zasilacze

Czyli wszystko co z nimi związane, Hardware, Software, Gry, a także nowości na rynku IT - nowych technologii.
KarmazynowyMściciel
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2010, 20:40

zasilacze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KarmazynowyMściciel »

Co sądzicie o nowych zasadach gwarancji dla zasilaczy ATX Tracera? Od teraz trzy letnia gwarancja zapewnia wymianę zepsutego a nie naprawę. Dla mnie miszcz. Mam trochę sprzętu Tracera (klawiaturę, myszkę, pada), teraz przekonuję się do niego jeszcze bardziej. Dużo razy się spotkałam z tym, że po oddaniu sprzętu do "naprawy" wracał i po dwóch tygodniach znów się psuł. Wymiana na nowy, to fajny pomysł i spora przewaga nad konkurencja, jak sądzicie?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

zasilacze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Kiedy zasilacz spali ci podzespoły w komputerze, ich już przecież nie wymienią. I co ci wtedy po gwarancji?

Tracer to jedna z najgorszych marek zasilaczy. Lepiej kupić coś porządnego:
http://oc-forum.org/index.php?showtopic=13020
http://forum.dobreprogramy.pl/zasilacze ... 67392.html
Przy czym ostatnio trochę się zmieniło, jeśli chodzi o markę Modecom. Firma ta wypuściła kilka nowych marek. Trzeba więc wiedzieć, że dobre są tylko serie Modecom MC oraz Modecom Volcano.

Jeśli chodzi o myszkę czy klawiaturę, urządzenia te nie mają wpływu na pracę komputera, bez nich komputer tak samo mógłby działać (np. serwer). Zasilacz natomiast zasila w prąd wszystkie podzespoły komputera (płytę główną, procesor, napędy, karty rozszerzeń...). Kiedy będzie podawać prąd o niestabilnym napięciu, podzespoły te mogą ulec uszkodzeniu, inaczej mówiąc - spalić się. Myszka nie spali ci dysku, bardzo małe prawdopodobieństwo jest w przypadku płyty głównej (myszka musiałaby mieć zwarcie). Zasilacz już tak.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
MorgaPL
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2010, 9:49
Lokalizacja: Szczecinek

zasilacze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MorgaPL »

Nie ma lepszego zasilacza od SUPER FAN. ATX 12V Ver2.2, Dwie niezależne wtyczki zasilające SATA, Pasywne PFC, Dostępne w wersjach 350W, 400W i 500W Uniwerslane złącze 20+4 piny, Kontrola temperatury, 12cm Wentylator, Filtry przeciwzwarciowe i przeciwprzepięciowe, Złącze z oddzielnym limitem prądu dla lini 12v2, 24 miesiące gwarancji :)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

zasilacze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Nie polecam, to szajs jakich niemało. Do nowego komputera tego bym nie zakładał, bo tych 350/400/500W z pewnością nie jest w stanie osiągnąć.
24 miesiące gwarancji smile
Przez 24 miesiące, to ja mogę złożyć reklamację nawet bez gwarancji.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
kingdom_of_eNHa
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2010, 13:45

zasilacze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kingdom_of_eNHa »

Radzę sprawdzić ofertę firmy Digitus, oni mają produkty naprawdę specjalistyczne i profesjonalne. Zakup zasilacza tej firmy gwarantuje niezawodność sprzętu, lepiej zainwestować w coś od nich, niż tracera. Firma nie jest jeszcze znana na polskim rynku, ale wydaje mi się, że będzie.
danello
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 wrz 2011, 23:28

zasilacze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danello »

Szok! O czym Wy piszecie, takie zasilacze nie są najlepsze. Dobry to może być np taki Corsair Zasilacz Builder Series CX V2 430W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery i nowe technologie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości