Piosenki godne uwagi

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Awatar użytkownika
Anusiak19
Użytkownik

Piosenki godne uwagi

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Anusiak19 »

ja polubiłem ostatnio piosenki Kelly Osbourne, oglądałem dokument ostatnio o niej na zigzapie no i spodobała mi sie ona, załatwiłem sobie kilka piosenek, w większości są to covery ale bardzo dobre i przyjemne :)
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

Post autor: Hubert »

Polecam kawałki:

Jeckyl & Hyde - Freefall
The Last Goodnight - Pictures of You
Timbaland - Apologize
Grupa Operacyjna - Świr
Sean Kingston - Beatiful Girl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 583
x 2884

Piosenki godne uwagi

Post autor: Karol »

Słuchałem dzisiaj kilku piosenek kwalifikowanych według wielu na muzykę disco-polo. Jednak przyznam się, że dla mnie są to piosenki raczej z radia ogólnopolskiego, które chyba nigdy nie raczyło puszczać tego muzy. Wikipedia natomiast twórców tych piosenek określa jako autorów muzyki dance:

Tutaj kilka przykładów:
Amadeo - Letni wiatr
http://arcio.qq.wrzuta.pl/audio/5uBuWJEtFb/

Amadeo - Chcę
http://arletka15.wrzuta.pl/audio/mJ4d6Y ... deo_-_chce

Na wrzucie jest wiele piosenek tego zespołu, które naprawdę nie kwalifikują się na disco-polo. Dlatego są moim zdaniem godne uwagi. Chociaż ostatecznie do disco-polo nic nie mam, bo jest wiele fajnych piosenek w tym gatunku.
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

Post autor: ARTUR B. »

A ja polecam na poprawę humoru utwór Agnieszki Frykowskiej. 80% komputera i 20% czystego wokalu "artystki". Ubaw po pachy :D
http://www.wrzuta.pl/audio/oaq8mSXkxa/i ... or_of_giza
Awatar użytkownika
dominooo
Użytkownik
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

Post autor: dominooo »

Polecam: Scooter - The Question Is What Is The Question
na prawdę fajne :)
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

Post autor: Paweł Ciupak »

Karol pisze:Słuchałem dzisiaj kilku piosenek kwalifikowanych według wielu na muzykę disco-polo. Jednak przyznam się, że dla mnie są to piosenki raczej z radia ogólnopolskiego, które chyba nigdy nie raczyło puszczać tego muzy. Wikipedia natomiast twórców tych piosenek określa jako autorów muzyki dance:

[…]

Na wrzucie jest wiele piosenek tego zespołu, które naprawdę nie kwalifikują się na disco-polo.
No cóż, sam to też zauważyłem, że disco polo dla wielu osób stało się pewnego rodzaju workiem, gdzie wrzuca się wszystkie tego typu utwory, niezależnie czy to klasyczne disco polo, czy też dance, eurodance (vide Stachursky, który kiedyś był posądzany o granie właśnie disco polo), a nawet pospolity pop (chociażby Just 5, który jest czesto określany mianem disco polo, podczas gdy Wikipedia go klasyfikuje jako pop; ale też nawet… Doda, ale to raczej bardziej ze zwykłej niechęci, niż podobieństwa do disco polo).

I fakt, powyższe dwa utwory zespołu Amadeo mi także wydają się raczej muzyką dance niż disco polo.

A jako ciekawostkę dam znaleziony przeze mnie kiedyś artykuł, w którym jakiś idiota wrzucał wszystko co mu się nie podobało do worka disco polo, mimo że zapewne tą muzykę znał jedynie z nazwy i nigdy nie słyszał ani jednej piosenki disco polo ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 583
x 2884

Piosenki godne uwagi

Post autor: Karol »

dominooo pisze:Polecam: Scooter - The Question Is What Is The Question
na prawdę fajne :)
Owszem, ta piosenka jest świetna tylko w teledysku i samej muzyce widzę olbrzymie podobieńśtwo do Jeckyll and Hyde - "Freefall".
Awatar użytkownika
arczi13_90
Użytkownik

Piosenki godne uwagi

Post autor: arczi13_90 »

co do disco polo to większość (albo niektórzy) uważa że to "durna" muzyka. Albo wstydzą się tego że jej słuchają ;) Ale powiem tyle, ze na weselach najlepiej bawi się przy tej muzyce i dziwi mnie to że ludzie którzy mówią źle o tej muzyce znają teksty na pamięć :P:P

http://www.wrzuta.pl/audio/wtKZWOAnEa/d ... ie_kochana

piosenka wszech czasów ;)
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

arczi13_90 pisze:co do disco polo to większość (albo niektórzy) uważa że to "durna" muzyka. Albo wstydzą się tego że jej słuchają ;) Ale powiem tyle, ze na weselach najlepiej bawi się przy tej muzyce i dziwi mnie to że ludzie którzy mówią źle o tej muzyce znają teksty na pamięć :P:P
No cóż, przeciętny człowiek łatwo ulega wszelkim tendencjom, modom i odgórnym klasyfikacjom „to jest dobre, a to niedobre”. Tak więc, jeżeli „wypada” nie lubić disco polo, to większość okazuje uważanie disco polo jako coś „złego” czy „prymitywnego” – nawet, gdy osobiście do tego nie ma nic przeciwko, to obawy przed reakcją innych na swoje postrzeganie rzeczywistości powstrzymają od wyrażania swoich opinii na dany temat.

A notabene prymitywności, to naprawdę disco polo nie odbiega zbyt daleko od swych zagranicznych krewniaków – np. większość tekstów zachodniej muzyki popularnej nie odbiega wcale od discopolowych, będąc właściwie takimi samymi pod względem tematyki i podobnymi w kwestii ujęcia. A naprawdę, czasami pod tym względem jest jeszcze gorzej – wystarczy spojrzeć np. na jeden z gatunków muzyki eurodance zwany bubblegum dance – przy nim discopolowe teksty to prawieże poezja ;).

I nie, nie jestem fanem disco polo, choć byłem nim w przeszłości, a niektóre piosenki nadal mi się podobają – ale wolę już disco polo od tej współczesnej fali różnych „fergi”, „richann” i „nelifórtado” (w ogóle te stękania to jaki gatunek muzyki?).
Obrazek
Awatar użytkownika
arczi13_90
Użytkownik

Piosenki godne uwagi

stękania? ;) to chyba raczej nowoczesny rodzaj muzyki popularnej hehe ;)
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

Pisząc teksty typu, że Disco Polo jest lepsze od Nelly Furtado czy Fergie, to od razu mogę stwierdzić, że nie znasz się w ogóle na muzyce.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

ARTUR B. pisze:Pisząc teksty typu, że Disco Polo jest lepsze od Nelly Furtado czy Fergie, to od razu mogę stwierdzić, że nie znasz się w ogóle na muzyce.
Być może. A może po prostu nie podzielam twojego gustu?
Obrazek
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

To nie chodzi o gust, tylko o poziom muzyczny
Awatar użytkownika
arczi13_90
Użytkownik

Piosenki godne uwagi

po prostu piosenki w języku ang. mają lepsze brzmienie bez względu na tekst...
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

ARTUR B. pisze:To nie chodzi o gust, tylko o poziom muzyczny
Jak dla mnie poziom muzyczny jest kiepski – w większości piosenki nie posiadają wcale jakiejkolwiek linni melodycznej, a jedynie języki i stęki, kojarzące się mi z połączeniem hip-hopu, gadania teściowej i dźwięków krowy poczas procesu uboju. Po prostu nie pasuje mi i tyle.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”