Strona 1 z 1

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

: 09 kwie 2008, 23:25
autor: Witu
Witam! Dekoder to Nbox HDTV RECORDER a kino domowe to Sony DAV-DZ53 ( http://www.ceneo.pl/646214 ). Jak najlepiej podłączyć dekoder pod kino domowe by był najlepszy dźwięk? Aktualnie mam podłączony poprzez kabel chinch dekoder z kinem domowym. Chodzi mi o to, że jak oglądam na DVD film z dźwiękiem dolby digital to dźwięk jest o wiele lepszy niż na kanale w tv który jest nadawany w dolby digital. Proszę o doradzenie czy są jakieś lepsze kable do tego. pozdrawiam

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

: 11 kwie 2008, 16:38
autor: Artu
Wejście/wyjście optyczne:brak danych
Nie mogę na tej podstawie stwierdzić, czy moja porada okaże się możliwa do zrealizowania :P
Powinieneś mieć w Nboxie i kinie domowym gniazdo SPDIF (optyczne). Ponoć zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku.

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

: 11 kwie 2008, 19:14
autor: Witu
poszperałem po necie i dowiedziałem się że nie ma tego wejścia optycznego. Jak popatrzyłem na tył kina to też nie widzę go ;) No ale cóż. Szkoda bo kino nowe i nie najtańsze a nie ma takiego wejścia..

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

: 11 kwie 2008, 19:29
autor: Artu
A mógłbyś napisać / zrobić zdjęcie jakie złącza ma Twoje kino domowe?

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

: 11 lut 2018, 22:46
autor: Karol
Temat odświeżam, bo mam problem :-) Nie wiem jak sensownie podłączyć jednocześnie telewizor Samsung Ue40eh5300, dekoder Vectry ADB 5830CDX i zestaw Creative Inspire 5700. Kabel optyczny leci z telewizora wprost do amplitunera, z uwagi na to, żeby mieć dostęp do Netflixa w DD 5.1. Tu nie ma problemu, amplituner widzi sygnał dźwięku przestrzennego. Gorzej, gdy chcę obejrzeć coś z kablówki - dekoder wskazuje ścieżki DD przy kanałach telewizyjnych, jednak telewizor ich nie wychwytuje (łącze HDMI). Do amplitunera wysyła dźwięk PCM (stereo), bez aktywnego DD. Żeby nie było, w DVB-T tylko Polsat złapałem w DD+, co telewizor wychwycił, zestaw także.

Teraz myślę jakich połączeń cyfrowych mogę użyć, by mieć 5.1 zarówno z kablówki, jak i samego telewizora. Wiem, że dekoder mogę połączyć optykiem prosto do amplitunera, z pominięciem telewizora, jednak chciałbym też mieć Netflixa w 5.1 ze Smart TV. Jakiego połączenia użyć, by zachować odpowiednią ilość ścieżek? Kabel optyczny może być tylko jeden.