Technologia 5G

Rozmowy o telekomunikacji oraz operatorach telekomunikacyjnych, czyli Orange, Play, Plus, T-Mobile, Netia oraz wielu innych.
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 1021
x 146

Technologia 5G

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Technologia mobilna piątej generacji, która docelowo ma zastąpić technologię 4G.

Ostatnio Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że działanie sieci 5G nie ma żadnego związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa: https://www.dobreprogramy.pl/Koronawiru ... 07395.html

Zrobili to po tym, jak podpalono maszty 5G m. in. w Birmingham i Liverpoolu.

No cóż, spiskowców w naszym kraju też nie brakuje:
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
#ZaŻyciem
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 291
x 341
Kontakt:

Technologia 5G

Post autor: kacper3100 »

Na Wykopie powstała akcja namawiająca do nazwania swojej sieci WiFi na przykład "Masz testowy 5G - 500% mocy", żeby spowodować ból czterech liter u przeciwników 5G. XD
⚡
Awatar użytkownika
Ogorek
Junior
x 1021
x 146

Technologia 5G

Post autor: Ogorek »

Plus ogłosił, że jako pierwszy w Polsce wystartował z siecią 5G, na razie w 7 miastach: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Tymczasem paranoicy chcą z tego powodu zrywać umowy :lol:
Błagam, noście maseczki, ale poprawnie. 😷
#ZaŻyciem
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 24

Technologia 5G

Post autor: waldus_5 »

Nazwałem swoją drugą sieć WiFi która nadaje w 5 Ghz jako ...._5G i to dawno temu, gdy się nie spodziewałem tak paranoicznej reakcji.

Czy ktoś potrafi w kilku słowach odpowiedzieć na pytanie, jaki jest fenomen tego szału "foliarzy", gdzie byli jak uruchamiano 4G czyli LTE lub 3G ?

I żeby nie było nie kibicuję 5G bo nie widzę sensu w pchanie się w tą technologię, nie uważam żeby urządzenia mobilne kiedykolwiek potrzebowały prędkości kilkudziesięciu Gb/s - a i inna sprawa, że to nie do osiągnięcia w realu - doskonale widzimy co dało nam 4G LTE, i że te 150 Mbps to... no ja nie widziałem na oczy - co oznacza, że potencjał tej technologii nie został wykorzystany.

I nie dajcie się nabrać, że jakakolwiek technologia bezprzewodowa w dającej się przewidzieć przyszłości prześcignie technologię światłowodową, bo póki maszty będą łączone światłowodem i nie wymyślimy lepszej komunikacji to zawsze korzystając z tegoż światłowodu uzyskamy lepsze połączenie w tym mniejszy ping
▲waldus_5
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
x 2
x 58

Technologia 5G

Post autor: dida12314 »

Dopóki 5G nie będzie szerzej dostępne to nie ma się w co pchać ;)
gabiniew
Użytkownik
x 1

Technologia 5G

Post autor: gabiniew »

A ja się nie mogę doczekać 2 rzeczy: po pierwsze, kiedy 5G obejmie w końcu cały kraj. Ale może być z tym problem, bo są miejsca, do których LTE nadal nie dociera lub sygnał jest kiepski. Nie mam pewności, że nawet 3G sięgało wszystkich zakątków Polski.
Po drugie: jak już urządzenia obsługujące 5G stanieją do normalnego poziomu. Ale zanim infrastruktura się rozwinie, to pewnie będą wdrażać 7 albo i 10 G :P
Kezzlock
Użytkownik
x 1

Technologia 5G

Post autor: Kezzlock »

Lte chyba dość szybko rozbudowali. Pamiętam, że też było na początku w tylko kilku miastach, a potem poszło dość szybko.
gabiniew
Użytkownik
x 1

Technologia 5G

Post autor: gabiniew »

BTW może ktoś wie, jak takie "maszty" 5G są zbudowane? W sensie z czego są zrobione, jaką elektronikę mają w środku?
Z zewnątrz to może być nawet coś w stylu [EDIT] - ale w środku na pewno są jakieś specjalne urządzenia. Może ktoś kojarzy, gdzie można znaleźć schematy techniczne albo cokolwiek w tym guście???
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 586
x 2906

Technologia 5G

Post autor: Karol »

Zapytaj operatorów 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telekomunikacja”