Polityka

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Frontowiec
VIP Expert
x 41
x 153
Kontakt:

Polityka

Post autor: Frontowiec » 07 wrz 2019, 19:11

Byłem dzisiaj w kinie na ''Polityce'' i powiem, że film to typowy Vega. Sporo jest w nim zarówno cytatów politycznych z lat 2015-2019, jak i wątków typu demonstracje KOD-u, Jarosław Kaczyński oglądający rodeo w telewizji, nadużywający narkotyków Bartłomiej Misiewicz, romans Stanisława Pięty czy wypadek samochodowy z udziałem Beaty Szydło. Natomiast co do obsady aktorskiej to jest ona bardzo dobra (górna półka), a najlepsi byli zdecydowanie Daniel Olbrychski w roli Stefana (scena końcowa w jego wykonaniu jest bardzo frywolna), Tomasz Oświeciński w roli księdza, Bartosz Obuchowicz w roli lidera Antify i Iwona Bielska w roli Krystyny Pawłowicz.

Czasami miałem też wrażenie, że Vega chciał dorównać swoim filmem ''Klerowi'' Wojciecha Smarzowskiego, ale mu to zdecydowanie nie wyszło (''Uchem Prezesa 2'' też bym nie nazywał ''Polityki''). Natomiast jeśli chodzi o frekwencje w kinie, to na ''Polityce'' było ok. 20 osób (dużo młodych + 2 osoby starsze).

Szkoda tylko, że Vega nie sparodiował w ''Polityce'' m.in. mediów typu TVP/TVN, Jacka Kurskiego, Zygmunta Solorza czy innych polityków opozycji (pojawia się postać prezydenta Andrzeja Dudy, ale tylko i wyłącznie 1-2 razy jak wręcza nominacje ministerialne).
0 x
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 43

Polityka

Post autor: Pzet » 08 wrz 2019, 12:55

Frontowiec pisze:
07 wrz 2019, 19:11
Natomiast co do obsady aktorskiej to jest ona bardzo dobra (górna półka), a najlepsi byli zdecydowanie Daniel Olbrychski w roli Stefana (scena końcowa w jego wykonaniu jest bardzo frywolna), Tomasz Oświeciński w roli księdza, Bartosz Obuchowicz w roli lidera Antify i Iwona Bielska w roli Krystyny Pawłowicz.
Raczej mało prawdopodobne, że w tej frywolnej scenie Olbrychski wypiął się osobiście - najpewniej zrobił to dubler. Generalne ta scena wieńcząca film wyszła dość słabo. Monolog okazał się zwykłym zbiorem banałów. Z tym pokazaniem tyłka to chyba miało być nawiązanie do pamiętnej demonstracji Krzysztofa Skiby, ale tutaj w ogóle nie miało to siły rażenia.

Co do Oświecińskiego w roli księdza - bardzo lubię, gdy mocno zaszufladkowanego aktora obsadza się w nietypowej dla niego roli. Zawsze tworzy to ciekawy efekt i tu Vega mnie kupił :D

Jedno Vedze trzeba przyznać. Mimo że tworzy głównie filmowy rynsztok, to jednak potrafi ściągnąć do swoich projektów naprawdę duże nazwiska. Ciekawe, czy aktorzy lubią z nim pracować, czy po prostu oferuje niezłe zarobki.
0 x
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 432
x 599

Polityka

Post autor: N-O-R-O-N » 09 wrz 2019, 23:31

Rekord ,,Kleru'' nie został pobity, ale było bardzo blisko - 933 tysiące widzów po pierwszym weekendzie.
0 x
#TVPZaMurem :twisted:
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 79
x 191

Polityka

Post autor: Pawel » 05 paź 2019, 14:07

Patryczek już nie fika :D.
0 x
Będę pisał to co chcę.