GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

Czyli wszystko co z nimi związane, Hardware, Software, Gry, a także nowości na rynku IT - nowych technologii.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

GTA San Andreas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"GTA San Andreas" za darmo do nabycia na PC - z okazji uruchomienia Rockstar Games Launcher (aplikacji do kupowania cyfrowych wersji gier tego producenta gier*):
https://pl.socialclub.rockstargames.com ... s-launcher

* można też podpiąć sobie legalne wersje ze steama (poza GTA 4 = klątka "Games for Windows Live" wiecznie żywa :lol:)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

GTA San Andreas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Kilka lat temu w jakieś promocji za trzydzieści kilka zł kupiłem na Steamie pakiet GTA3, GTA VC, GTA SA i GTA4. Ale jeśli ktoś nie ma, to teraz jest dobra okazja żeby mieć :).
2009-2021
Pawel

GTA San Andreas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

No i będzie grane :D.

Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

GTA San Andreas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pamiętam czasy gimnazjum, gdy z całym dyskiem leciałem do kolegi, żeby zgrać sobie GTA SA. Świetne wydanie, olbrzymia mapa, olbrzymi wachlarz pojazdów - od rowerów, motocykle, przez samochody i pociągi , aż po samoloty i helikoptery. Dodatkowo nieograniczona liczba dostępnych modów i pełno kodów :lol:

Pamiętam jednak jak wróciłem do SA po miesiącach grania w GTA IV - uwypukliła się strasznie sztywna fizyka pojazdów, obiekty graficzne wycinane siekierą i trochę przerośnięta mapa 🙂 Jednak do dziś czuję sentyment do SA i SAMP.
Pawel

GTA San Andreas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Mnie właśnie ta ogromna mapa w SA najbardziej się podobała. Bo pod względem klimatu to zdecydowanie wolę Vice City.

Zawsze też będę miał sentyment do dwóch pierwszych części.

Co do SA to zdaje się że tutaj będzie też ta wersja z której wycięto pół soundtracka (bo się licencja skończyła) i do której nie można doinstalować modów.
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 658
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2127
x 474

GTA San Andreas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

Zapewne będzie to ta wersja, ale zawsze można zrobić downgrade i odzyskać funkcje pełnej wersji.
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
ManiakTV
Obserwator
Posty: 465
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:10
x 46
x 30

GTA San Andreas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiakTV »

Na szczęście, wersja mobilna jest pełna niż te okrojone na PC :p
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ktoś tu poważnie bierze się za steam... GTA 5 na PC od dzisiaj za darmo na Epic Store (do 21 maja):
https://www.epicgames.com/store/pl/
Epic Games ujawniło dziś kolejne gry, które będą dostępne za darmo na ich sklepie Epic Games Store w przeciągu najbliższych dni.

Od dziś do 21 maja możecie dodawać na zawsze do swoich kont Grand Theft Auto V! Po tym okresie czasowym, od 21 maja do 28 maja do zgarnięcia będzie kolejna gra niespodzianka.
Źródło: https://arhn.eu/2020/05/grand-theft-aut ... mes-store/

Obecnie strona Epic Store nie działa z powodu nawałnicy nowych użytkowników, więc polecam cierpliwe czekać. :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Dziś już chyba nici. :P Może jutro się uda.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Właśnie odkryłem, że od kilka lat istnieje "Grand Theft Auto Liberty City Stories" na PC. Po prostu - złoto. 8)
https://gtaforums.com/topic/887066-re-l ... y-stories/

Nosi nazwę "GTA Re: Liberty City Stories". Jest to fanowska konwersja/wierny remake gry na bazie silnika z GTA Vice City (z podkręcącymi ją modyfikacjami). Dzisiaj odpaliłem... i wygląda to po prostu obłędnie. :D



Czytałem, że podobno zdarzają się czasem jakieś błędy, ale generalnie można ją normalnie ukończyć bez problemów.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trochę ciekawostek obejrzanych przeze mnie kiedyś, ale nigdy tutaj nie wrzucanych. :)

Przejście gry GTA Vice City w niecałe 58 minut - w wykonaniu KZ_FREW, amerykańskiego speedrunera tej gry. :D Od 1:40.


Stream z imprezy Awesome Games Done Quick 2019 - charytatywnego eventu/maratonu, na którym "osoby obeznane" przechodzą różne gry na czas. Nagranie polecam - można zobaczyć wiele bugów i sztuczek technicznych występujących w pierwotnej wersji gry (speedrunerzy zazwyczaj wykorzystują japońską edycję gry ze względu na niektóre swoje specyficzne błędy).

Autor ma w swojej kolekcji wiele, innych byłych rekordów. Tutaj najlepszy - jak przejść GTA VC w 12 minut 58 sekund - z 2016 roku.
[/youtube] Patrząc po liczbie łapek dół - wiele osób nie rozumie kategorii Any%. :D

Powyższe nagranie może być dla wielu osób nudne, dlatego polecam inne - gdzie autor wyjaśnia dogłębnie jak tego dokonał, przedstawiając także techniczne działanie gry :)



Obecny rekord świata wynosi 8:30 i jest autorstwa Marushko z Bułgarii.
https://www.speedrun.com/gtavc
[ Spoiler ]

Niemniej to KZ_FREW był twórcą sposobu na tak zdrastyczne skrócenie rozgrywki.

PS. Mi wystarczy moje 7-8 godzin przechodzone klasycznie na wersji ze streama. Jest to zresztą wersja poprawiona i nie ma w niej błędu ze szkołą nauki jazdy, pozwalającego wykręcać chore ilości kasy i tym samym szybciej kupować biznesy (same ukończenie misji z głównej fabuły to za mało pieniędzy). Bug pozwalał nawet w 20 minut osiągnąć milliard dolarów przewracając licznik.
[ Spoiler ]

Zamiast niej i innych oszukiwań wolę poświęcić 30-40 na pełną misję kierowcy karetki. Można powiedzieć, że trochę tracę ;D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ostatnio na Game Passie do Xboxa One udostępniono na GTA V więc z miejsca ją pobrałem. Na plus w tej grze wydaje się lepsza mapa w porównaniu do GTA SA oraz będące w grze misje zaś na minus obsługa broni ale to konsekwencja przesiadki z PC-ta na pada. Fajną opcją są też ciekawe pomysły na kody (które można wbijać poprzez telefon postaci zamiast wklepywać kombinacje klawiszy) i będący tam tryb reżyserski.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Poland innowacje o których piszesz mają co najmniej 13 lat - od momentu wydania GTA4 😉
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W każdym razie dla mnie to nowość gdyż poprzednim GTA w które grałem było GTA San Andreas.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

GTA / Grand Theft Auto (dawniej: GTA San Andreas)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Z tego co zauważyłem można teraz zabijać w ten grze nie tylko ludzi ale i zwierzęta. Te oczywiście też mogą doprowadzić do naszego zgonu. Na pewno minusem jest teraz to żeby wziąć autobus trzeba najpierw trzeba pozbyć się kierowcy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery i nowe technologie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości