Filmy braci Sekielskich o pedofilii w Kościele

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 581
x 2870

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pytanie ilu Polaków tak naprawdę zna datę urodzin Karola Wojtyły i powiąże z nią premierę filmu. Ba, jakie Twoim zdaniem mogą być skutki rozpowszechnienia tego obrazu? Dowiemy się o kilku mniej lub bardziej istotnych faktach z życia księży, ich ofiar i to wszystko. Podobnie jak poprzednim razem. Czy ludzie przestali wierzyć? Kościół katolicki jest kowalem swojego losu, na wiele rzeczy zasłużył, na wiele nie. Podobnie artyści, celebryci. Data emisji żadnego z wymienionych filmów nie umniejszy winy pedofili. Różnica polega na tym jak winni są traktowani przez swoich zwierzchników. Pardon, celebryci ich nie mają, przynajmnjej nie w takim znaczeniu jak to ma miejsce w KK.

No chyba, że TVP rozpracuje szajkę reżyserów, dyrektorów teatrów, menedżerów, którzy w porozumieniu kryją swoje gwiazdeczki. Wtedy ok. Zaklaszczę po filmie.
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 282
x 213

Post autor: kamol »

Karol pisze: 14 maja 2020, 15:05 Pytanie ilu Polaków tak naprawdę zna datę urodzin Karola Wojtyły i powiąże z nią premierę filmu.
Myślę, że gorszym pomysłem byłoby dodawanie filmu 02.04, bo wtedy rzeczywiście, można by dorabiać teorie związane z JPII. Ale tutaj? Chyba na wyrost.
😷😷😷to ważne😷😷😷
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 185

Post autor: Dominik »

2 kwietnia o 21:37 na YouTube - to by był troll roku. :D Myślę, że aż tak dużej dyskusji nie wywoła, ale ludzie siedzą w domach, film na pewno obejrzą i będzie o nim głośno.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 65
x 317
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Szczerze mówiąc nie wiem, po co ta spinka o datę wydania filmu. Ważniejsza sama zawartość (jakość) wewnętrzna materiału.

Jak jesteś katolikiem polecam poświęcić te 5 minut (zmarnowanych na taką jałową dyskusję) na modlitwę za księży, aby nie dopuszczali się większych lub mniejszych pokus (wypełniali lepiej swoje obowiązki), a także za ofiary molestowania.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 223
x 326

Post autor: Nina »

Trzeciak pisze: 11 maja 2020, 11:01 (...) premiera "Zabawy w chowanego" w najbliższą sobotę 16 maja o 10:00
18 maja rusza duży portal poświęcony papieżowi Polakowi - JP2online.pl, to tak w kwestii związku różnych dat.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 166

Post autor: wislok »

Karol pisze: 14 maja 2020, 15:05 Pytanie ilu Polaków tak naprawdę zna datę urodzin Karola Wojtyły i powiąże z nią premierę filmu. Ba, jakie Twoim zdaniem mogą być skutki rozpowszechnienia tego obrazu? Dowiemy się o kilku mniej lub bardziej istotnych faktach z życia księży, ich ofiar i to wszystko. Podobnie jak poprzednim razem. Czy ludzie przestali wierzyć? Kościół katolicki jest kowalem swojego losu, na wiele rzeczy zasłużył, na wiele nie. Podobnie artyści, celebryci. Data emisji żadnego z wymienionych filmów nie umniejszy winy pedofili. Różnica polega na tym jak winni są traktowani przez swoich zwierzchników. Pardon, celebryci ich nie mają, przynajmnjej nie w takim znaczeniu jak to ma miejsce w KK.

No chyba, że TVP rozpracuje szajkę reżyserów, dyrektorów teatrów, menedżerów, którzy w porozumieniu kryją swoje gwiazdeczki. Wtedy ok. Zaklaszczę po filmie.
Zgoda. Skutki rozpowszechniania filmu będą podobne jak poprzednio. Czytaj mój post pierwszy w odniesieniu do postu, który cytowałem. On pisał, że termin wywoła protesty prawicy, na co stwierdziłem, że na to zapewne liczą. Taka darmowa reklama przełoży się na oglądalność na yt, a za tym idą pieniądze.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Adix2004
Poster
x 52
x 58

Post autor: Adix2004 »

Trzecia część filmu o Janie Pawle II.

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił, czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu.

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/tom ... 81971.html
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 581
x 2870

Post autor: Karol »

Polecam. 10/10.

Pierwsza część szokowała pokazaniem, jak czują się ofiary księży-pedofili. Ta za to obrazuje, jak dość poważne, wysokie rangą struktury kościoła katolickiego nie radzą sobie, nie potrafią lub po prostu nie chcą nic zrobić z tymi, którzy od środka wyniszczają autorytet kapłanów. I państwo, które zamiast traktować wszystkich równo układa się z Episkopatem... Smutne realia. Aż prosi się o jakieś lewicowe rządy. Ale przecież "w więzieniach siedzi 808 pedofili, w tym tylko trzech księży" - racja, to problem księże biskupie.

1,5 godziny temu, gdy zacząłem oglądać film, odsłon było 1,6mln. Teraz jest już ponad 2,1mln. Tylko czy to istotne? Przecież:
Gdyby im zależało na problemie to zajęliby się ofiarami niezależnie od zawodów- w branży dziennikarskiej, filmowej itd.
:rolleyes:
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 126
x 156
Kontakt:

Post autor: Ama18 »

Pod kątem materialu: Sekielski po raz kolejny nie zawodzi. Naprawdę szkoda, że nie pracuje w telewizji. Choć z drugiej strony Internet raczej mu służy.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 166

Post autor: wislok »

Fan_Internado pisze: 13 maja 2020, 18:17 Nie wiem czy dobrą datą filmu braci Sekielskich na jego premierę 2 części o pedofilii w kościele jest 16.maja na praktycznie dzień przed 100 rocznicą urodzin błogosławionego ojca św Jana Pawła2 bo osoby które są bardzo bliskie związane z kościołem i środowiska prawicowe będą przeciwne temu filmowi. :)
Wypowiedź od której zaczęła się dyskusja o dacie premiery filmu. Nie była to wypowiedź użytkownika @wislok . Film obejrzę w wolnej chwili. Prymas Polski zajął stanowisko
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,4499241
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 353

Post autor: kamil2505 »

Film "Zabawa w chowanego" pokaże w najbliższą sobotę o 22:05 stacja CANAL+Dokument. Natomiast tego samego dnia o 20:00 będzie można zobaczyć "Tylko nie mów nikomu".
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Alek1224
Activist
x 22
x 88

Post autor: Alek1224 »

W czwartek o 21:35 w TVN premiera Zabawy w chowanego.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 185

Post autor: Dominik »

Coś szybciej zareagowali w tym roku z premierą w telewizji. Może wynika to z sezonu ogórkowego, spowodowanego koronawirusem.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 693
x 842

Post autor: N-O-R-O-N »

Czyli widać, że dali na najlepsze możliwe pasmo w tygodniu, bo zastąpi bardzo dobrze oglądaną Gesslerową. No i oby też bez reklam, jak w zeszłym roku. A ja sobie zobaczę ten film jutro na YT ;)
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
VIP Expert
x 1
x 29

Post autor: Blank »

Nie będzie reklam w trakcie emisji, dokonano korekty ramówki dla prasy. Dokument rozpocznie się o 21:35, następnie film o 23:05.

"Zabawę w chowanego" wyemituje również w czwartek, ale po godzinie 23, Telewizja WP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”