bliskie oryginału (zwróćcie uwagę powyżej na te ramki na pytania)
  • oryginalne drzewo pieniężne (choć akurat to poprzednie nie było najgorsze, największym nieporozumieniem było shuffle, w którym, jak sama nazwa wskazuje, stawki do pewnego momentu były wymieszane i nie wiesz, w jakiej kolejności, więc mogłeś trafić na same górne pytania-zabójcy i zakończyć szybko grę)
  • oryginalne koła (z oczywistym pominięciem publiczności)
  • całkiem ładne studio, będące kopią brytyjskiego, w którym się siedzi
Co do prowadzącego: nigdy nie widziałem nic Jimmy'ego Kimmela (z wyjątkiem jego gry w 2001 roku i cringe'owej symulacji teleturnieju z jego dziećmi, nie lubię dzieci :P), nie jest jakoś tragiczny, Chrisem ani Regisem też jednak nie jest, ot, jest okej.
Nie do końca rozumiem, dlaczego słychać publiczność. Z jednej strony pandemia i brak koła ratunkowego, a ktoś jednak bije brawo. Dziwnie się to ogląda. Zgrzytem jest też pomocnik zawodnika, co z jednej strony jest tradycją w amerykańskich odcinkach celebryckich, ale było to kiedyś znacznie subtelniejsze, niż teraz. Natomiast czego absolutnie nie jestem w stanie znieść, to tego, co w spoilerze z wczoraj.
[ Spoiler ]
---
Poprzednie trzy noce leciał na ITV Quiz, opowiadający historię Charlesa Ingrama i jego kaszlącej drogi do miliona. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony, że mimo bycia (myślę) dość oczytanym w kwestii brytyjskich Milionerów, byłem w stanie dowiedzieć się nowych faktów na temat tej sprawy, a samo odtworzenie teleturnieju było naprawdę dokładne (co prawda zdarzały się pojedyncze dźwięki pomylone, ale jestem w stanie to wybaczyć). Do tego, obrończyni sądowa była w stanie zasiać w mojej głowie ziarenko wątpliwości co do winy Ingrama. Polecam zobaczyć, krąży na YouTube'ie.
darekB
Użytkownik
x 36
x 10

Post autor: darekB »

kacper3100 pisze:
09 kwie 2020, 15:04
Czy ten odcinek był nagrywany w czasie pandemii?
Odicnki były nagrywane w połowie marca.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 218
x 245
Kontakt:

Wczoraj na kanał brytyjskiej wersji wrzucono odcinek z Charlesem Ingramem, znanym już oszustem. W filmiku opisane są niektóre ważniejsze momenty.

WYPAD 2020

dida12314
VIP Expert
x 1
x 43

Post autor: dida12314 »

Tymczasem w Australii "Milionerzy" widzom powoli chyba brzydną, ponieważ dostają codziennie od The Chase cięgi (zarówno w slocie powtórkowym, jak i premierowym).
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

Post autor: mi8sp1590Priv »

Wcale się nie dziwię - wersja "Hot Seat" to już nie są Milionerzy, tylko jakiś osobny twór...
Michał
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 218
x 245
Kontakt:

No i dobrze. Życzę tym wszystkim popłuczynom typu Hot Seat czy innym dziwadłom, aby upadły i nigdy więcej się nie podniosły.

WYPAD 2020

Awatar użytkownika
oscareczek
Użytkownik

Post autor: oscareczek »

Jakie są w ogóle podobieństwa WWTBAM i Hot Seat? Jedyne, jakie widzę (jeśli chodzi o zasady), to pytania z czterema wariantami oraz chyba próg gwarantowany. Nigdy też nie chciało mi się nawet sprawdzać, czy coś dostają uczestnicy, na których nie kończy się gra – nic?
Awatar użytkownika
norapik
Użytkownik
x 43
x 4

Post autor: norapik »

Jutro w "Wer wird Millionaer?" gra wg nowych zasad jokerów wobec braku publiczności.
Pepek94
Obserwator
x 4
Kontakt:

Post autor: Pepek94 »

Tymczasem we francuskiej wersji "Milionerów" zmieniono zasady w związku z pandemią koronawirusa. Zawieszone zostało koło ratunkowe "pytanie do publiczności", które zostało zastąpione nowym kołem ratunkowym "telefon do domu".
Wielki fan mediów publicznych, zwłaszcza TVP i PR.
DVB-T: Święty Krzyż (MUX 1/2/3)
Nie dla logotypów ekranowych w czasie bloków reklamowych.
#StopZawyżaniu
Anglojęzyczny blog o cyfrowej radiofonii (i nie tylko): https://eudigitradio.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy telewizyjne za granicą”