Piraci z Karaibów - seria filmów

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1256

Post autor: Karol » 16 lis 2016, 13:33

Myślę, że na forum brakuje wątku o tej niezwykle popularnej serii filmów. Nie bardzo mam chwilę na to, żeby zagłębić się w ocenianie po kolei części, które wyszły, chociaż już teraz powiem, że jedynie czwarta była dla mnie nieporozumieniem :)

Natomiast natknąłem się w sieci na zwiastun piątej części "Piraci z Karaibów. Martwi głosu nie mają". Co mnie przeraża to dubbing w zapowiedzi, bo zdaje się, że wszystkie dotychczasowe wydania opatrzone były co najwyżej lektorem. Mam nadzieję, że ta wersja udźwiękowienia została stworzona jedynie na potrzeby trailera, a w kinach film poleci już w oryginale. Nie wyobrażam sobie postaci Jacka Sparrowa czy Kapitana Barbossy z polskim głosem...
[ Spoiler ]
0 x
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 11
x 108
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 16 lis 2016, 14:05

O tym, że "Piraci..." będą dubbingowani wiadomo już od 2012 roku i wywiadu z przedstawicielem Disneya z okazji premiery pierwszych Mścicieli. I jest to bardzo dobra wiadomość - gorzej, że do TV powstanie kilka wersji lektorskich, co jedna to bardziej mdła i nieoglądalna, co widać już po MCU. A głosy na pewno wymienią, bo - jak powszechnie wiadomo, bo jest to od lat wałkowane - te w zwiastunie są dobierane na szybkiego.
0 x
dość
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 6
x 2
Kontakt:

Post autor: Łotr1SW_TVN » 17 lis 2016, 17:33

Ogólnie bardzo lubię serię po Potterze Gwiezdnych Wojnach i LOTR moja kolejna ulubiona seria. Jednak uważam że póki co najlepsze pierwsze dwie części kolejne już nieco gorsze :) mam nadzieję że piątka nie będzie wymuszoną kontynuacją :)

co do dubbingu niestety już prawie każdy film jest dubbingowy i będzie to rosło. Po pierwsze dla kasy niestety. Nawet Assassin's Creed który moim zdaniem powinien być z napisami będzie mieć dubbing smutne

http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f=29&t=9163 ja założyłem temat o filmowym uniwersum Harry'ego Pottera zapraszam :)
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 6
x 2
Kontakt:

Post autor: Łotr1SW_TVN » 10 gru 2016, 21:05

Polscy tłumacze to za przeproszeniem "cenzura" jakim cudem i kto dał prawo zmieniać tytuł 5 części na Piraci z Karaibów Zemsta Salazara... żałosne jeśli tak mają tłumaczyć niech nie tłumaczą w ogóle...

nawet nie wiadomo do kogo się ten tytuł odnosi bo nawet nie wspomniano o tym kimś... tragedia i pół metra mułu
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 11
x 108
Kontakt:

Post autor: AtoMan » 10 gru 2016, 22:59

Przecież to nie wina tłumaczy - bo ci zaproponowali dosłowne tłumaczenie w pierwszym zwiastunie (zamiast znacznie lepszego, znanego z Miodowych Lat, "Nieboszczyk nic już wam nie powie" :D), tylko Disneya, który zdecydował o zmianie w części krajów Europy. Po raz kolejny obszczekuje się złe drzewo..
0 x
dość
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 6
x 2
Kontakt:

Post autor: Łotr1SW_TVN » 06 lut 2017, 21:33

Jest nowy spot z super bowl 2017. Piraci z Karaibów. link dałem w temacie Comic Con i inne eventy
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
kaka12
Użytkownik

Post autor: kaka12 » 31 mar 2017, 9:54

W tym roku będą nowi: Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara, na pewno nie objedzie się bez mojej wizyty w kinie :P
0 x
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 26
x 52
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 29 maja 2017, 14:34

A ja się wyłamię i powiem, że każdy kolejny film z serii coraz bardziej rozczarowywał. Chociażby patrząc na grę Johnny'ego Deppa. Piątka mnie w ogóle nie wzrusza, zwiastuny pokazują... kolejny taki sam film, tylko że z większą ilością statków (nie jak w czwórce, gdzie mało było żeglowania, a dużo części przygodowych). Może mnie znajomi (fani serii) zachęcą do pójścia do kina ;)

No ale OK, istnieją bardziej naciągane kontynuacje (chociażby Straszne filmy czy Oszukać przeznaczenie) :P
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”