Multiswitch do dwóch konwerterów TWIN

Gdy twoja domowa elektronika szwankuje poproś o pomoc w tym dziale
41jaco75
Użytkownik

Multiswitch do dwóch konwerterów TWIN

Post autor: 41jaco75 » 13 sty 2019, 17:30

Na początku mojego postu wyjaśnię. Mam cyfrową platformę nc+ i chcę (chciałbym) w bliższej albo dalszej przyszłości zakupić cyfrową platformę cyfrowego polsatu.

Mam też antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (dvb-t), telewizyjną antenę szerokopasmową o strukturze logarytmiczno periodycznie dipolowej LOG 5-69,

która jest ustawiona na nadajnik Częstochowa / Wręczyca. I teraz jak te obie anteny są podłączone. Najpierw jak mam podłączoną antenę satelitarną od nc+.

Antena od nc+ jest zamontowana na ścianie obok okna (kazałem sobie ją monterowi zamontować obok okna żeby móc zimą jak by były dość duże opady śniegu

dość łatwo zrzucić śnieg, który podczas dużych opadów osadził by się na czaszy anteny satelitarnej) do niej jest zamontowany konwerter TWIN z niego wychodzą

dwa przewody koncentryczne, które są umocowane na ścianie i one przechodzą przez otwór w ścianie do gniazda antenowego RTV-2xSAT do którego są podłączone

też dwa przewody koncentryczne i są one podłączone do dwuwejściowego dekodera nc+, model: ADB NCP-474OSF WiFi Premiumbox+ (ten taki czarnobiały z

zewnętrznym dyskiem twardym).

A teraz jak mam podłączoną antenę dvb-t.

Tak jak już wyżej napisałem, ta antena jest ustawiona na nadajnik Częstochowa / Wręczyca u mnie w Wieruszowie w woj. łódzkim. Jest zamontowana do masztu na kominie na dachu i jest zawieszona i przykręcona na samym jej

szczycie. Kabel z tej anteny jest spuszczony przez komin wentylacyjny do piwnicy i podłączony do wejścia "ANT" (antenowego) w Aktywnym Rozgałęźniku Telewizyjnym.

Do wyjścia TV2 DC+ w tym Aktywnym Rozgałęźniku Telewizyjnym jest podłączony krótki kabel koncentryczny do którego jest podłączona wtyczka separatora do niej jest podłączony kabel

koncentryczny, który jest podłączony do gniazda antenowego RTV+1SAT, do tego gniazda jest podłączony dekoder naziemnej telewizji cyfrowej CABLETECH (model: URZ0083E), podłączyłem go dlatego żeby móc

nagrywać, a sam dekoder jest podłączony do telewizora Philips 32 cale (model: 32PFL5605H/12) kablem HDMI. Ten telewizor jest moim drugim telewizorem w domu.

A do gniazda wyjściowego TV1 w tym Aktywnym Rozgałęźniku Telewizyjnym jest podłączony jeszcze jeden kabel koncentryczny, którego drugi koniec jest podłączony do wejścia

RTV w Zwrotnicy RTV/SAT. Do wyjścia RTV/SAT w tejże Zwrotnicy RTV/SAT jest podłączony kabel koncentryczny, który jest podłączony do gniazda antenowego w moim

pierwszym telewizorze Philips 43 cale (model: 43PFS5301/12). Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na obu telewizorach, a na tym drugim przez dekoder dvb-t jest świetny,

nie mam żadnych kłopotów z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej dvb-t.

Chciałbym dokupić ten Multiswitch, Multiswitch 5/4 Spacetronik MS-0504 EUP-2 .

https://www.dmtrade.pl/p9335,multiswitc ... eup-2.html

Mam też antenę satelitarną od cyfrowego polsatu do niej jest zamontowany pojedyńczy konwerter.

Chciałbym go wymienić na konwerter TWIN.

I teraz jak chciałbym te oba konwertery podłączyć do tego Multiswicha, jeśli by się tak dało, jak to ja chciałbym podłączyć, i tu proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie jeśli bym

popełnił błąd w ich podłączeniu do tego Multiswitcha.

Kable od konwertera TWIN z czaszy anteny satelitarnej nc+ chciałbym podłączyć do wejść "A i B", a kable z konwertera TWIN z czaszy cyfrowego polsatu chciałbym podłączyć

do wejść "C i D", do wejścia "TERR IN" chciałbym podłączyć antenę naziemnej telewizji cyfrowej. Do wyjść "1 i 2" chciałbym podłączyć kable koncentryczne do gniazda antenowego RTV+2xSAT,

a do wyjścia "3" chciałbym podłączyć dekoder cyfrowego polsatu. Antenę od cyfrowego polsatu ustawiłbym oczywiście na satelitę Hot Bird.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt RTV - problemy”