Daria Zawiałow

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
kajtek900
Obserwator
Posty: 533
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:44
x 65
x 67

Daria Zawiałow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajtek900 »

Płyta zbiera bardzo pozytywne recenzje, wiele redakcji twierdzi nawet, że to najlepszy album Darii.

Na pewno jest to co charakterystyczne dla duetu Zawiałow-Kush, czyli mocny eklektyzm. Mamy tu cały koloryt najlepszego popu z wykorzystaniem elektroniki i mnóstwo nawiązań od Slowdive, przez Daft Punk, po Bajm z lat 80, ale wszystko bardzo wiarygodne, w Dariowym stylu.
Teksty często gorzkie, smutne, trudne, ale trochę happysadowe, czyli podane z ładną, optymistyczną melodią. Nie zawodzą poziomem. No i pierwszy raz są jakkolwiek zaangażowane: "Nie wiem czym jest piękno, ale jeśli sedno jawi się w jego lustrze/Wolę brzydką przestrzeń niż twarz, co szeptem pluje na Konstytucję"

Najmocniejsze punkty: "Oczy-Polaroidy", "Metropolis", "Żółta taksówka", "Reflektory-Sny" - tu mnie rozwala ta część śpiewana po japońsku, totalnie wywołuje uśmiech i łagodzi brudny ton nadany wcześniej w najmroczniejszym utworze płyty. Kosmos!

Po siedmiu przesłuchaniach moja ocena 9/10.
No i aktualnie wyprzedza Walusia w walce o tytuł płyty roku.
Ja aż nie mogę uwierzyć, że ona znowu to zrobiła.
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5512
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

Daria Zawiałow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Podzielam Twój zachwyt, z tym że ja bym wystawił płycie 10, a nawet i więcej punktów. Warto też dodać, że tym razem na płycie znajduje się nie jeden, a aż trzy utwory po angielsku ("Hollow", "Flower Night", "Socjopathetic").

Od siebie też dodam, że zarówno muzyczne jak i tekstowo ten album wypada po prostu genialnie i jak słuchałem go pierwszy raz, nie mogłem wyjść z podziwu, zresztą jak zawsze w przypadku muzyki Darii. Świetnie też, że na płycie są zarówno mocniejsze, brudne brzmienia ("Oczy - Polaroidy", "Wojny i Noce", "Metropolis", "Flower Night") jak i lekkie, takie optymistyczne ("Serce", "Reflektory - Sny" i "Fuzuki", które bym dał na pograniczu mocnego i optymistycznego brzmienia).

@kajtek900 Zgadzam się co do "Reflektory - Sny", nie można przejść koło nich obojętnie, a te japońskie fragmenty są po prostu cudowne.

Ah, mógłbym rozpisywać się o tym albumie wiele. ❤️
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5512
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

Daria Zawiałow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Album "Wojny i Noce" debiutuje na 2 miejscu listy sprzedaży OLiS.
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości