Milli Vanilli

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Frontowiec
VIP Expert
Kontakt:

Milli Vanilli

Post autor: Frontowiec » 20 sie 2019, 0:15

Milli Vanilli był to założony przez twórcę Boney M Franka Fariana niemiecki zespół muzyczny w latach 1988-1990, który wywołał ogromną kontrowersje na całym świecie za sprawą mistyfikacji, w wyniku której obaj artyści muzyczni - Fabrice ''Fab'' Morvan i Robert ''Rob'' Pilatus - śpiewali zarówno z playbacku, jak i również nie swoimi głosami, w efekcie czego odebrano im w listopadzie 1990 roku statuetki Grammy.

O historii Milli Vanilli, która również zakończyła się tragicznie, opowiedział całkiem niedawno na YT twórca kanału ''Ciekawe historie'':

Ciekaw jestem czy pamiętacie jeszcze ten kontrowersyjny zespół muzyczny?
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Milli Vanilli

Post autor: Direct » 20 sie 2019, 8:15

Znam sprawę, ale osobiście nie pamiętam, bo zespół ma tyle lat, co ja :). Film widziałem, śledzę ten kanał. Autor robi doskonałe materiały. Krótkie, na temat i przede wszystkim ciekawe.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Milli Vanilli

Post autor: Tomek » 20 sie 2019, 11:43

Materiał to nic odkrywczego. Sprawa znana każdemu, kto choć trochę interesuje się historią muzyki.

Taka ciekawostka - to raczej przypadek, ale nigdy nie emitowano ich teledysków na MTV Classic, dopiero znalazły się w ofercie VH1 Polska od 2005 roku.
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”