Listy do M.

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Zobaczyłem ten mini-program, który był wczoraj pokazywany po "Faktach" w TVN, którego gośćmi byli aktorzy z tego filmu.

Najbardziej mnie jednak zaskoczył Tomasz Raczek w roli prowadzącego. Widać było, że zachęcał do zobaczenia tego filmu, ale w sposób ostrożny i delikatny.

Sprawdziłem też jego ocenę filmu na Filmweb. 5/10. I to jest jedna z najwyższych ocen przyznanych przez krytyków filmowych. Komentarz do oceny też bardzo wyważony. W sumie - nie ma co się w takiej sytuacji dziwić. :)
2008-2023
bucik11
Legendary
Posty: 10531
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

" 23 miliony osób obejrzało ten film na Playerze". Trochę nie chce mi się w to wierzyć.

Źródło : https://jastrzabpost.pl/newsy/list-do-m ... 07970.html
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2392
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1559
x 407
Kontakt:

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Portal byłej reporterki DDTVN, nadzwyczajnej w świecie się nabrał na te "23 mln (lub jak kto woli - 0.3285714 sasina widzów)" Listów 4 podane u Wojewódzkiego, tyle.
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

bucik11 pisze: 17 lut 2021, 9:10 " 23 miliony osób obejrzało ten film na Playerze". Trochę nie chce mi się w to wierzyć.

Źródło : https://jastrzabpost.pl/newsy/list-do-m ... 07970.html
Ten portal już tyle razy puszczał fejkowe newsy, że aż dziwię się, że jeszcze ktoś to czyta.
2008-2023
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Film przyjemny, może za dużo wątków, mogli skupić się na 3-4 a tak mamy tego sporo. Niektóre lepsze, niektóre gorsze, ale żaden nie był zły.
Na pewno dużo lepszy od 3 części. Szkoda, że nie zdecydowali się dać filmu przed świętami, dla klimatu.
Najlepszy wątek z Dygant i Adamczykiem, i ta słodka Amelka 🥰 oraz ze starszym państwem i Rafałem Zawieruchą.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Pod koniec listopada, ponad 10 lat po polskiej premierze, w czeskich kinach pojawi się tamtejsza wersja "Listów do M". Autorem scenariusza jest Marcin Baczyński, który odpowiada też za scenariusze do polskich "Listów...".

Muszę przyznać, że nie wiedziałem nic o tym, że ma powstać czeska wersja, z tamtejszymi aktorami. Ale po kliknięciu w zwiastun "Přání Ježíškovi" i zobaczeniu pierwszego kadru na niebo i białe chmury, a po chwili świątecznego klimatu, od razu skojarzyłem, że to czeski odpowiednik "Listów do M". A w scenie wyrzucania telewizora przez okno nie miałem złudzeń.

Ciekawe, że Czesi się zdecydowali na nakręcenie swojej wersji. Słowacka telewizja publiczna już od wielu lat z powodzeniem puszcza polską wersję (oczywiście z dubbingiem). Teraz dostaną kolejny film, którego już nawet nie będą musieli dubbingować ;)

Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Ciekawe czasy nastały, że już nie tylko formaty serialowe się sprzedaje, ale również filmy kinowe. Jest wiele przykładów. W Polsce ostatnio choćby 'Milość do kwadratu' powstała w oparciu o gotowy format. Najbardziej jednak znanym przykładem jest chyba obecnie włoski 'Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie', który ma już swoją lokalną wersję chyba w całej Europie. W Polsce oczywiście też.
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

Dijon pisze: 10 maja 2021, 10:36 Pod koniec listopada, ponad 10 lat po polskiej premierze, w czeskich kinach pojawi się tamtejsza wersja "Listów do M". Autorem scenariusza jest Marcin Baczyński, który odpowiada też za scenariusze do polskich "Listów...".
„Přání Ježíškovio” hitem u naszych południowo-zachodnich sąsiadów. Dotychczas czeski remake „Listów do M.” zgromadził ponad 100 tys. widzów (przez dwa pierwsze tygodnie był numerem 1 w czeskim box office). TVN Grupa Discovery sprzedała prawa do ekranizacji wszystkich czterech części „Listów do M.” w Czechach.
https://[link zakazany]/artykul/l ... zedaz-praw
bartek16
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 30 lip 2016, 17:38
x 1
x 11

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartek16 »

Prawdopodobnie kręcona jest właśnie 5 część.
Agnieszka Dygant na swoim InstaStories dodaje relację z planu filmowego.
Jest Adamczyk, Amelka, śnieg i kultowa melodia z listów.
W obsadzie także: Aleksandra Kisio, Viola Arlak, Kasia Kwiatkowska i Michał Czernecki.
Tyle wychwyciłem z Insta.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19304
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13418

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

A także Wojciech Kalarus i Jan Peszek.
bucik11
Legendary
Posty: 10531
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Jeszcze nie miałem czasu jakoś czwartej części obejrzeć, a tu już piąta się kręci :o Muszę zabrać się za nadrabiania w takim wypadku :)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

@bucik11, jakby to kogoś obchodziło, że nie miałeś na coś czasu. Nie musisz na każdym kroku udowadniać bezsensowności swoich postów. Ostatnio już byłeś upominany więc tym razem ostrzeżenie.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Trochę mnie zaskakuje, że taka cisza wokół tego filmu.
Więc czy to na pewno o ten tytuł chodzi?

Jakby nie patrzeć na kolejne części to jednak jest to ulubiony polski film świąteczny.
Mimo wszystko myślałem, że po bardzo słabej czwartej części dadzą sobie spokój z kolejnymi. Zaraz serial się z tego zrobi.
2008-2023
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

[quote=bartek16]Prawdopodobnie kręcona jest właśnie 5 część.[/quote]

Chyba faktycznie się kręci. Na jednej grupie castingowej poszukiwane są osoby, które wystąpią w "kolejnej części zimowej, kultowej komedii romantycznej". Nagrania 24 lutego.
bucik11
Legendary
Posty: 10531
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Teraz już nie ma wątpliwości, Piotr Adamczyk oficjalnie w nowym wydaniu Teletygodnia powiedział, że rusza z pracą na planie piątej części filmu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości