Sieci inteligentne...

Rozmowy o telekomunikacji oraz operatorach telekomunikacyjnych, czyli Orange, Play, Plus, T-Mobile, Netia oraz wielu innych.
HeuHeu
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2021, 22:07

Sieci inteligentne...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HeuHeu »

Dzień dobry,

Mam kilka pytań odnośnie "sieci inteligentnych", a dokładniej numerów 800. Może ktoś mi podpowie bądź naprowadzi na odpowiedni trop.
W skrócie...

Idę do UKE, składam wniosek na numer 800, opłacam i dostaję licencję na używanie przez rok danego numeru.
No dobrze... Moje pytanie brzmi: W jaki sposób 'mając' taki numer (a raczej zgodę na używanie) mogę się podłączyć do 'sieci'?
Przecież nie podłączę byle telefonu stacjonarnego do kabla w ścianie, ponieważ nie mam z nikim żadnej umowy.
Co mam zrobić dalej z tym numerem? Mam się zgłosić do jakiegoś operatora, że chciałbym podłączyć się do sieci używając swojego numeru?
Czy dzięki temu, że sam numer jest mój to mam wpływ na cenę minimalną połączenia? Kto ustala koszt połączenia? W UKE ani w prawie telekomunikacyjnym nie znalazłem niczego takiego.

Ktoś miał styczność z centralami? Najbadziej łopatologicznie jak mogę zadać pytanie to:
W jaki sposób (mając wykupiony numer 800) otworzyć własną infolinię przyjmującą połączenia przychodzące? Nie chcę pośredników z gotowymi rozwiązaniami.

Linia telefoniczna (800) -> Urządzenie w lokalu -> PC -> Dalej to już inna historia...

Jakieś urządzenia polecacie? Sprawdzone, at commands itd...


Pozdrawiam,
HeuHeu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telekomunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości