Strona 1 z 1

Mobilny dekoder DVB-T z WiFi - jak to działa?

: 10 wrz 2016, 10:49
autor: Poland
Mam pytanie a mianowicie czy dekoder do DVB-T wykorzystujący sieć WiFi (np: M-T 5000 od Cyfrowego Polsatu) zadziała tak jak zwyczajny tuner DVB-T i odbierze multipleksy z odległości powyżej 20 km w linii prostej czy jednak jest to sprzęt do odbioru na krótszych odległościach?
Przyznam się że kupiłem taki dekoder więc chciałbym coś więcej o nim się dowiedzieć. Do najbliższego nadajnika (tj. Chorągwicy) mam 22,3 km w linii prostej więc stąd to moje pytanie.

Mobilny dekoder DVB-T z WiFi - jak to działa?

: 10 wrz 2016, 11:29
autor: mateusz_71
MUX4 (multipleks mobilny) nie nadaje z Chorągwicy. Myślę, że to urządzenie poprawnie będzie odbierało blisko masztów nadawczych i na terenie dużych miast, z dużą ilością miejskich nadajników. Np. MUX4 w Krakowie ma cztery, a we Wrocławiu cztery i jeden pod miastem. Prawidłowy odbiór zależy od wielu czynników (teren, zabudowa, zakłócenia itd.). Sieć Wi-Fi jedynie łączy dekoder z urządzeniem (np. smartfonem, tabletem).

Skoro już kupiłeś ten dekoder to po prostu sprawdź, czy prawidłowo odbiera MUXy. :)

Opinia na temat tego urządzenia sprzed 3 lat- z tekstu wynika, że testy były prowadzone w Krakowie ;) : http://www.tabletowo.pl/2013/03/11/mobi ... -recenzja/

Mobilny dekoder DVB-T z WiFi - jak to działa?

: 10 wrz 2016, 20:00
autor: Poland
Najpierw muszę poczekać aż dekoder do mnie przyjdzie. W kontekście Chorągwicy miałem na myśli nadawane stamtąd darmowe multipleksy a nie te płatne z MUX4.

Mobilny dekoder DVB-T z WiFi - jak to działa?

: 15 wrz 2016, 19:39
autor: Poland
Mam ten tuner. Stacje odbiera w zależności od położenia i zbiera maksymalnie 23 stacje. MUX8 niestety do tego grona się nie zalicza. Sprzęt fajny w użyciu mimo wymagającej wzmocnienia aplikacji mobilnej pozbawionej paneli obrazu i ustawień obecnych na wersji komputerowej.