Sony A100

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
ccartel

Sony A100

Post autor: ccartel » 07 sie 2006, 20:55

Witam ponownie

Czy możecie mi podać w takim razie modele aparatów SLR gdzie jest możliwość podglądania na żywo? Albo czy przynajmniej większość lustrzanek to w tej chwili oferuje?
Jaki jest generalny 'trend' na rynku lustrzanek

Przymierzam się właśnie do kupna Sony A100 (ale może w takim razie zmienię zdanie...)
do tej pory wydawało mi się, że przy robieniu zdjec LCD mozna sie poslugiwac jako wizjerem tylko w
olympusie 330 i chyba fuji 9500 (?), a funkcja ta jest prawie niespotykana.
(tak mi przynajmniej powiedziano w sklepie w londynie).

Dzieki za opowiedz

PS.
1. Czy wiecie może jak jest rozwiązany problem przeszkadzającego lusterka pomiędzy obiektywem a matrycą w tych modelach? - stosuje się może coś takiego jak lustro półprzepuszczalne, czy może jakieś nowocześniejsze rozwiązania?

2. Jakich Wy używacie z reguły aparatów lustrzanek (z możliwością patrzenia na robione zdjęcie przez LCD, czy tylko wizjer)?

3. i jeżeli ktoś z Was byłby na tyle dobry:
może mógłby mi ktoś polecić jakiś aparat w granicach 3000zł z obietywem...?
Zdjęcia ogólne - w zasadzie wszystkie - wyjazdy, sport, portrety.

Liczę na odpowiedź,
Pozdrawiam serdecznie
Minolciarz

Sony A100

Post autor: Minolciarz » 08 sie 2006, 12:06

ccartel pisze:Witam ponownie

Czy możecie mi podać w takim razie modele aparatów SLR gdzie jest możliwość podglądania na żywo?
Z tego co się orientuję to tylko Olympus E-330 i Panasonic Lumix DMC-L1
ccartel pisze:Przymierzam się właśnie do kupna Sony A100
Ja także.
ccartel pisze:chyba fuji 9500 (?)
to nie jest lustrzanka
ccartel pisze:1. Czy wiecie może jak jest rozwiązany problem przeszkadzającego lusterka pomiędzy obiektywem a matrycą w tych modelach? - stosuje się może coś takiego jak lustro półprzepuszczalne, czy może jakieś nowocześniejsze rozwiązania?
Do podglądu "na żywo" służy druga matryca (zapożyczona z kompaktu, o większej rozdzielczości ! (8MP) niż matryca "główna")

ccartel pisze:2. Jakich Wy używacie z reguły aparatów lustrzanek (z możliwością patrzenia na robione zdjęcie przez LCD, czy tylko wizjer)?
Analogowa Minolta Dynax 5. Oczywiście "tylko" wizjer.
ccartel pisze:3. i jeżeli ktoś z Was byłby na tyle dobry:
może mógłby mi ktoś polecić jakiś aparat w granicach 3000zł z obietywem...?
Zdjęcia ogólne - w zasadzie wszystkie - wyjazdy, sport, portrety.
Odpowiedź już była - Sony A100, moim zdaniem aktualnie najlepsza lustrzanka w tej cenie.
W Twoim przypadku (gdy zaczynasz przygodę z lustrzankami i nie masz obiektywów, lamp błyskowych itp. dedykowanych do danego systemu) najważniejszym kryterium wyboru powinna być ergonomia - wybierz aparat który najlepiej leży w Twojej dłoni.

Nastepne kryterium to dostępność i ceny obiektywów, lamp błyskowych itp. zarówno nowych jak i używanych - w kolejności
1. Canon - z dużą przewagą
2. Nikon - silna druga pozycja
3. Sony/Minolta - pewne trzecie miejsce
.
4. Pentax/Samsung - niewielka dostępność na rynku wtórnym, stosunkowo uboga oferta nowych.
5. Olympus/Panasonic - niemal zupełny brak obiektywów na rynku wtórnym, bardzo dobre (ale niezbyt tanie) nowe obiektywy ZUIKO

I na koniec duży plus dla Sony - stabilizacja obrazu z każdym obiektywem.
ccartel pisze:Czy zatem w eosie 1d jest możliwość patrzenia przez LCD na żywo?
Dotąd wydawało mi się, że wygląda to tak jak w Sony a100
I tylko o to mi chodziło, że w 1d i A100 wyświetlacz ma (w przybliżeniu) te same parametry.
I jeżeli jest to wadą w wypadku A100 (moim zdaniem brak obrotowego wyświetlacza nie jest dotkliwy), to tym bardziej jest wadą w wypadku kilkukrotnie droższego 1d.
ccartel

Sony A100

Post autor: ccartel » 08 sie 2006, 22:03

Minolciarz - dziękuję bardzo za odpowiedz, na pewno mi pomoże

w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ kompletnie mnie zdezorientowaliście:
Alan pisze:
ccartel pisze:Czy zatem w eosie 1d jest możliwość patrzenia przez LCD na żywo?
Dotąd wydawało mi się, że wygląda to tak jak w Sony a100
Praktycznie tak. Przekłamanie elektroniki w 1d wynosi 0,1, do 0.3%
co to w końcu oznacza?
Czy robiąc zdjecia mogę używać LDC czy nie?
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Sony A100

Post autor: Alan » 09 sie 2006, 8:48

Alan pisze:
Minolciarz pisze:C
Alan pisze:efektywny kąt widzenia wynosi 170 stopni
Tego parametru Sony nie podaje, ale w testech podkreślane są bardzo dobre kąty widzenia
Jak dobrze poszukasz, to jest ten parametr podany.
Ja nie muszę szukać. Mam ten aparat nareszcie. Przypłynął z USA.
U japończyków jakoś wychodzi drożej
Pozdrawiam i kończę temat
Pa.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”