Film Sekielskich o Janie Pawle II

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
Kontakt:

Post autor: kacper3100 » 22 lip 2019, 10:00

Bracia Sekielscy kręcą trzeci film o pedofilii, który ma opowiadać o przypadku krycia pedofilów przez Jana Pawła II. Premiera planowana jest na 2020 rok, zdjęcia będą realizowane m.in. w Watykanie, Meksyku, Austrii, USA i na Dominikanie.

https://film.dziennik.pl/news/artykuly/ ... ikomu.html
Awatar użytkownika
wislok
Junior

Post autor: wislok » 22 lip 2019, 16:37

Jan Paweł II nie krył żadnych pedofilów.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 22 lip 2019, 19:28

Od tego są biskupi 🙂
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 22 lip 2019, 20:20

Lepiej się nie zagłębiać kto tam kogo krył 😇.

A tak serio to uważam, że Jan Paweł II niczego nie tuszował, być może po prostu o pewnych sprawach mu nie mówiono, stąd brak widocznych działań z jego strony.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Post autor: Kamilo » 22 lip 2019, 20:30

Zadanie jest karkołomne, bo dziennikarzom ciężko wydobyć cokolwiek z kurii, a co dopiero z Watykanu... W każdym razie burza po filmie gwarantowana.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert

Post autor: Nina » 22 lip 2019, 21:24

Ciekawe czym bracia S. chcą mnie przekonać, gadaniem jakichś głów ? To mnie nie przekonają, wiem co ludzie potrafią wygadywać, nawet w sądzie pod przysięgą. Chcą niech robią, ich interes.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert

Post autor: Lupus28 » 23 lip 2019, 7:43

wislok pisze:
22 lip 2019, 16:37
Jan Paweł II nie krył żadnych pedofilów.
Skąd taka pewność?
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert

Post autor: 3rd » 23 lip 2019, 9:49

Bo to wielki papież Polak był. :twisted: Czekam na ten film, sam na pewno też dorzucę coś do zbiórki, niech ten kraj w końcu zacznie się budzić.
Pawel

Post autor: Pawel » 23 lip 2019, 9:53

Typowa próba wykorzystania do maksimum swoich 5 minut, związanych z "popularnością" pierwszego filmu. Niech nie zapomną zaprojektować koszulek i może jakichś czapeczek i smyczek :D.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert

Post autor: 3rd » 23 lip 2019, 10:02

Cel jest w tym zupełnie inny, niż "wykorzystanie swoich pięciu minut", ale w żadną dyskusję wchodzić z tobą nie zamierzam, bo niejednokrotnie udowodniłeś już tu, jak bardzo ograniczonym jesteś człowiekiem.
Awatar użytkownika
wislok
Junior

Post autor: wislok » 23 lip 2019, 12:28

Uważam,że oskarżanie kogoś kto nie żyje i nie może się bronić jest nie fair. Podobnie jak myślę,że winę należy udowodnić,a nie niewinność. Znam nauczanie JPII i jego działania także w tej sprawie. Równie dobrze mógłbym się zapytać dlaczego teraz się tym zajmuje Sekielski,a nie robił tego 10-20 lat wcześniej ? Teraz te sprawy wychodzą,a Sekielski zajmuje się nośnym tematem. Swoją drogą tym samym ludziom nie przeszkadzała sprawa Polańskiego, którego ochoczo bronią ,a Pani Holland mówi,ze przecież to Hollywood i norma w tym środowisku.. Pedofilia jest złem w każdym środowisku,a Pan Sekielski zajmuje się sprawą tylko w przypadku księży.
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert

Post autor: 3rd » 23 lip 2019, 12:45

Pamiętajmy, że to będzie dokument, oparty wyłącznie na faktach, nie film fabularny. ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 23 lip 2019, 12:50

A czy gloryfikacja, przypisywanie cudów, beatyfikacja osób zmarłych, które być może za życia mogły sobie tego nie życzyć, zaprzeczyć swojej boskości, a nawet ujawnić nowe (gorszące) fakty na swój temat, jest na miejscu?

Czy rozliczanie ojca tragicznie zmarłego Dawidka jest na miejscu, skoro nie może on przedstawić pobudek, które nim kierowały albo nowych nieznanych faktów?

Czy pretensje do Hitlera są uzasadnione, skoro gość zmarł jeszcze przed końcem II wojny światowej?

Znasz naukę Kościoła, Jana Pawła II, ale logiczne, że naucza się o tym, co dobre. Nie ujawnia się ciemnej strony. Tak robią wszyscy. Także my, prymitywy 🙂 Nie ma ludzi bez grzechu. A Karol Wojtyła mógł dbać o interes Kościoła, bo taka jego rola, choćby miał kryć najgorsze przewinienia.
Awatar użytkownika
wislok
Junior

Post autor: wislok » 23 lip 2019, 13:50

@Karol odpowiem Ci tak, był proces beatyfikacji jak i wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II i te kwestie były także badane w procesie,a na ołtarze wyniósł go nie kto inny jak obecny Papież, którego każdy teraz postrzega jako tego kto walczy z tym zjawiskiem.Winę należy udowodnić. Nie na zasadzie- uważam,że o tym wiedział, że ksiądz/biskup X dopuścił się pedofilii i nic z tym nie zrobił. Twarde dowody w postaci dokumentów itd. Nie można też zapomnieć o tym,,że papież w ostatnich latach poważnie chorował i faktycznie wiele spraw mogło być tuszowane, zatajane przez współpracowników naszego papieża. To też oczywiście należy dowieść. Swoją drogą o tym głośno mówi Ks. Isakowicz- Zaleski czy chyba gdzieś sugerował obecny Papież.

Zarówno Hitler jak i ojciec Dawidka popełnili samobójstwo i sami pozbawili się możliwości obrony, zresztą jest myślę w przypadku Hitlera zebrany bardzo mocny materiał dowodowy. Myślę,że w przypadku ojca tego chłopca jest podobnie zbierany.

Sprawy pedofilii są delikatne, trudne do udowodnienia i to mi się podobało w filmie Sekielskiego,że była konfrontacja . Naprawdę też niestety mogę sobie wyobrazić,że ktoś z jakiś powodów zmyślił ,ze biskup/ksiądz go molestował. Jeśli ta osoba nie żyje to nie może się bronić, to inny rodzaj sprawy niż przestępstwo urzędnicze, gospodarcze czy zabójstwo itp, gdzie można zebrać po wielu latach materiał dowodowy lub pojawiły się nowe metody badawcze , które sprawiają,że można ustalić sprawcę na podstawie wcześniej zebranego materiału dowodowego ustalić sprawcę.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 23 lip 2019, 13:51

Fakt jest jeden: Jan Paweł II i pedofilia to temat, który wzbudzi ogromne oburzenie jeszcze przed premierą. Przyznać trzeba, że Sekielski ma takie wyczucie do dokumentów, jak Vega do fabuł. I przy okazji udowadnia, że robienie filmów dokumentalnych też może być dochodowym zajęciem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”