Książki i artykuły o historii telewizji w Polsce w XX i XXI wieku

Dyskusje na dowolne tematy, nawet polityczne ;)
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukas_k »

Witam,

Obecnie jestem na etapie pisania pracy licencjackiej nt. "Polski rynek telewizyjny po 1989 roku". Nie ukrywam, że ciężko jest z bibliografią na ten temat, więc zwracam się z prośbą do was: znacie jakieś artykuły bądź publikacje właśnie o historii naszej telewizji? Chodzi mi m.in. o powstanie i działanie kanałów publicznych oraz prywatnych, powstanie i działanie platform satelitarnych i sieci kablowych, zmiany w technologii (HD, 3D, 4K itp.), coraz większą popularność platform VoD i serwisów typu Netflix.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

PS: Wydaje mi się, że będzie to najlepszy dział dla mojego pytania. Jeśli nie to proszę o przeniesienie ;)
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
Zdzichu
VIP Expert
x 132
x 168

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Jest kilka książek o historii TVP - min:
''Prywatna historia telewizji publicznej'' (do dostania w PDF na kilku serwisach)
''Kronika Polskiej Telewizji'' (http://web.archive.org/web/200304021026 ... a/1961.asp)
''To była bardzo dobra telewizja''
''JAK TO SIĘ ZACZĘŁO ? PIERWSZE OŚRODKI TELEWIZYJNE W POLSCE Lata 1952 - 1969'' (http://polkart.com.pl/old/PLIKI/Pierwsz ... 12.doc.pdf)
Jest jedna publikacja o okolicznościach powstania Polsatu: artykuł Wyborczej pod tytułem ''Solorz na każdy temat'' - krąży po internecie.

Co do artykułów polecam archiwum Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej - znajdź sobie wyszukiwarką (darmową) odpowiednie artykuły, zanotuj daty wydań i strony a potem udaj się do biblioteki i przeczytaj za darmo w czytelni :)
Polecę też całe nasze forum a zwłaszcza tematy wspomnieniowe - wiele ciekawych faktów, dat i okoliczności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”