Technologia 5G

Rozmowy o telekomunikacji oraz operatorach telekomunikacyjnych, czyli Orange, Play, Plus, T-Mobile, Netia oraz wielu innych.
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2457
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7708
x 686

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Technologia mobilna piątej generacji, która docelowo ma zastąpić technologię 4G.

Ostatnio Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że działanie sieci 5G nie ma żadnego związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa: https://www.dobreprogramy.pl/Koronawiru ... 07395.html

Zrobili to po tym, jak podpalono maszty 5G m. in. w Birmingham i Liverpoolu.

No cóż, spiskowców w naszym kraju też nie brakuje:
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Na Wykopie powstała akcja namawiająca do nazwania swojej sieci WiFi na przykład "Masz testowy 5G - 500% mocy", żeby spowodować ból czterech liter u przeciwników 5G. XD
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2457
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7708
x 686

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Plus ogłosił, że jako pierwszy w Polsce wystartował z siecią 5G, na razie w 7 miastach: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Tymczasem paranoicy chcą z tego powodu zrywać umowy :lol:
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Nazwałem swoją drugą sieć WiFi która nadaje w 5 Ghz jako ...._5G i to dawno temu, gdy się nie spodziewałem tak paranoicznej reakcji.

Czy ktoś potrafi w kilku słowach odpowiedzieć na pytanie, jaki jest fenomen tego szału "foliarzy", gdzie byli jak uruchamiano 4G czyli LTE lub 3G ?

I żeby nie było nie kibicuję 5G bo nie widzę sensu w pchanie się w tą technologię, nie uważam żeby urządzenia mobilne kiedykolwiek potrzebowały prędkości kilkudziesięciu Gb/s - a i inna sprawa, że to nie do osiągnięcia w realu - doskonale widzimy co dało nam 4G LTE, i że te 150 Mbps to... no ja nie widziałem na oczy - co oznacza, że potencjał tej technologii nie został wykorzystany.

I nie dajcie się nabrać, że jakakolwiek technologia bezprzewodowa w dającej się przewidzieć przyszłości prześcignie technologię światłowodową, bo póki maszty będą łączone światłowodem i nie wymyślimy lepszej komunikacji to zawsze korzystając z tegoż światłowodu uzyskamy lepsze połączenie w tym mniejszy ping
▲waldus_5
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1432
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Dopóki 5G nie będzie szerzej dostępne to nie ma się w co pchać ;)
gabiniew
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2019, 16:24
x 1

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gabiniew »

A ja się nie mogę doczekać 2 rzeczy: po pierwsze, kiedy 5G obejmie w końcu cały kraj. Ale może być z tym problem, bo są miejsca, do których LTE nadal nie dociera lub sygnał jest kiepski. Nie mam pewności, że nawet 3G sięgało wszystkich zakątków Polski.
Po drugie: jak już urządzenia obsługujące 5G stanieją do normalnego poziomu. Ale zanim infrastruktura się rozwinie, to pewnie będą wdrażać 7 albo i 10 G :P
Kezzlock
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2020, 17:25
x 1

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kezzlock »

Lte chyba dość szybko rozbudowali. Pamiętam, że też było na początku w tylko kilku miastach, a potem poszło dość szybko.
gabiniew
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2019, 16:24
x 1

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gabiniew »

BTW może ktoś wie, jak takie "maszty" 5G są zbudowane? W sensie z czego są zrobione, jaką elektronikę mają w środku?
Z zewnątrz to może być nawet coś w stylu [EDIT] - ale w środku na pewno są jakieś specjalne urządzenia. Może ktoś kojarzy, gdzie można znaleźć schematy techniczne albo cokolwiek w tym guście???
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zapytaj operatorów 🙂
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

Sieć komórkowa Plus sukcesywnie powiększa zasięg 5G.
https://satkurier.pl/news/199256/plus-5 ... siegu.html
Zuza_66
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2021, 17:08

Technologia 5G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zuza_66 »

Technologia 5G telefonii jest wprowadzana i nic jej nie przeszkodzi. Udowodnić szkodliwość na organizm człowieka tej technologii jest praktycznie nie możliwe ze względu na duży budżet jaki należało by mieć oraz ważne jest kto pod tym by się podpisał. Żyjemy w czasach w których telefon staje się bronią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telekomunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości