Strona 1 z 1

Rozdzielacz do Wi-Fi?

: 16 lut 2015, 19:04
autor: piotrekzgr
Witam, mam pytanko, być może banalne, ale jestem kompletnie zielony w tej kwestii. Otóż mam w domu router Netii, niby powinno być Wi-Fi w całym domu,a jest tylko w 2 pokojach. Mam niewielki dom, więc powinno śmigać. Dodam, że to mój 2 router i znów jest to samo. Czy jest coś takiego, jak rozdzielacz sygnału, jakieś urządzenie, które zwiększyłoby zasięg mojego internetu?

Rozdzielacz do Wi-Fi?

: 16 lut 2015, 19:12
autor: zesepo
Za grube ściany. Idź zapytać do jakiegoś dobrego sklepu komputerowego w okolicy, broń boże EURO RTV albo Saturna, o "repeater WiFi" albo coś.

Rozdzielacz do Wi-Fi?

: 16 lut 2015, 19:23
autor: piotrekzgr
No fakt, o tym nie pomyślałem. Dobra, dowiem się w takim razie i zapytam, może Komputronik albo coś tego typu? Dzięki za odpowiedź zesepo.

Rozdzielacz do Wi-Fi?

: 16 lut 2015, 19:39
autor: wiatriwoda
Ja ze swojego doświadczenia mogę zaproponować zmianę położenia routera , bo można tym osiągnąć spore efekty.

Rozdzielacz do Wi-Fi?

: 16 lut 2015, 20:30
autor: Direct
Istnieją również routery z mocniejszą anteną lub też większą ich liczbą.

Osobną kwestią jest na jakim sprzęcie nie ma tego sygnału, bo od odbiornika też to zależy. Laptopy mają z reguły mniej problemów z odbiorem Wi-Fi, niż np. tanie tablety wyposażone w kiepski odbiornik.

Rozdzielacz do Wi-Fi?

: 16 lut 2015, 21:46
autor: piotrekzgr
Ustawiłem router w innym pokoju, było tak, że wszędzie internet działał i na każdym sprzęcie(tablet,smart TV i telefon), w moim pokoju owszem - był, ale zrywał połączenie co parę minut i znów się łączył, a w innych pokojach działał bez zarzutu. Obecnie stoi u mnie, ale jest jednak kilku domowników, którzy też chcieliby korzystać z internetu u siebie, a nie ciągle przybiegać do mnie do pokoju. Może rzeczywiście pokombinować z ustawieniem, bo średnio mi się chce wydawać kasę na jakieś sprzęty, tylko nie wiem za bardzo które miejsce będzie najlepsze ;)

Tak nadmienie, że mam taki router: Obrazek

Rozdzielacz do Wi-Fi?

: 16 lut 2015, 21:51
autor: wiatriwoda
Najlepiej jest dać w jak najbardziej centralnym punkcie . tylko nie zawsze się da , ważna tez jest wysokość i przedmioty , które mogą zasłaniać ewentualny zasięg.