Strona 1 z 1

Zgrywanie filmów na DVD

: 27 lut 2019, 12:17
autor: Todi
Często zdarza mi się,że filmy zgrane na płytę się nie odtwarzają. Znacie jakieś oprogramowania pomocne w tym kontekście?Ja natrafiłem na coś takiego jak ashampoo burning studio i byłbym wdzięczny za opinie o tym programie do nagrywania nośników. Wygląda na to że możliwości ma wiele, tak sądzę po opisie: https://www.vebo.pl/ashampoo-burning-studio . Może i Wam będzie pomocny do oceny. Mile widziane również inne sugestie, może jakieś darmowe oprogramowania jako alternatywa?

Zgrywanie filmów na DVD

: 27 lut 2019, 12:45
autor: Jantar
Do przygotowania płyty dvd z filmem czy serialem używam programu dvd lab pro. Do wypalenia płyty używam Nero. Dodatkowo każdą płytę zawsze sprawdzam programem CD Check - program wykrywa różnego rodzaju błędy, przede wszystkim odczytu.

Zgrywanie filmów na DVD

: 07 mar 2019, 20:10
autor: vlv
Zależy na czym odtwarzasz. Niektóre filmy ci nie działają, bo są w kodeku, którego nie obsługuje twój odtwarzacz. Poczytaj specyfikację i konwertuj do takiego formatu, który jest wspierany.

A tak na marginesie nagrywanie płyt w dzisiejszych czasach tym bardziej w jakimś avi/xvid mija się z celem.
Do przechowywania lepiej dużo lepiej sprawdzi się dysk przenośny plus chmura.

A jesli chodzi o odtwarzanie to warto zainwestować w jakiś zewnętrzny odtwarzacz. Chociażby taki mibox na androidzie to koszt ok 130 zł, a możliwości ogromne. Podpinasz pendrive lub dysk z filmem i wszystko hula. W zasadzie każdy możliwy format filmu możesz obejrzeć. Do tego aplikacje typu Youtube, vod tvp, HBO GO, Netflix etc.