Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

Zagraniczne programy telewizyjne, oryginalne wersje tych pokazywanych w Polsce.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

michal pisze: 17 kwie 2020, 16:03 Od jakiegoś czasu "Aktuellt" SVT jest emitowany w nowej odsłonie: https://www.youtube.com/watch?v=2z4z__cI1Is
A konkretnie od 20 stycznia 2020 roku.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Dokładnie tak. Oprawę w identycznym stylu otrzymał też "Rapport".
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Dionis25 pisze: 18 kwie 2020, 10:48 Warto także dodać, że ostatnio swoją oprawę zmienił chorwacki serwis informacyjny "RTL Danas".
A mnie studio bardzo się podoba! Jest duże, sterylne, z dużymi, wykorzystywanymi w realizacji ekranami - dobrej jakości. Może nie narzekam, bo naprawdę lubię szklaną czerń w studiach (patrz: aktualna Superstacja). Oprawa graficzna z niezłym zamysłem, ewidentnie typu BBC, ale wykonanie rzeczywiście amatorskie.

Dzięki za cynk, mam kolejny dobry przykład do wspominania (jeśli chodzi o studio).
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

W serwisach France 2 całkowicie zrezygnowano z lotów kamerowych: https://www.francetvinfo.fr/replay-jt/f ... 08433.html
Przez tę absurdalną decyzję oraz przez zmianę oświetlenia to studio całkowicie straciło swój urok. A szkoda, bo przed zmianami obok białoruskiej "Panoramy" prezentowało się ono najlepiej w Europie . A to, co widzimy obecnie mógłbym zaakceptować tylko w przypadku remontu pomieszczenia, z którego na co dzień jest emitowany serwis.
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2392
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1559
x 407
Kontakt:

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Zbiór czołówek serwisów informacyjnych z Niemczech z uwzględnieniem wydań głównych, nocnych czy nawet regionalnych np: z RTL czy Sat.1, datowane na ten rok (headliny zostały wycięte) W porównaniu do ostatniego przeglądu: Oprawę odświeżyło VOX Nachrichten a w dotychczasowej oprawie RTL Zwei News podmieniono logotyp stacji na ten nowy.
Co ciekawe zauważyłem że kanały ProSiebenSat.1, VOX i RTL Zwei w czasie emisji swoich sztandarowych programów informacyjnych, nie emitują swoich standardowych logotypów a loga tamtejszych serwisów
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Widzę, że nie zostało to odnotowane, więc dodam, że 3 lutego br. po 17 miesiącach od ostatniej zmiany odświeżoną oprawę oraz nowe studio zyskał belgijski, a dokładniej mówiąc flamandzki program informacyjny "VTM Nieuws":
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Adam d pisze: 08 sie 2020, 10:39 Zbiór czołówek serwisów informacyjnych z Niemczech
Och, fantastyczne moim zdaniem są ProSieben i SAT.1 - w każdej mutacji. Choć ten drugi krajowy serwis nie powala studiem.

Ale absolutnym numerem jeden, nie tylko w Niemczech, jest dla mnie BR Rundschau. Już kilka lat temu zainwestowali w porządną oprawę, studio, muzykę, które ani trochę się nie starzeją. Wszystko jest tu na swoim miejscu. Kto również pokochał, niech koniecznie zobaczy też inne wydania, prezentowane są w innych barwach (tutaj np. nocna wersja - https://www.br.de/mediathek/sendung/run ... 00117bfb6d - ale kiedyś trafiłem też na wydanie specjalne po lokalnym zamachu terrorystycznym). Serwisy doskonałe w każdym calu.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

To ja idę za ciosem - kompilacja serwisów informacyjnych z Wielkiej Brytanii również z tego samego roku: Ogółem polecam zajrzeć na kanał autora - tam cała masa kompilacji z różnych krajów, i nawet co jakiś czas może być dodawana nowa :)
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

Warto dodać jeszcze, że w ostatnią niedzielę ze szwajcarskiego RTS (d. TSR) odszedł po 25 latach pracy Darius Rochebin. Na pewno kojarzą go z reemisją w TV5 Monde.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Awatar użytkownika
Dionis25
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:30
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
x 101

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dionis25 »

Serwis informacyjny ukraińskiej stacji 1+1 zmienił swoją oprawę graficzną. Studio jest ok, jednak oprawa muzyczna i bardzo dziwny początek zdecydowanie na minus.
https://www.youtube.com/watch?v=LC32LTVUjGs
PatrykZ
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 26 paź 2017, 8:35
x 2
x 29

Re: Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PatrykZ »

Już w niedzielę serwis informacyjny austriackiej telewizji publicznej ORF Zeit im Bild (ZiB) zmieni studio i oprawę graficzną. Zapowiedź jej w linku poniżej.

https://youtu.be/-W5udn_-Rcg
Awatar użytkownika
Dionis25
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:30
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
x 101

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dionis25 »

Nową oprawę zyskał Dnevnik publicznej chorwackiej telewizji HRT. Oprawa muzyczna i czołówka są na średnim poziomie, belki są staromodne, jednak dzięki płynnym lotom kamerowym studio wydaje się na nowoczesne i całkiem zgrabne. Logo serwisu nawiązuje do tego z lat 2009-2016 - napis Dnevnik umieszczony się w prostokącie na tle kuli ziemskiej. Mimo wszystko poprzednia oprawa miała pazur i charakterystyczną melodię, czego brakuje obecnie.
Dla zainteresowanych:
https://www.youtube.com/watch?v=8bD4UFGMaYM
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Zdecydowanie nie mogą sobie poradzić ze światłem w studiu. W wersji przyciemnionej przed czołówką i na tyłówce jest miodzio. Ale podczas reszty programu widać cienie kamer, niedoświetlonych prowadzących, itp. Na antenie źle prezentuje się też materiał, z którego zbudowana jest cała scenografia. Wygląda to bardzo tanio, plastikowo. Myślę, że matowe wykończenie ścian i podłogi, jak np. w studiu TVP Info, pomogłoby w lepszym odbiorze całości.

Muzyka bardzo archaiczna, a z relacji o historii serwisu nie wynika, żeby to było jakieś nawiązanie do wcześniejszego sygnału serwisu. A może jesteśmy świadkami nowego trendu w telewizji - podobnie jak w muzyce pop, która przez ostatnie miesiące mocno nawiązuje do rytmów lat 80.? To byłoby szalenie ciekawe - powrót w tv do stylistyki sprzed 40 lat, ale w nowoczesnym wydaniu!

Najpiękniejsze są loty kamerowe, naprawdę świetne. I imponujące ekrany, tylko nie jestem pewny czy to HD, obraz ma dziwne mydełko.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Chociaż tyle że serbskie RTS ma oprawę audiowizualną swojego "Dnevnika" która nawiązuje do bardzo starej oprawy zza czasów Jugosławii, i nawet do dziś nieźle się trzyma.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

7.09. nową oprawę dostały "Nowyny: z ukraińskiego Pierwszego: https://tv.suspilne.media/news/110429
Czołówka, pomimo świetnego wykonania jest beznadziejna. Przykro mi, ale kilkakrotne pokazywanie bez jakiegokolwiek celu nieszczególnie ładnego nadajnika telewizyjnego do mnie nie przemawia. Aż prosi się tutaj o ulokowanie wyskakujących z niego fal albo jak w poprzedniej czołówce Kroniki TVP3 Kraków kolorowych plamek. Ta praca za bardzo przypomina mi również niezbyt udaną czołówkę "Naszych Nowosti" z białoruskiego ONT, w której także głównym elementem jest znajdująca się w ścisłym centrum Mińska charakterystyczna antena telewizyjna: https://www.youtube.com/watch?v=FvUhsw6zsPM.
Zdecydowanie bardziej odpowiadał mi poprzedni opening: https://tv.suspilne.media/news/110423
Sam pomysł był świetny i nieporównywalnie lepszy od obecnego. Niestety w tym przypadku totalnie efekt zepsuły fatalne zdjęcia. Naprawdę aż się prosi o wymianę ich na porządne loty z drona wokół najciekawszych miejsc Ukrainy.
Sygnał jest archaiczny i także zdecydowanie gorszy od poprzedniego. A podkład podczas powitania i forszpanu brzmi jeszcze gorszej.
Studio wypada nawet przyzwoicie, tylko nie dość, że nie posiada ono bezszwowego ekranu, to jeszcze jest ono maleńkie.
Dodatkowym minusem jest brak ruchów kamer.
Belki a właściwie napisy bez tła również nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia.
Dużym plusem podlinkowanego przeze mnie wydania jest bardzo ładna prezenterka. Ale to pewnie dlatego, że nie od dziś mam słabość do Ukrainek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy telewizyjne za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości