Strona 1 z 1

Symulatory autobusów

: 29 gru 2018, 14:22
autor: BiL
Tutaj ogólna rozmowa o symulatorach autobusów.

Przenieśmy się do 2007 roku...

Bus Driver:
Bus Driver jest prostym symulatorem, pozwalającym na wcielenie się w kierowcę autobusu. Za powstanie gry odpowiada czeskie studio deweloperskie SCS Software, znane wcześniej głównie za sprawą serii 18 Wheels of Steel. Opisywana produkcja ukazała się pierwotnie w roku 2007 na komputerach PC. Siedem lat później opracowany został mobilny port gry, który wydano na urządzeniach przenośnych z systemem iOS pod nazwą Bus Driver: Pocket Edition.

Mechanika

W grze Bus Driver mamy okazję zasiąść za kierownicą 10 (w wersji mobilnej 12) modeli autobusów. Kierujemy więc pojazdami dalekobieżnymi (głównie trzyosiowymi), miejskimi (w tym piętrowymi), a nawet szkolnymi i więziennymi; niestety każdy z nich prowadzi się praktycznie tak samo. Autorzy nie zaimplementowali też widoku z perspektywy kierowcy – nasze zmagania obserwować możemy wyłącznie z kamery zewnętrznej, umieszczonej za autobusem. Pomimo faktu, że gra pretenduje do miana symulatora, jest to symulator mocno uproszczony.

Podczas zabawy czeka nas 30 misji (w wersji mobilnej ponad 35), rozgrywających się z reguły w dość powtarzalnych obszarach miejskich, gdzie główne wyzwanie stanowi konieczność przestrzegania przepisów i odnalezienia się w natężonym ruchu ulicznym. Ponadto developerzy wprowadzili zmienną aurę, więc nierzadko przychodzi nam jeździć po śniegu czy lodzie, w deszczu bądź przy silnym bocznym wietrze. Umiejętność radzenia sobie w każdych warunkach jest więc o tyle ważna, że od naszych poczynań zależy zdrowie i życie, a także zaufanie przewożonych pasażerów.

Kwestie Techniczne

Wydany na platformie PC i iOS Bus Driver bazuje na autorskim silniku graficznym Prism 3D studia SCS Software, wykorzystywanym m.in. w serii 18 Wheels of Steel i podobnie jak ona oferuje przeciętną jakość oprawy wizualnej. W porównaniu do pierwotnej wersji pecetowej, edycja mobilna odznacza się uproszczonym interfejsem i modelem sterowania, dostosowanym do specyfiki urządzeń przenośnych (np. z wykorzystaniem akcelerometru). W zamian za to otrzymujemy nieco większą liczbę misji oraz bardziej dopracowany tryb jazdy w nocy.

Wymagania

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza), 300 MB HDD, Windows XP
Źródło: https://www.gry-online.pl/

Film:

Symulatory autobusów

: 29 gru 2018, 23:00
autor: Karol
Dla mnie słaby symulator 😜 Dużo bardziej realistyczny, ale za to słabiej zoptymalizowany (tu winę ponoszą twórcy map), jest OMSI - Der Omnibussimulator.

Gra na swój sposób genialna - dużo różnych map, od Szczecina, przez Wrocław, Warszawę, aż po mieściny pokroju Skarżyska Kamiennej czy Starachowic. Autobusy, w tym także polskiej produkcji, świetnie odwzorowane, szczególnie jeśli chodzi o Solarisy.

Problemem w grze są bugi w mapach, np. słabo zoptymalizowane tekstury budynków czy niewidzialne ściany, które w pewnym momencie potrafią zwyczajnie uniemożliwić grę. Problem sprawia także algorytm sterujący pojazdami AI.

Poza tym na oklaski zasługuje poziom odwzorowania pojazdów i niektórych map - część z nich mniej lub bardziej odzwierciedla to, co mogłem zobaczyć w Google Street View, a także na własne oczy. Wszystko zależy od ich twórców - warto wspomnieć, że znakomita większość z nich to efekt pracy zapaleńców amatorów, bo twórcy samej gry ograniczyli się raptem do stworzenia kilku MANów i niemieckich miast. Polecam wszystkim miłośnikom komunikacji miejskiej i nie tylko.

Symulatory autobusów

: 31 gru 2018, 15:23
autor: ManiakTV
są dwie części Omsi Bus der Omnibussimulator, wersja na krótkie standardowe autobusy, a druga część pozwala jeździć przegubami
Następcą tego symulatora jest Lotus...obecnie jest wydana beta, albo mocna alpha z możliwoscią jedynie na tramwaj, a ma być ten symulator z tramwajami/autobusami/metrem i chyba nawet samolot 😁

Symulatory autobusów

: 15 sty 2019, 2:14
autor: Pablo1989
http://virtualbus.info/
:) Kiedyś na informatyce pykałem sobie w Vbusa i muszę przyznam prezentuje się bardzo ciekawe, zwłaszcza w internecie można wgrać nowe modele autobusów albo odcinki do przejechania.

Nie grałem ale przyznam zamysł ciekawy
https://www.youtube.com/watch?v=RFi2vcseEz8