Strona 1 z 6

Polityka

: 14 cze 2019, 18:33
autor: kacper3100
Wkrótce premiera filmu Patryka Vegi Polityka.
wiadomosci.gazeta.pl pisze:Jak sama nazwa wskazuje, ma on traktować o tym, co dzieje się m.in. na Wiejskiej i wśród politycznych elit.
Pokazany został fragment ze sceną z Iwoną Bielską grającą Krystynę Pawłowicz.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... kowal.html

Polityka

: 17 cze 2019, 9:21
autor: Frontowiec
Andrzej Grabowski zagra Jarosława Kaczyńskiego w tym filmie.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ac/fkd0scl

Polityka

: 17 cze 2019, 9:39
autor: N-O-R-O-N
Kaczyński uważa, że film będzie hejtem na władzę. Szkoda, że nie laurką :P

Ciekawy film fabularno-dokumentalny się szykuje :)

Polityka

: 17 cze 2019, 12:07
autor: Alfered
Każdy kolejny film Vegi to jedna wielka parodia. Nie wiem kto mu jeszcze daje kasę na te filmy, ale z drugiej strony, skoro znalazła się kasa na Kac Wawe to i nie dziwne że na te filmy się znajduje.

Polityka

: 17 cze 2019, 15:03
autor: Kamilo
Każdy film Vegi to jeden wielki sukces komercyjny - i dalej już tłumaczyć nie trzeba ;)

Polityka

: 17 cze 2019, 15:57
autor: Alfered
Jeśli Vega porusza kontrowersyjny temat to faktycznie jakiś tam sukces komercyjny jest, ale same filmy są słabe. Tak było w przypadku tego filmu o lekarzach czy o kobietach mafii. A moim zdaniem, całkiem niezły film Vegi - Plagi Breslau przeszły totalnie bez echa.

Tutaj o politykach też jest nośny temat ale lepiej jakby Vega poszedł w political - fiction. Pokazał świat polityki ale bez odgrywania realnych postaci. Przecież taki Grabowski jako Kaczyński to jedno wielkie XD. A mógłby Grabowski zagrać kogoś takiego jak w Nikosiu Dyzmie i to byłby hit.

Polityka

: 18 cze 2019, 10:18
autor: Kamilo
Przecież należy spodziewać się adnotacji, że wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe. Vega jest od filmowego disco polo, a nie od tworzenia postaci typu Dyzma. Pamiętajmy również, że „Plagi Breslau” robione były pod zupełnie inny kontent - dla Showmaxa.

Polityka

: 18 cze 2019, 22:33
autor: kacper3100
Marcin Bosak zagra Mateusza Morawieckiego.

Polityka

: 19 cze 2019, 17:36
autor: Frontowiec
N-O-R-O-N pisze: 17 cze 2019, 9:39 Kaczyński uważa, że film będzie hejtem na władzę. Szkoda, że nie laurką :P
Vega już dał laurkę Kaczyńskiemu w filmie ''Służby specjalne'', pokazując Antoniego Macierewicza, likwidacje WSI oraz śmierć Barbary Blidy, Andrzeja Leppera i Eugeniusza Wróbla. Nawet Vega dostał też nagrodę od... Gazety Polskiej w tym roku.

Na pewno nowy film Vegi da taką samą reklamę jak ''Klerowi'' Smarzowskiemu, tylko 5 milionów widzów to raczej nie będzie (bardziej obstawiam 2-3 miliony widzów).

Polityka

: 24 cze 2019, 19:22
autor: Frontowiec
Zbigniew Zamachowski zagra w filmie Vegi ojca Tadeusza Rydzyka.

https://film.dziennik.pl/news/artykuly/ ... ydzyk.html

Polityka

: 28 cze 2019, 11:31
autor: Frontowiec
Wciąż poznajemy dalszą obsadę ''Polityki''. Janusz Chabior zagra Antoniego Macierewicza, Antoni Królikowski zagra Bartłomieja M., gdzie również w obsadzie filmu zobaczymy Magdalene Cielecką, Macieja Stuhra, Ewe Kasprzyk, Daniela Olbrychskiego i Tomasza Oświecińskiego.

Pojawił się także fragment z Beatą Szydło.


Polityka

: 28 cze 2019, 22:26
autor: N-O-R-O-N
Już są głosy, że Macierewicz może pozwać Vegę ;). A może skończy się na straszeniu...

Emocje budzi wątek gejowski postaci opartych na Macierewiczu i Misiewiczu. Podobno w filmie miało być też coś o obecnej opozycji, ale póki co - żadnych konkretów.

Polityka

: 29 cze 2019, 9:18
autor: Nina
N-O-R-O-N pisze: 28 cze 2019, 22:26 Już są głosy, że Macierewicz może pozwać Vegę ;). A może skończy się na straszeniu...
W komentarzach pojawiają się opinie, że pozwów może być więcej i jednak nie traktowałabym takich zapowiedzi w formie żartu, że to tylko filmowa "fikcja". Fikcją był "Nocnik" Żuławskiego, a jednak Rosati pozwała autora i wygrała, dlatego ciekawa jestem jak to będzie wyglądało od strony prawnej, bo skojarzenia są jednoznaczne. No i młody Królikowski....Chyba dostał jakiś dobry kontrakt w telewizji komercyjnej jeśli postanowił tak zaryzykować z publiczną :P Aktorzy nie we wszystkim grają, pamiętam jak np Marian Opania odmówił zagrania Lech Kaczyńskiego w "Smoleńsku" z powodów ideowych, z resztą chyba nie tylko on. Ja traktuję ten film w kategoriach kabaretowych i zapewne jak na kabaret się wybiorę, mimo, że nie ekscytuję się Vegą i nie wszystkie Jego filmy widziałam.

Polityka

: 29 cze 2019, 14:56
autor: Frontowiec
Niektórzy to już porównują ''Politykę'' do filmu Marka Piwowskiego ''Uprowadzenie Agaty'' z 1993 roku, który nieoficjalnie był na zamówienie Jerzego Urbana, żeby ośmieszyć ówczesnego wicemarszałka Sejmu śp. Andrzeja Kerna z Porozumienia Centrum (poprzednika PiS-u). Zresztą Urban też maczał palce przy książce o Anastazji P. z 1992 roku, która również ośmieszała Kerna.

Polityka

: 01 lip 2019, 15:30
autor: N-O-R-O-N
"Polityka" zapowiada się na coś znacznie mocniejszego od filmu Piwowskiego, przynajmniej pod względem postaci z nawiązaniami do prawdziwych osób, znanych w sferze publicznej. Tak więc - trochę słabe to porównanie.

Tymczasem jest kolejny konkret: Schetynę ma zagrać Zbigniew Suszyński. Ma być też scenka z Danielem Olbrychskim w roli jakiegoś szeregowego posła.