Polityka

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Nie no Vega Pitbulle (serial był genialny) zrobił dobrze, chociaż Niebezpieczne Kobiety już były słabawe, a dalej to co film to gorzej... Polityka już zapowiedź jest tragiczna prócz Stuhra tak naprawdę...


A recenzje są bardzo złe - tak złych jeszcze żaden film Vegi nie miał, ale lud pójdzie...
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Generalnie to wypadałoby powiedzieć, że Vega tworzy raczej produkty filmopodobne. Żeby mówić o filmie, musimy mieć przynajmniej fabułę - klasyczną, ze wstępem, rozwinięciem, zakończeniem, przemianą bohatera. Produkcje Vegi to zlepki scenek. To tak jakby paradokumenty nazywać serialami. Nie ta liga. I tak jak w przypadku paradokumentów - jakość i recenzje nie mają najmniejszego znaczenia. Widzowie i tak to kupią.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jako osoba olewająca wszystko, co mnie nie interesuje, nie widziałem do dzisiaj żadnego trailera. Za to mimochodem jak to w internecie natrafiłem na kilka tekstów o aferze... i to coś podobno wyświetlane pod koniec filmu nawet mnie rozbawiło :D
https://twitter.com/RobertFelus/status/ ... 2623021057

Tylko nie za bardzo jestem pewien, czy taka idea stała za twórcami filmu, jak to odczytał autor powyższego zdjęcia.

Czy to oznaka rzeczywiście tchórzostwa (w końcu zainteresowany polityk nagle wycofał pozew), a może jednak sarkastyczna złośliwość? W sensie - specjalnie dali tą planszę, aby zrobić pewnej osobie na złość. Takie ubolewanie na niby, byle dać jeszcze bardziej do zrozumienia wszystkim oglądającym, że ta konkretna postać "może być" wzorowana na konkretnej postaci z życia publicznego.

W innym wypadku chyba raczej po prostu napisali, że wszyscy bohaterowie są całkowicie fikcyjni i nie bazują na prawdziwych osobach.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Dominik pisze: 05 wrz 2019, 11:28 Generalnie to wypadałoby powiedzieć, że Vega tworzy raczej produkty filmopodobne. Żeby mówić o filmie, musimy mieć przynajmniej fabułę - klasyczną, ze wstępem, rozwinięciem, zakończeniem, przemianą bohatera.
Czyli idąc tym tokiem rozumowania: "Pulp Fiction" Tarantino, "Dunkierka" Nolana, czy "11 minut" Skolimowskiego to produkty filmopodobne? Ryzykowna teza.

Co do samego filmu Vegi, krótko opiszę co mi się podobało:
- kreacje aktorskie - szczególnie Andrzej Grabowski w roli Prezesa; nowela o Prezesie i jego relacji z fizjoterapeutą to creme de la creme całego filmu,
- sposób prowadzenia narracji - mamy tu kilka osobnych nowel, w których pewne elementy się przeplatają i wszystko jest poprowadzone dość czytelnie; nie zauważyłem też poważniejszych dziur fabularnych

Nie podobało mi się z kolei:
- Fabuły niektórych nowel przewidywalne (szczególnie o pani premier), a przesłania raczej banalne
- Nierówne tempo filmu - momentami akcja pędzi od sceny do sceny, a czasem pojawiają się dłużyzny
- Trailer sugerował, że będziemy mieć do czynienia z komedią, tymczasem ogólny klimat filmu jest jednak dość poważny. W trailerze znalazły się niemal wszystkie komediowe sceny z filmu.
- Wiele scen komediowych sprawia wrażenie wrzuconych od czapy i stworzonych specjalnie pod trailer, bo niewiele wnoszą do głównej fabuły.
- Product placement po polsku - czy muszę coś dodawać? (Na szczęście pojawia się tylko w jednej noweli)

Film "Polityka" przejdzie do historii kina jako jeden z lepszych filmów... w filmografii Patryka Vegi. Film da się oglądać i widać, że twórcy chcieli coś widzowi przekazać. Mimo paru zdecydowanie mocnych stron, film sprawia wrażenie nieco banalnego. Przesłania poszczególnych nowel są w zasadzie takie same.
Jeśli film "Polityka" miałby zmienić wynik wyborów, to tylko przez zniechęcenie ludzi do udziału w nich.
Pawel

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak na razie na filmwebie zawrotne 3.7/10 :D. Coś jak filmy z The Asylum lecące na Syfy jako zapychacze ramówki :D.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Smolensk będzie mieć godnego rywala, wszak to dzieło sztuki filmowej na FilmWebie ma potężne 2.5/10 xD

Że im się ciągle chce takie polityczne gnioty puszczać w świat to, aż godne podziwu. Naprawdę.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Pzet pisze: 05 wrz 2019, 14:35
Dominik pisze: 05 wrz 2019, 11:28
Generalnie to wypadałoby powiedzieć, że Vega tworzy raczej produkty filmopodobne. Żeby mówić o filmie, musimy mieć przynajmniej fabułę - klasyczną, ze wstępem, rozwinięciem, zakończeniem, przemianą bohatera.
Czyli idąc tym tokiem rozumowania: "Pulp Fiction" Tarantino, "Dunkierka" Nolana, czy "11 minut" Skolimowskiego to produkty filmopodobne? Ryzykowna teza.


-----

W 'Pulp fiction' wbrew pozorom fabuła jest i wszystko się ze sobą dobrze zgrywa, w 'Dunkierce' po części też. '11 minut' nie widziałem, bo recenzje były druzgocące.

A co do Vegi - w sumie fajnie, że jest. Niemcy mają Uwe Bolla, Amerykanie Tommy'ego Wiseau, to i my nie bądźmy gorsi. 8)

Pawel pisze: 05 wrz 2019, 18:52 Jak na razie na filmwebie zawrotne 3.7/10 :D. Coś jak filmy z The Asylum lecące na Syfy jako zapychacze ramówki :D.
W przypadku tego filmu zgadzać się mają tylko cyferki w kinach i na koncie, a nie na Filmwebie. ;)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13185
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Pisałeś o fabule klasycznej, a ,,Pulp Fiction" ma narrację nielinearną. Od siebie mogę dorzucić jeszcze ,,Do utraty tchu" Godarda - bez fabuły właściwie, bo głównie improwizowany, a dzisiaj uznawany przez niektórych za wielkie dzieło. Choć nie u mnie ;)

Co do ,,Polityki", to ktoś wie, co to za gatunek? Komedia? Dramat? Zawsze można sobie zrobić parodię i komentarz dotyczący otaczającej nas rzeczywistości, ale taki Vega to Bareją nie będzie. Choćby przez bardzo oczywiste aluzje do konkretnych i znanych ludzi, którzy nawet mówią coś, co już było słyszane (jak np. z tą miską ryżu). Pomysł ciekawy, filmu nie widziałem jeszcze, ale wątpię, żeby był dobry. Może co najwyżej średni.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Ja wybieram się do kina na ''Politykę'' w najbliższą sobote.

Nawet też Patryk Vega zakpił w ''Polityce'' ze słynnego reportażu Bertolda Kittela z ''Superwizjera'' TVN o polskich neonazistach.

https://www.press.pl/tresc/58424,patryk ... iennikarzy
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Pawel

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Frontowiec pisze: 05 wrz 2019, 20:48 Ja wybieram się do kina na ''Politykę'' w najbliższą sobote.
Stracona kasa, jak chcesz to na PW podeślę ci linka do wersji 720p (czyli całkiem znośnej) do obejrzenia w necie :D.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

N-O-R-O-N pisze: 05 wrz 2019, 20:22 Co do ,,Polityki", to ktoś wie, co to za gatunek? Komedia? Dramat?
Myślę, że gatunkowo najbliżej mu filmów Marka Koterskiego.
Pawel

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Proszę nie obrażać tym porównaniem Marka Koterskiego.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Karolina Korwin-Piotrowska skrytykowała ''Politykę'':

https://natemat.pl/283665,korwin-piotro ... rzowskiego

@Pawel możesz mi przesłać.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Streszczenie całego filmu dla ludzi, którym nie chce się iść do kina - można nawet sobie w tle puścić :P
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Polityka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Widziałem tę reckę wcześniej... i brzmi to tak, że jakby Vega swoim zwyczajem rozwinął to w serial - gdzie każdy z sześciu aktów rozwinięto do godzinnego odcinka - to mogłoby wyjść coś w miarę ciekawego. Niestety (dla niego) Showmax już kasą na to nie sypnie ;)
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości