Listy do M.

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Niepotrzebnie zrobiono z tego dużą serię filmową (w strukturze podobny do ,,To właśnie miłość", tyle, że zagranicą był jeden, ale porządny film pełnometrażowy), pierwsza część najlepsza, druga średnia, trzecia moim zdaniem lepsza od poprzedniej, za sprawą roli dziadka, czyli Grabowskiego. Karolak tutaj w jednej z lepszych ról właściwie. Poza tym część lepszej obsady z biegiem czasu zniknęła.

Co do czwartej części z kolei, to lepiej nie przeciągać według mnie z premierą kinową, jak z nowym Bondowskim filmem, więc dobra decyzja akurat z wrzuceniem tego na Playera.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Szkoda, że nie zdecydowali się na ten ruch w święta.

Widać, że TVN w końcu zauważył, że widz w internecie jest naprawdę ważny. Pierwszy raz mamy do czynienia z sytuacją gdzie film przeznaczony do kin trafia prosto do VOD i to bez konieczności zakupu tylko tego filmu. Do tego wrzucanie sporej ilości produkcji telewizyjnych jednorazowo (np. "Kuchenne rewolucje" czy "Ukryta prawda"). Myślę, że mają nadzieję, że jak ludzie zakupią subskrypcję dla "Listow do M. 4" to zdecydują się na pozostanie z Playerem na dłużej. Widząc chociażby odcinki seriali/ programów że sporym wyprzedzeniem

Ciekawe co z tego wyjdzie.
2008-2023
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Chciałbym napisać coś innego, ale nie mogę...

Jaki ten film był SŁABY :o


Trzy wątki jakotako do odratowania, ale i one nie były jakoś specjalnie dobre. Ot dało się je przeżyć (
[ Spoiler ]
). Pozostałe wątki to totalna klapa...


Szczepan i Karina...
[ Spoiler ]

Szyc z Aleksander i Różczką
[ Spoiler ]

Do tego na koniec
[ Spoiler ]

Wydaje mi się, że ktoś w TVN zauważył jak słaby film, gorszy o wiele od 1800 gram a nawet moim zdaniem Miłość jest wszystkim, wyprodukowano... Scenariusz nudny, momentami pisany totalnie na kolanie... Naprawdę czegoś aż tak słabego to się nie spodziewałem :o

Upadek tej serii. Tak jak się obawiałem totalnie niepotrzebna kontynuacja zrobiona na siłę...
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2205
x 13294

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Bez przesady. Nie jest to oczywiście poziom pierwszej części, ale czwórka nie jest aż tak słaba jak najgorsza druga część. Niektóre wątki zupełnie bez pomysłu, inne kiepsko poprowadzone (Malajkat i Kuna), chyba najbadziej podobał mi się o dziwo wątek Adamczyka i Dygant :P Faktycznie czuć duże wypalenie i to najwyższy czas na zakończenie serii, natomiast słowa "upadek" są całkowicie przesadzone...

Dziwi mnie tylko, że poczekali do lutego, już w listopadzie było wiadomo, że filmu szybko w kinach nie zobaczymy i premiera na Playerze powinna być już w święta. Zapewne chcą zawalczyć o "walentynkowego" widza, pytanie czy Listy do M. 4 to dobry film na 14 lutego? Moim zdaniem niekoniecznie, bardziej w klimat wpisze się polska premiera na Netflixie, która już za chwilę ;)

PS. Filmowa córka Adamczyka i Dygant przeurocza :D
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

To jest najsłabsza część, nie czuć w ogóle klimatu, film zdecydowanie robiony na siłę, by odcinać kupony.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Sądziłem, że ten film będzie osobno płatny około 25zł, a ten jest dostępny od pakietu Start VOD. Czytając Wasze recenzje już wiem dlaczego😀
Awatar użytkownika
ali_cia
Junior
Posty: 860
Rejestracja: 25 lut 2016, 0:22
x 213
x 148

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ali_cia »

Ten film wcale nie jest taki zły - na pewno lepszy od drugiej części serii. Gdyby tylko ktoś napisał scenariusz i rozbudował fabułę...

Wątek Zawieruchy z seniorami jest uroczy, a Dygant i Adamczyka nawet zabawny i dający do myślenia. Bardzo szkoda zmarnowanego potencjału: Stenki - jej historia mogłaby być bardzo ciekawa, gdyby była tam jakaś koncepcja oraz Vanessy Aleksander, która w tym filmie gra rolę słupa.

Wolałbym jednak żeby piąta część nie powstała.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

A jak dla mnie 2 była bardzo fajna, za to 3 już nie, a najgorszy był wątek Różdżki i Szyca, który w ogóle mi się nie podobał. I jakoś od razu odrzuca mnie, że znowu są w kolejnej części.
Za to ciekawa jestem wątku Karolaka i Boczarskiej.
Awatar użytkownika
Tomo21
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2011, 19:06
x 4
x 36

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomo21 »

Druga część słaba? Chyba dwa różne filmy widzieliśmy, dwójka była niewiele słabsza od jedynki i byli tam praktycznie wszyscy bohaterowie z pierwszej części. Trójka była słabsza miedzy innymi dlatego, że wielu z nich zabrakło i to bez wyjaśnienia (np. jak to się stało, że Kazik mieszka z Melem a nie z matką jak wcześniej, albo skąd nagle w radiu zupełnie nowi prowadzący (Stenka z Różdżką) w miejscu Stuhra i tego drugiego gościa, albo co się stało z Tosią, że nie jest w Święta z ojcem). Za dużo dziur było. Choć oczywiście kilka historii było fajnych, ale jednak pierwsze dwie części były o wiele lepsze.
Czwórki jeszcze nie widziałem, ale z tego co czytam opinie to są mieszane, aczkolwiek w wielu recenzjach piszą, że jest lepszy niż trójka.
PC+ Extra+, 10 x CANAL+, HBO, FilmBox, MP, mediaBox+
Historia Telewizji w Polsce
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

A na Flimweb 4 część wczoraj miała 6.7, dzisiaj już spadło na 5.6 i jest to najniższa nota z wszystkich części.

Listy 1 - 6.9
Listy 2 - 6.3
Listy 3 - 6.2
Listy 4 - 5.6
Awatar użytkownika
Christianus
User of the Year 2022!
Posty: 1674
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:26
x 1213
x 1871

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Christianus »

Tomo21 pisze: 02 lut 2021, 9:50 Druga część słaba? Chyba dwa różne filmy widzieliśmy, dwójka była niewiele słabsza od jedynki i byli tam praktycznie wszyscy bohaterowie z pierwszej części.
Obsadowo dwójka była nawet lepsza od poprzednika, choć nowe wątki delikatnie mówiąc nie porwały, ale wydaje mi się, że krytyka wynika z samego klimatu filmu. Publiczność nastawiała się na komedię, a film miał strasznie dołujący vibe.
Fame Is The Name of the Game :D
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Też jestem już po seansie "Listów do M. 4". W sumie myślałem, że będzie gorzej. Jedne wątki lepsze, drugie gorsze. Niestety, sporo niedokończonych historii, brak bohaterów z poprzednich części. Dobry wątek z Zawieruchą i o dziwo z Dygant i Adamczykiem. Słabo wyszedł Malajkat, a już najgorzej ze wszystkich Szyc i panie wokół.
Klimatu jaki miała pierwsza i druga część nie ma wcale. Z resztą nawet miałem takie wrażenie, że niekoniecznie oglądam świąteczny film.

Zgadzam się natomiast z @Tomo21 co do drugiej części. Mało tego - uważam, że drugą część była nawet lepsza od pierwszej. Ciekawie pokazane wątki, świetnie dobrana muzyka. Moim zdaniem trzecia i czwarta część nie powinny powstać. Znacznie odbiegają poziomem od dwóch pierwszych części.

Swoją drogą - ciekawe czy pokuszą się o jeszcze jedną część. Mimo wszystko. :)
2008-2023
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1098
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Spodziewalam sie ze bedzie duzo gorsza ta czesc M4. A nie jestem pod urokiem zadnej.
Osmiele sie powiedziec ze nie byla wcale najgorsza, dla mnie jak nie gra Roma G to juz jest dobrze.
Ten jeden dzien Wigilijny przedstawiony w filmie zawsze trwa wiecznie az ciezko uwierzyc ze to faktycznie 24 XII
O dziwo dialogi byly z sensem poprowadzone. Z czasem emisji sie zupelnie nie wstrzelili ale calosciowo jest zupelnie przyzwoicie.
Mala rolka Anny Smolowik (Emilia), genialnie zagrala !
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Właśnie jestem gorąco po seansie czwartej części i mogę spokojnie powiedzieć, że to dobry, przede wszystkim pełen ciepła film. 🙂 Mogliby go nawet wyprodukować nie pod marką Listów do M, a zrobić jako osobną komedię świąteczną, z racji dużej ilości różnic między np. pierwszą częścią.

Każdy wątek był ciekawy, ze szczyptą komizmu (raz lepszego, raz słabszego) i miał jakieś swoje zakończenie, jeden nawet niekoniecznie dobre(!). Dwa najciekawsze moim zdaniem, to ten z sąsiadami w bloku z Kariną i Szczepanem i ze starszym, samotnym państwem i Edwinem (Zawierucha). 😉

Szkoda, że film wyszedł w lutym, a nie np. w okresie okołoświątecznym, niestety. 🥺 Wypadł zdecydowanie dużo lepiej od słabej trójki, po której już nie spodziewałem się za wiele, a miło się zaskoczyłem. Oczywiście nie jest to żadne wybitne kino, ale z czystym sercem polecam obejrzeć. 🙂
Awatar użytkownika
Tomo21
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 16 kwie 2011, 19:06
x 4
x 36

Listy do M.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomo21 »

Początek był ciężki, nie mogłem się jakoś przekonać, ale dalej film się rozkręcił. Najlepszy był, jak zawsze, wątek Mela, ale Szczepan w starciu z sąsiadami też był genialny. Trochę mnie rozczarował brak zakończenia wątku Wojtka i znowu brak jakiegokolwiek wyjaśnienia co się stało z niektórymi bohaterami z poprzednich części. Ogólnie poziom mniej więcej części trzeciej.
PC+ Extra+, 10 x CANAL+, HBO, FilmBox, MP, mediaBox+
Historia Telewizji w Polsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość