TV nie obsługuje formatów wideo

Gdy twoja domowa elektronika szwankuje poproś o pomoc w tym dziale
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 79
x 97
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Cześć. Od jakiegoś czasu borykam się z kłopotem. Aczkolwiek chciałem z komputera puścić film na telewizor, okazuje się że nie mogę bo TV nie czyta formatu pliku. Zmieniałem na 8 różnych przez konwerter ale to nic nie daje - za każdym razem to samo. Jest ktoś w stanie pomóc, co moglo nawalić?
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

Post autor: Direct »

Sprawdź w szczegółowej specyfikacji telewizora jakie dokładnie formaty plików wideo obsługuje. Jeśli TV ma kilka lat to będzie ciężko żeby nowe pliki odtwarzał poprawnie.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 54

Post autor: Pzet »

Rozumiem, że chodzi o streamowanie bezpośrednio z komputera na telewizor? Jeśli tak, to proponowałbym sprawdzić sterownik karty graficznej w komputerze.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 79
x 97
Kontakt:

Post autor: Iluzjonista »

Direct pisze: 19 sty 2020, 22:31 Sprawdź w szczegółowej specyfikacji telewizora jakie dokładnie formaty plików wideo obsługuje. Jeśli TV ma kilka lat to będzie ciężko żeby nowe pliki odtwarzał poprawnie.
Telewizor jest świezo po kupnie w październiku.
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik
x 1

Post autor: Hombre »

Ja z kolei od kilku dni mam problem z serwisem ok.ru, Jak dotąd, na moim SmartTV bez problemu działały zamieszczone tam pliki video, a teraz jest z tym problem. Strona się otwiera, ale nie wczytuje pliku video, nie pojawia się też pasek nawigacji.

Telewizor to Samsung UE43MU6102. Przeglądarka internetowa: TizenBrowser Wersja 2.0.4.0420184.
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
x 2
Kontakt:

Post autor: Mario98 »

Spróbuj wyczyścić dane przeglądarki. Jak nie pomoże to ust. fabryczne telewizora.
Tyle, że może być to problem taki, że to jest już dosyć stary sprzęt i nie będzie wszystkiego obsługiwał.
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik
x 1

Wyczyściłem przeglądarkę w pierwszej kolejności i nie pomogło. Później zrobiłem reset Smart Hub, a nawet telewizora. Niestety, nic nie pomogło. Kontaktowałem się z infolinią Samsunga i wyjaśniono mi, że firma może blokować niektóre strony i tak jest pewnie w tym przypadku z serwisem ok.ru :(
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 24
x 72

Post autor: Kamil »

Całkiem niedawno (z 3 lata temu :twisted: ) kupiłem sobie fajny tv Samsunga z Tizenem.
Niestety, nagle zaczęli wyłączać i ograniczać funkcje. Przeglądarka przestała poprawnie czytać strony. Apki zaczęły działać tak jakby miały zamiar umrzeć.
Kupiłem do niego MiBoxa z Xiaomi i po problemie. Android TV obsługuje wszystko jak leci, ma wbudowanego chromecasta. Polecam.
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik
x 1

Mój Samsung Smart TV (też z Tizenem) ma prawie 2 lata. Aplikacje działają poprawnie, może tylko jedynie YouTube czasem zbyt długo myśli, ale jest to do przejścia - wystarczy wejść w ustawienia i zainstalować apkę ponownie w kilka sekund. Problem jest właśnie z przeglądarką, która od jakiegoś czasu nie otwiera niektórych video ze stron jak np. wspomniany wcześniej serwis ok.ru. Myślisz @Kamil, że MiBox poradziłby sobie z tym problemem? A może zechciałbyś sprawdzić u siebie :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 604
x 3065

Post autor: Karol »

Może to wina tego serwisu internetowego? :) Często zmieniają coś w języku strony, co z automatu destabilizuje działanie mniej popularnych systemów operacyjnych.

Mój Samsung Smart TV UE40EH5300 ma już 8 lat, więc nie jest pierwszej młodości. Ale to YouTube zmieniając język odtwarzacza na HTML5 totalnie położył swoją aplikację na telewizorach Samsung. O oglądaniu przez przeglądarkę w ogóle można zapomnieć, bo tak stary sprzęt ledwo dźwiga tekst na stronach www :)

Co prawda istnieje jeszcze pewne wsparcie dla aplikacji, działa część kamer w Webcamera.pl, jest prosta wersja Netflixa... Ale ciężko, ciężko.

I jeśli będę zmieniać telewizor, to tylko na taki z Androidem. Producenci zbyt szybko olewają swoje autorskie systemy, by móc na nich liczyć.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 200

Post autor: Kamilo »

Ja mam android w telewizorze i też zdarzają się problemy, głównie z chromecastem :P Bezproblemowo działa tylko dodatkowa wtyczka lub odtwarzacz, podłączone w odrębne HDMI. Więc przy następnym zakupie, nie zamierzam w ogóle sugerować się wgranym w telewizor systemem.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 24
x 72

Post autor: Kamil »

Hombre pisze: 18 lis 2020, 0:53 Mój Samsung Smart TV (też z Tizenem) ma prawie 2 lata. Aplikacje działają poprawnie, może tylko jedynie YouTube czasem zbyt długo myśli, ale jest to do przejścia - wystarczy wejść w ustawienia i zainstalować apkę ponownie w kilka sekund. Problem jest właśnie z przeglądarką, która od jakiegoś czasu nie otwiera niektórych video ze stron jak np. wspomniany wcześniej serwis ok.ru. Myślisz @Kamil, że MiBox poradziłby sobie z tym problemem? A może zechciałbyś sprawdzić u siebie :)
Proszę bardzo. Ok.ru działa bez problemu, filmy płynnie, z dźwiękiem.
Możesz sobie do miboxa podłączyć klawiaturę i myszkę przez bluetooth i masz pełną obsługę jak w kompie :)

Ale co ważne. Istnieje dedykowana aplikacja pod android.tv - ОК Видео. Myślę, że to rozwiązuje Twój problem.
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik
x 1

Najlepsze jest to, że na swoim telewizorze zainstalowałem apkę ОК Видео (jest w katalogu), która także nie działa. Tak jak piszecie najlepszym wyjściem będzie zakup miboxa :) Dzięki @Kamil za sprawdzenie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt RTV - problemy”