Microsoft Windows

Czyli wszystko co z nimi związane, Hardware, Software, Gry, a także nowości na rynku IT - nowych technologii.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 158
x 206
Kontakt:

Microsoft Windows

Post autor: kacper3100 » 24 sie 2019, 13:05

Dzisiaj jest 24 sierpnia, czyli Dzień Windowsa. Jak zaczynaliście z tym systemem? Ja pierwszy komputer z Windowsem miałem od 2010 roku, była tam Vista, której nie wspominam miło, bo często się zawieszała. Pod koniec 2011 kupiłem drugi komputer, z którego korzystam do dziś. Do lipca 2015 była na dysku zainstalowana Siódemka, jednak później zaktualizowałem ją do Dziesiątki. Siódemkę bardzo miło wspominam, był to jeden z najlepszych systemów od Microsoftu, tak jak Dziesiątka.
0 x
Zostało 27 dni do końca kadencji PiS. (Aktualizacja: 17.09)
TYLKO RADIO ZET I TVN.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 289
x 1468

Microsoft Windows

Post autor: Karol » 25 sie 2019, 0:36

Rok gdzieś 1999. Pentium 133Mhz, 16MB RAM, karta graficzna S3 Trio (dokładnych oznaczeń nie pamiętam) 2MB, karta dźwiękowa (tak, karta dźwiękowa) SoundBlaster 16MB (tu także nie pamiętam oznaczeń). Na pierwszym dysku o pojemności ok. 470MB (+/-) mieścił się Windows 95, sterowniki i kilka gierek pokroju Doom 2 czy Descent. Po wymianie HDD na 8,4GB, było już szaleństwo - Windows 98 SE i pełno gier typu Duke, Mugen, GTA1 (GTA2 wymagało procesora w technologii MMX), Zeus - Pan Olimpu, Age od Empires xD

Wtedy było mi trochę przykro, że mam gorszy komputer od kolegów z klasy, którzy posiadali nowe Celerony oraz Durony (kto o nich dzisiaj pamięta? XD). Jednakże "bieda" miała swój urok - raz, że sprzęt mi się nie starzał, a dwa, że miałem na to z grubsza wywalone. Takie czasy, że po prostu wsiadałem na rower i jechałem w świat. Bez telefonu, bez martwienia się o takie przyziemne rzeczy jak "kto jest bogatszy?"
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery i nowe technologie”