Muzyka z Czech i Słowacji

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Muzyka z Czech i Słowacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Moja działalność w dziale radiowym jak i propozycja od Karola z innego tematu zainspirowała mnie do stworzenia tego który będzie poświęcony muzyce czeskie i słowackiej. Wszak wiadomo że muzyka łagodzi obyczaje a te są obecnie napięte przez wspomnianą aktywność którą już doprowadziłem do końca.
Pierwszą z moich ulubionych piosenek jest najlepsza piosenka Słowacji na Eurowizji - mam tu na myśli "Horehronie" od Kristiny czyli słowackiej księżniczki pop a więc tamtejszej odpowiedniczki Sylwii Grzeszczak: To właśnie od tej piosenki rozpoczęła się moja miłość do naszych południowych sąsiadów a przede wszystkim Słowacji. Przy okazji po jej sukcesie Kristina wydała podobną piosenkę "Life is a game" która była hymnem Mistrzostw Europy w hokeju które to Słowacja organizowała w 2011 roku: Kristina ma też talent aktorski o czym świadczy ta piosenka z filmu Život je Život" w którym to zagrała: Poza tym lubię też od niej następujące utwory: Zresztą z Kristiną przeprowadzałem kiedyś wywiad ale niestety nie jest już on dostępny.
Jeżeli chodzi o Czechy pierwszą piosenką którą lubiłem było "Aven Romale" cygańskiej grupy Gipsy.cz z Eurowizji 2009: Na szczęście po powrocie na Eurowizję w 2015 roku wspomniany kraj wystawiał już jeszcze lepsze utwory z których dwa pierwsze są moimi ulubionymi: Wracając do Słowacji miło wspominam też te utwory lat 2009 - 2011: Zamykając wątek eurowizyjny polecam też dwa starsze utwory Słowacji z tego konkursu z których to bardziej lubie ten pierwszy: Jeżeli chodzi o ostatnio usłyszane utwory to najbardziej z obu krajów przypadły mi do gustu następujące utwory: Lubię też czeskie wersje piosenek znanych także w Polsce a więc zarówno tamtejszą wersję "Żałuję" Eweliny Flinty: jak i "Księżniczki" wspomnianej już Sylwii Grzeszczak: Oczywiście będąc w temacie Czech i Słowacji nie sposób nie wspomnieć o Ewie Farnej której to po czesku chyba najlepiej "Rutyna" wypadła: choć jej najnowszy singiel również pod kątem wersji czeskiej świetnie wypadł: Co innego pierwszy singiel Ewy czyli "Cicho" (po czesku "Ticho") który już wypadł nieco gorzej: Jeżeli chodzi o Słowację to tutaj polecam tamtejszą wersje pewnej polskiej ludowej piosenki: Na koniec coś od legendy czeskiej sceny muzycznej czyli Heleny Vondračkovej - tutaj przyznam się że "Malovanego Dzbanka" nie lubię tak jak na dłuższą metę "Jozina z Bazin" Ivana Mladka ale za to ten utwór jak najbardziej: A jakie są wasze ulubione utwory z Czech i Słowacji? Zapraszam do dzielenia się nimi w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2021, 23:16 przez Poland, łącznie zmieniany 3 razy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

Muzyka z Czech i Słowacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

Poland pisze: 18 cze 2021, 22:31 A jakie są wasze ulubions utwory z Czech i Słowacji? Zapraszam do dzielenia się nimi w tym temacie.
TO I TYLKO TO !!! :D
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11485
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Muzyka z Czech i Słowacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

@Poland, 34 odnośniki z YouTube wrzucone do BBCode w jednym poście. Zlituj się, człowieku. 🤦🤦🤦
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Muzyka z Czech i Słowacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Z tego co policzyłem treści starczyłoby na trzy osobne tematy więc w sumie lepiej że dałem to w jednym.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości