Hip hop

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Hip Hop Fan
Użytkownik

Hip hop

Post autor: Hip Hop Fan » 11 wrz 2009, 20:47

Po przesłuchaniu albumu TDF, mogę powiedzieć tyle liczyłem że ma coś więcej, ale nie jest źle na pewno lepszy album od nowej płyty Onara.
0 x
Znawca
Użytkownik

Hip hop

Post autor: Znawca » 12 wrz 2009, 12:34

Sigi pisze:Niestety po przesłuchaniu nowego albumu Onara - czuję się zawiedziony.
Pod Prąd było zdecydowanie lepsze.
I tutaj bracie, oraz inni użytkownicy się z wami nie zgodze, jak dla mnie Onar wydał jeden z lepszych albumów 2009 roku.
0 x
Interesuję się mediami, oraz filmem i muzyką.
Młodszy brat Piotra (Sigi)
Kazik
Obserwator

Hip hop

Post autor: Kazik » 16 wrz 2009, 23:05

"Od wczoraj w polskim światku hip-hopowym huczy - wszystko za sprawą Peji, którego zachowanie podczas ostatniego koncertu położyło się cieniem na całym świecie rapu w naszym kraju. Grając na koncercie w ramach Winobrania 2009 w Zielonej Górze, Peja zrobił coś, czego nie powinien robić nigdy żaden z artystów. Wykazując się niebywałym wprost brakiem odpowiedzialności i zerową wyobraźnią, wydał tłumowi pod sceną rozkaz pobicia jednego z koncertowych gości!"

Niestety Peja zachował się jak ten 15-letni typek, zamiast powiedzieć mu 2-3 zdania w dosadny sposób i poprosić ochronę żeby go wyprowadziła, to zaczął bluzgać i nawoływać jakiś "tępaków" żeby zlali tego chłopaka.
Rychu ostatnio mówił że gra koncerty bez alkoholu i innych używek, no to jeśli był trzeźwy i tak się zachował to "Na serio" ma jakiś problem z swoją osobą.

Mnie najbardziej poirytowało że liczyłem na zmianę Rycha (płyta Na Serio, feat. z Mrozem, 100 dni bez alkoholu) a tak naprawdę Peja cofnął się w czasie do NOJA (i nie mówię o poziomie albumu tylko zachowaniu).

Można powiedzieć że jakby nie patrzeć o polskim rapie znów jest głośno, szkoda tylko że w takim negatywnym kontekście.
0 x
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 3

Hip hop

Post autor: Ice » 16 wrz 2009, 23:13

Hip Hop w Polsce przeważnie pokazywany jest w takim a nie innym świetle. I w sumie co się dziwić.

Peja zachował się nienormalnie, głupio i zrobił z siebie najgorszego kretyna. Nic już mu nie pomoże. To kompletny idiota, który pokazał jaki naprawdę jest. Zresztą - jego przekaz jest też jasny. Potem się dziwić co wyrasta z pewnej części młodzieży słuchającej takiego czegoś...

''Wiecie co robić?''. Tak, wiemy. I dziwię, że i do takiej reakcji dopuścili się ludzie, którzy tam byli.

Jednym słowem - jak najsurowsza kara za to co powiedział i do czego doprowadził by się przydała. Już sporo pokazał. Koniec, kropka, amen. Tyle ode mnie. ;)
0 x
Sigi
Użytkownik

Hip hop

Post autor: Sigi » 18 wrz 2009, 20:07

Ice pisze:Potem się dziwić co wyrasta z pewnej części młodzieży słuchającej takiego czegoś...
Mówisz o Peji czy ogólnie o Polskim Hip Hopie. Ten incydent dał tylko upust frustracji przeciwników rapu.
Na pewno osoba 15-18 letnia słuchająca rapu (nie mówie tu o takich grupach w stylu Firma czy HG) będzie lepiej wychowana niź taka która słucha metalu, disco polo czy techno.
0 x
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 3

Hip hop

Post autor: Ice » 18 wrz 2009, 22:24

Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie. ;) Twoja teoria tak samo mija się z celem jak niektóre inne. Każdy słucha czego chce, ale hip hop wykonywany przez niektórych jest szalenie agresywny... dlatego trzeba dobierać tego typu muzykę, aby nie zmienić się w kogoś takiego jak Ci raperzy którzy opowiadają o życiu blokowym - nie chce mi się mnożyć przykładów. To w przykładzie. ;] Oczywiście pisałem o hip hopie ogólnie, Peja jest osobą, która to po części udowodniła.

Jednocześnie dziękuję za miłą uwagę odnośnie mojego wychowania. :) Ja też słucham metalu, choć nie ograniczam się tylko do tego gatunku.
Z mojej strony frustracji nie ma, zdanie swoje o hip hopie mam i raczej go nie zmieniam

Afera jest, reszta raperów również jest zaskoczona tym co się wydarzyło. Zaraz powiecie, że muzyka jest muzyką, życie jest życiem. To prawda. Numer raz też jest raperem, ale w telewizji wypowiada się poprawienie, składnie i co najważniejsze - nie zrobiłby tego samego. I w sumie wierzę.
0 x
Kazik
Obserwator

Hip hop

Post autor: Kazik » 19 wrz 2009, 13:44

Jestem po przesłuchaniu nowego albumu Peji "Na Serio" i muszę powiedzieć że jest to jeden z najlepszych polskich hip hopowych albumów 2009 roku. Naprawdę teksty są bardzo przemyślane (no może oprócz 2-3 kawałków) utwory typu : Pozwól Mi Żyć , KC czy Kochana Mamo stoją na wysokim poziomie lirycznym.
Naprawdę brawa dla Rycha, jest mile zaskoczony, jak już mówiłem album zdecydowanie lepszy od kiepskiego Stylu Życia Gnoja.
0 x
Sigi
Użytkownik

Hip hop

Post autor: Sigi » 19 wrz 2009, 16:54

Album Peji nie najgorszy, lepszy od tego co nagrał Onar, ale za to zdecydowanie gorszy od płyty TDF.
0 x
Hip Hop Fan
Użytkownik

Hip hop

Post autor: Hip Hop Fan » 26 wrz 2009, 11:11

Jeśli chodzi o Wrześniowe Albumy to :

Tede - Note2 7/10
Onar 5/10
Peja 7/10
Jay-Z 7/10
Raekwon 9/10 - naprawdę polecam

Ogólnie po większości wykonawców spodziewałem się czegoś lepszego.
0 x
Kazik
Obserwator

Hip hop

Post autor: Kazik » 27 wrz 2009, 21:30

Wrześniu wyszły cztery produkcje uznanych w Polsce raperów
Postanowiłem w czterech punktach ocenić ich zawartość :
- Teksty
- Bity
- Rozwój od ostatniego albumu
- Featuringi
+ taki dodatkowy mój osobisty
- Zaczepki w stronę innych raperów

Tede - Note2

1. 8/10 - teksty od imprezowych do poważnych
2. 8/10 - bity na równie wysokim poziomie jak liryka
3. 9/10 - album zdecydowanie
4. 8/10 - feat. na poziomie
+
5. 7/10 - TDF zapowiadał ten album jako rozliczenie się z rynkiem Hip Hopowym i nie tylko, niestety nie było tego dużo, no chyba że chodziło mu o ludzi typu Piasek.

Ogólna nota : 8,5/10

Peja - Na Serio :

1. 9/10 - oprócz 2-3 kawałków teksty na bardzo wysokim poziomie
2. 9/10 - świetne bity szczególności w utworze Pokonując Granice
3. 10/10 - płyta SŻG strasznie mnie zawiodła, a "Na Serio" zdeklasowała ostatni album dlatego nota maksymalna
4.9/10 - oprócz Chady reszta jakoś specjalnie mnie nie drażniła, a nawet niektórzy się wyróżnili.
+
5. 5/10 - co do zaczepek, nie oto w tym albumie chodziło.

Ogólna Nota : 9/10

Onar : Jeden Na Milion

1. 6/10 - teksty słabe, tematy powtarzające się co któryś kawałek, ogólnie monotematyczna płyta
2. 7/10 - bity też mnie nie zachwycają
3. 4/10 - Pod Prąd jak dla mnie jeden z lepszych albumów ostatnich lat, natomiast "Jeden Na Milion" oprócz singla i kilku kawałków jest albumem słabym i nie dorównuję choćby w 10% wcześniejszej płycie.
4. 5/10 - Nieźli goście, ale tak naprawdę większość nic nie wniosła.

Ogólna Nota : 5,5/10
0 x
patusia_191
Użytkownik

Hip hop

Post autor: patusia_191 » 07 paź 2009, 10:09

Zgadzam sie ze slowami Kazika. "Nagły Atak Spawacza" jest totalnie bez sensu. Z tego utworu nic nie wynika. Ja preferuje
WWO (W Wyjątkowych Okolicznościach / W Witrynach Odbicia / We Własnej Osobie / Wandale W Okolicy / Weź Wreszcie Odbij)
Powstała w grudniu 1999 roku z inicjatywy raperów Jędkera oraz Sokoła,
Np. "Każdy Ponad Kazdym ", to troche stary utworek ale fajny.
0 x
Kazik
Obserwator

Hip hop

Post autor: Kazik » 09 paź 2009, 19:34

Według mnie w Polskim Świecie Hip Hopowym, wreszcie coś zaczęło się dziać, a mam na myśli beef po między Tede a Peją.
Po wysłuchaniu 3 Dissów obu panów stwierdzam że jak na razie wygranym jest Tede.
0 x
Sigi
Użytkownik

Hip hop

Post autor: Sigi » 10 paź 2009, 13:48

Jak dla mnie Peja nie ma żadnych szans z TDF i nie powinien w ogóle do niego startować, szczególnie chodzi mi o ten jego żenujący freestyle.
0 x
Kazik
Obserwator

Hip hop

Post autor: Kazik » 12 paź 2009, 22:56

Abstrahując już od Polskiego HH,
Dr.Dre po raz kolejny przełożył premierę swojego długo oczekiwanego albumu "Detox", tym razem ma ukazać się na początku 2010 roku.
0 x
Hip Hop Fan
Użytkownik

Hip hop

Post autor: Hip Hop Fan » 23 paź 2009, 11:44

Warto dodać że do beefu z TDF, włączył się jego był przyjaciele czyli Borixon.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”