Kogel-mogel

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Jordi
VIP Expert
x 807
x 1024

Kogel-mogel

Post autor: Jordi » 28 sty 2019, 21:20

N-O-R-O-N pisze:
28 sty 2019, 19:42
576 tysięcy widzów w weekend otwarcia. Dobry wynik, ale dużo ludzi pewnie poszło z ciekawości - w końcu tytuł 'Kogel-mogel' zobowiązuje, na nim się jedzie i odcina kupony, bo jakoś nie sądzę, żeby był tak dobry jak poprzednie 2 filmy.
Recenzje są delikatnie mówiąc, słabe. Wytyka się nielogiczność, zmarnowanie kultowych postaci i skupienie się na nowych postaciach, jak i mniejsze i większe absurdy.
0 x
milka89
Obserwator
x 5
x 4

Kogel-mogel

Post autor: milka89 » 29 sty 2019, 0:03

Trzeciak pisze:
28 sty 2019, 20:58
Nie każdy krytykujący to hejter. Błagam.
Wg Łepkowskiej tak. Przez chwile poczytałam co odpisuje ludziom, którzy merytorycznie wytykają błędy tego fatalnego, pozbawionego dobrego scenariusza filmu.
Najprościej zwalić winę, że każdy to hejter i mają z głowy. Najlepsze, że nawet dzisiaj w TVP Olsztyn był jakiś wywiad z facetem zajmującym się popkulturą (zapomniałam nazwiska) i tak wytykał nielogiczności i bezsens tego filmu, że aż prowadzący byli zaskoczeni. Moim zdaniem powinni odciąć nazwę Kogel Mogel. Bo nie jest to godna kontynuacja, a raczej taka która ma widza za.... średnio rozgarniętego półgłówka. Żarty nawet nie są proste, ale prostackie, pomieszanie wątków - co im się przypomniało to walnęli. Tak to wygląda, niestety.
0 x
Awatar użytkownika
Patryk M
Junior
x 175
x 95

Kogel-mogel

Post autor: Patryk M » 29 sty 2019, 4:40

Katastrofy takiej jak w przypadku kontynuacji "Alternatyw 4" nie ma, ale i tak nad nad tym filmem trzeba by było popracować minimum 2 lata, aby nie odstawał tak bardzo poziomem od poprzednich 2 serii. Wyszła wręcz typowa, głupawa, polska komedyjka, nie przewyższająca zbytnio poziomem ostatnich "masówek".
0 x
Awatar użytkownika
TV Trauma
Junior
x 10
x 4
Kontakt:

Kogel-mogel

Post autor: TV Trauma » 29 sty 2019, 11:35

milka89 pisze:
29 sty 2019, 0:03
Przez chwile poczytałam co odpisuje ludziom, którzy merytorycznie wytykają błędy tego fatalnego, pozbawionego dobrego scenariusza filmu.
Najprościej zwalić winę, że każdy to hejter i mają z głowy. Najlepsze, że nawet dzisiaj w TVP Olsztyn był jakiś wywiad z facetem zajmującym się popkulturą (zapomniałam nazwiska) i tak wytykał nielogiczności i bezsens tego filmu, że aż prowadzący byli zaskoczeni.
Bardzo chętnie obejrzałbym wypowiedź tamtego pana, może jeszcze się znajdzie ;) Co do wytkniętych błędów - trudno dyskutować z merytorycznymi argumentami :P stosunek pani Łepkowskiej do tej produkcji jest bardzo osobisty i niestety, fakt faktem, nie toleruje ona jakiejkolwiek krytyki. Niechby nawet i życzliwej.

Wprawdzie głosów przychylnych nowej produkcji trochę się znajdzie. Mimo to, znaczna część publiczności przyznała już w wielu komentarzach w Internecie, że zupełnie to odbiega od pierwszych dwóch części produkcji :(
0 x
bustram
VIP Expert
x 51
x 1117

Kogel-mogel

Post autor: bustram » 29 sty 2019, 11:58

Dzisiejsi twórcy nawet odwzorować swoich najlepszych dzieł nie potrafią a co dopiero mówić o napisaniu nowego. Łepkowską przyrównałbym do Terentiew - obie kiedyś miały nosa, ale już dawno straciły swój węch. Wiek robi swoje, już nie czują świata jak 20 lat temu. Chciałbym aby znalazł się twórca, który w końcu zrozumie co stare filmy mają najlepszego i umiejętnie przełoży to na dzisiejsze czasy. Ale bez Muchy, bez cycków, bez głupawek i disco polo. Zresztą to chyba oczywiste, że bez :)
1 x
Mój kanał na YouTube: https://tiny.pl/twphr
milka89
Obserwator
x 5
x 4

Kogel-mogel

Post autor: milka89 » 29 sty 2019, 21:01

TV Trauma pisze:
29 sty 2019, 11:35
milka89 pisze:
29 sty 2019, 0:03
Przez chwile poczytałam co odpisuje ludziom, którzy merytorycznie wytykają błędy tego fatalnego, pozbawionego dobrego scenariusza filmu.
Najprościej zwalić winę, że każdy to hejter i mają z głowy. Najlepsze, że nawet dzisiaj w TVP Olsztyn był jakiś wywiad z facetem zajmującym się popkulturą (zapomniałam nazwiska) i tak wytykał nielogiczności i bezsens tego filmu, że aż prowadzący byli zaskoczeni.
Bardzo chętnie obejrzałbym wypowiedź tamtego pana, może jeszcze się znajdzie ;)
https://www.facebook.com/TVP3Olsztyn/vi ... 840859485/ - wywiad :)
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 1463
x 575

Kogel-mogel

Post autor: Trzeciak » 02 lut 2019, 23:59

Film obejrzało już ponad 1 mln widzów - poinformowało TVP Info. I pomyśleć, że gdyby nie jakość produkcji to spokojnie "MiszMasz" biłby się z serią "Listy do M.".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 18
x 69

Kogel-mogel

Post autor: Dominik » 03 lut 2019, 11:12

'Listy do M' też jakością nie grzeszyły, a kolejne części sprzedawały się dzięki wyrobionej marce. Tymczasem za tydzień do kin wchodzi 'Planeta Singli 3', więc 'Kogel Mogel' już wiele nie będzie zbierał.
0 x
milka89
Obserwator
x 5
x 4

Kogel-mogel

Post autor: milka89 » 05 lut 2019, 19:47

A tak o Koglu w swoim felietonie pisze dzisiaj filmowa Solska czyli P.Łaniewska

"- Smutno mi, ze nie mogę pisać entuzjastycznie. Pisze prawdę. Żal mi, że szanse nie zostały wykorzystane, a były ku temu możliwości. Ta sama, naprawdę znakomita scenarzystka, dobry scenariusz, który czytałam. Coś zostało zaprzepaszczone - zaczyna swój felieton we "W sieci" Katarzyna Łaniewska.Aktorka, która grała we wszystkich częściach "Kogla-mogla" skrytykowała twórców filmu za skrócenie produkcji. - Pozostały kikuty ze scen rozmów, z tego, co stanowiło więź rodzinną z córką i wnukiem. (...) To odarcie scen, także moich, które starałam się realizować najlepiej jak mogę. Myślę, że sceny innych aktorów też zostały obcięte, na czym stracił film - czytamy w notce Łaniewskiej zatytułowanej "Smutek i żal".
Słynna babcia Józia z "Plebanii", która w "Koglu-moglu" wciela się w Solską, matkę Kasi (Grażyna Błęcka-Kolska) idzie dalej w swojej negatywnej ocenie filmu, w którym zagrała.
- Sceny pobojowiska krasnali czy wojny na pomidory można było skrócić, nie mówiąc już o puencie = disco-tancbudzie. Zabrakło mi ślicznego śpiewu "Szukaj mnie" Edyty Geppert. (...) Tu "szukaj mnie" stało się "sukaj mnie". Czy to suka miała być, czy coś innego? Pewnie jestem złośliwa - Katarzyna Łaniewska sugeruje także, że 3. część "Kogla-mogla" nie stanie się kultowa. - W tej części chyba nie będzie czego wyjmować i powtarzać. Szkoda. Jest mi bardzo przykro, że to mówię. Ja jestem z epoki: "Oczy czarne" lub "Czy te oczy mogą kłamać", a "Oczy zielone" - niekoniecznie - napisała aktorka.
A koniec pochwaliła jednak Katarzynę Skrzynecką, która w "Kogel - Mogel 3" zagrała postać Marleny Wolańskiej, żony Piotrusia (Maciej Zakościelny)."

Przedrukował to dziś SE
https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/la ... -sRzq.html
0 x
bustram
VIP Expert
x 51
x 1117

Kogel-mogel

Post autor: bustram » 05 lut 2019, 21:18

Niestety pokrzywdzony został zarówno film jak i sam zespół Akcent (czyli Zenek). Film został sprowadzony do wygłupów a Zenek do roli wiejskiego śpiewaka wyciskającego ostatnie soki ze swojego jedynego i mocno oklepanego hitu "Przez Twe oczy zielone". Hańba ! Zarówno pierwsze części filmu jak i zespół Akcent są kultowe. Filmy sprzed lat mają świetne momenty a Zenek sprzed lat śpiewał świetne piosenki. Mnóstwo świetnych klimatycznych piosenek (żadne łubu-dubu). Szkoda, że wszystko zostało zaprzepaszczone.
0 x
Mój kanał na YouTube: https://tiny.pl/twphr
Awatar użytkownika
kacper3100
Activist
x 85
x 156
Kontakt:

Kogel-mogel

Post autor: kacper3100 » 07 lut 2019, 21:59

Wywiad z Katarzyną Łaniewską. Aktorka masakruje trzecią część filmu.
0 x
Zostały 144 dni do końca kadencji PiS. (Aktualizacja: 20.06)
Awatar użytkownika
Jakob
VIP Expert
x 1
x 7

Kogel-mogel

Post autor: Jakob » 09 lut 2019, 16:37

Reżyser poinformował, że rozszerzona wersja filmu pojawi się na DVD lub w telewizji.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... rz-rezyser
0 x
Telemann
Junior
x 79
x 40

Kogel-mogel

Post autor: Telemann » 17 maja 2019, 21:42

Niedługo ma być premiera w filmu w TVP VOD.
0 x
Pozdrawiam, Telemann :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”