Naziemna telewizja dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Kontakt:

Post autor: dana1993 » 26 paź 2016, 20:32

Teraz napiszę kolejny wykaz stacji odbieranych przeze mnie w latach 1993-2014:
Pasmo UHF (od kanału 41 do samego końca):
- Kanał 41 Jedynka (Bydgoszcz/Trzeciewiec) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście chyba w kwietniu 2002 i wtedy nawet w dobrej jakości,jak Puls z Pałacu Kultury i Nauki wstrzymywał nadawanie do chyba czerwca 2003 roku,ale w dniu 20 maja 2013 roku wyłączono jej analog
- Kanał 41 TVN (Białystok) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi w lipcu 2006 roku,ale dnia 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 41 Puls (dawniej Telewizja Niepokalanów) (Raszyn, dawniej Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) - po raz pierwszy odbierałam (uwaga!) w październiku 1998 roku u siebie w mieście, w 2002 roku wstrzymano jego nadawanie,ale w czerwcu 2003 roku powrócił jako TV Niepokalanów Puls,ale dnia 19 marca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 41 SVT2 (Visby) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2003 roku,jako mora Pulsu z Pałacu Kultury i Nauki,ale chyba w 2007 roku,może 2008 roku wyłączono analog
- Kanał 42 Dwójka (Ryki) - po raz pierwszy odbierałam chyba u babci na wsi w lipcu,może sierpniu 2007 roku,ale 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 42 TVP3 Wrocław (Wrocław/Ślęża) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2010 roku,jako mora Dwójki z Ryk,ale 22 kwietnia 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 43 TVP3 Łódź (Łódź) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2010 roku i raz nawet w bardzo dobrej jakości i (uwaga!) z teletekstem,przed nadawanym obecnie multipleksem drugim z Chotycz,ale dnia 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 43 Polsat (Giżycko/Miłki) - raz złapałam na wakacjach w Kętrzynie w lipcu 2011 roku,ale 23 lipca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 44 Polsat (Raszyn) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi w sierpniu 2010 roku,ale 19 marca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 44 TV4 Szwecja (Karlshamn) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2003 roku,ale w 2007 roku,może 2008 roku wyłączono analog
- Kanał 44 NTN (Lwów, może Biała Cerkiew) - raz złapałam u babci na wsi w lipcu 2006 roku,ale słabo niestety i dniu 15 czerwca 2015 roku wyłączono analog
- Kanał 45 Polsat (Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2010 roku,ale słabo niestety i dnia 19 marca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 46 TV4 Szwecja (Göteborg) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2003 roku,ale też słabo i może 2007 rok lub 2008 rok wyłączono analog
- Kanał 46 SVT2 (Sollefteå) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2003 roku,ale 2007 rok,może 2008 rok wyłączono analog
- Kanał 47 Jedynka (Przysucha/Kozłowiec) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi w lipcu 2006 roku,ale dnia 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 47 Polsat (Jelenia Góra/Śnieżne Kotły) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w styczniu 2011 roku,ale 23 lipca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 47 Polsat (Katowice/Kosztowy) - po raz pierwszy odbierałam na wakacjach w górach w lipcu 2007 roku,ale niestety trzeszczało i dnia 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 47 TV4 Szwecja (Emmaboda) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2003 roku,ale w 2007 roku,może 2008 rok wyłączono analog
- Kanał 47 STV (Brześć/Rakitnica) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi w sierpniu 2005 roku,ale 1 czerwca 2014 roku wyłączono analog
- Kanał 48 TV4 Szwecja (nie znam lokalizacji tego nadajnika) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście chyba w październiku 2003 roku,ale chyba w 2007 roku,może 2008 rok wyłączono analog
- Kanał 48 Czwórka (Kalisz/Mikstat) - raz odbierałam u siebie w mieście chyba w styczniu 2011 roku,ale słabo i 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 49 Polsat (Łódź) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2010 roku,ale dnia 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 50 Polsat (Chotycze) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi (uwaga!) chyba w kwietniu,może maju 1996 roku,jest to także mój rodzimy nadajnik,ale 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 50 TV4 Szwecja (Hörby) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2003 roku,ale 2007 rok,może 2008 rok wyłączono analog
- Kanał 50 TV3 Litwa (Kłajpeda) - raz odbierałam u siebie w mieście w pażdzierniku 2003 roku,nawet w dobrej jakości i (uwaga!) z teletekstem,ale w październiku 2012 roku wyłączono analog
- Kanał 51 TVP3 Warszawa (Raszyn, dawniej Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi (uwaga!) we wrześniu 1997 roku,ale 19 marca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 51 Jedynka (Kalisz/Mikstat) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w styczniu 2011 roku,jako mora TVP3 Warszawa z Raszyna,ale dnia 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 52 Jedynka (Chotycze) - po raz pierwszy odbierałam od swoich narodzin,czyli 12 października 1993 roku,jest to także mój rodzimy nadajnik,ale dnia 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 52 TVP3 Gdańsk (Gdańsk/Chwaszczyno) - po raz pierwszy odbierałam na wakacjach nad morzem w sierpniu 2005 roku,ale 28 listopada 2012 roku wyłączono analog
- Kanał 53 Jedynka (Suwałki/Krzemianucha) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi chyba w sierpniu 2010 roku,ale 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 53 Polsat (Bydgoszcz/Trzeciewiec) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w styczniu 2011 roku,ale 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanały 54-55 - nic na szczęście nie odbierałam,nawet w kablówce
- Kanał 56 Czwórka (Łódź) - raz udało mi się odbierać u siebie w mieście w październiku 2010 roku,ale niestety słabo,przed nadawanym obecnie multipleksem trzecim z Chotycz oraz dnia 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 57 Polsat (Siedlce) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w czerwcu 2006 roku,jako przebitka w kablówce zwanej Vectra,ale dnia 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 58 TVP3 Lublin (Biała Podlaska) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście chyba w 2012 roku,ale 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 58 TVP3 Kielce (Kielce/Święty Krzyż) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście chyba w październiku 2011 roku,ale 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 58 Polsat (Konin/Żółwieniec) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście (uwaga!) we wrześniu 2001 roku,jako mora Czwórki z Pałacu Kultury i Nauki,ale dnia 20 maja 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 58 Polsat (Suwałki/Krzemianucha) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi w sierpniu 2005 roku,ale dnia 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 58 Czwórka (dawniej Nasza TV) (Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście (uwaga!) w październiku 1998 roku,ale 22 lipca 2008 roku wyłączono jej nadajnik i przeniesiono do Raszyna na kanał 33
- Kanał 59 Polsat (Ryki) - po raz pierwszy odbierałam u babci na wsi w lipcu 2006 roku,raz w bardzo dobrej jakości i nawet (uwaga!) z teletekstem,ale 17 czerwca 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 59 Polsat (Wrocław/Ślęża) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście chyba w październiku 2010 roku,jako mora Polsatu z Ryk,ale dnia 22 kwietnia 2013 roku wyłączono analog
- Kanał 59 TVN (Gdańsk) - po raz pierwszy odbierałam na wakacjach nad morzem w sierpniu 2005 roku,ale dnia 28 listopada 2012 roku wyłączono analog
- Kanał 59 NTV Belarus (Brześć/Rakitnica) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w październiku 2010 roku,jako mora również Polsatu z Ryk,ale dnia 1 czerwca 2014 roku wyłączono analog
- Kanał 60 Czwórka (Siedlce) - po raz pierwszy odbierałam u siebie w mieście w czerwcu 2006 roku,jako przebitka w kablówce zwanej Vectra,ale dnia 17 czerwca 2013 roku wyłączono również jej analog
- Kanały 61-69 - nic na szczęście nie odbierałam naziemnie,jedynie w kablówce, np. Planete na kanale 67, Viasat History na kanale 68 oraz Superstacja na kanale 69

Już napisałam do końca cały wykaz i jest zakończony na zawsze.
0 x
DANA TO NIE IMIĘ
DANA TO KREJZOL
teledtktslw
Użytkownik

Post autor: teledtktslw » 27 paź 2016, 16:31

Oto część czwarta moich wspomnień - pasmo UHF, kanały 31-40:
Lokalizacja: 20 km na północ od Częstochowy. Antena była obracana we wszystkie strony, toteż uwzględnię maksymalne "osiągnięcia"

KANAŁ 31
- TVP INFO Katowice (wcześniej TVP3 Katowice)(POL) z Częstochowy [S] - odbiór bardzo dobry
- CT 1 (CZE) [T] - odbiór różny, ale słaby bądź średni. Często to były zakłócenia na TVP INFO
- TVP1 (POL) [T] skąd? - odbiór też różny, ale były to zawsze żaluzje na TVP INFO
- Polsat (POL) [?] - ciekawe jakim cudem, ale odbiór był szczątkowy i tylko przez jakiś czas, zazwyczaj to lekko zakłócało TVP INFO

KANAŁ 32
- TVN z Katowic (POL) [S] - odbiór średni (gdzieś od 2007)
- TVP2 z Łodzi (POL) [S] - po obrocie anteny odbiór był stosunkowo niezły
- STV2 (SVK) [T] - ponoć raz w 2007 się zdarzyła, była słaba

KANAŁ 33
- TVP2 z Krakowa (POL) ["S"] - odbiór słaby, pojawiający się i znikający, przy tropo nieraz dobry

KANAŁ 34
- Polsat z Częstochowy (POL) [S] - odbiór bardzo dobry, choć obraz najbardziej śnieżący ze wszystkich stacji z Częstochowy
- TV Puls z Katowic (POL) przez jakiś czas w 2008 [S] - odbiór niezbyt mocny, ale czyniło to niezłe zakłócenia na Polsacie
- jakaś niezidentyfikowana stacja (???) [T] - pojawiała się wielokrotnie jako zakłócenia Polsatu (słabsze bądź silniejsze)

KANAŁ 35
- STV2 (SVK) [T] - odbiór bardzo zmienny, raz słabszy raz silniejszy, w październiku 2008 obraz był raz idealny, z całkowicie poprawnym teletekstem
- TV4 (POL) z Krakowa [T] - odbiór też bardzo różny, raz w grudniu 2007 bardzo dobry
- TVN (POL) z Tarnowa [T] - odbiór różny, nieraz przy silniejszej propagacji obraz był dobry, w kolorze
- Polsat (POL) jestem ciekaw skąd [T] - odbiór dobry w lipcu 2007

KANAŁ 36
- CT 1 (CZE) ["S"] - odbiór normalnie słaby, podczas propagacji niekiedy dobry
- TVP2 (POL) skąd? [T] - odbiór czasami dobry
- TVP INFO Łódź (POL) ["S"] prawdopodobnie z Kamieńska, odbiór słaby

KANAŁ 37
- CT 1 (CZE) [S] - odbiór normalnie słaby/średni, podczas tropo bywał nawet bardzo dobry, z dość czytelną telegazetą
- TVP2 (POL) z Kalisza ["S"] - odbiór słaby, przy propagacji najwyżej średni z racji zbyt dużego zakłócania przez CT 1

KANAŁ 38
- TVP1 (POL) z Kielc ["S"] - odbiór normalnie pojawiający się i znikający, przy tropo niekiedy dość dobry, w kolorze

KANAŁ 39
- TVP2 (POL) lokalizacja nieznana [T] - obraz najczęściej dość dobry, w kolorze

KANAŁ 40
- TVP1 (POL) z Opola [T] - marnej jakości (wydaje mi się że miałem ten sygnał)
- CT 2 (CZE) [T] - raz jesienią 2007 po lekkim obróceniu anteny był obraz średniej jakości

LEGENDA:
[S] - odbiór stały, sygnał stabilny, trwały
['S'] - odbiór stały, sygnał niestabilny, zmienny
[T] - odbiór dzięki propagacji troposferycznej
[?] - brak konkretnych informacji

Kraj pochodzenia stacji:
(POL) - Polska
(CZE) - Czechy
(SVK) - Słowacja
(???) - brak danych
0 x
teledtktslw
Użytkownik

Post autor: teledtktslw » 28 paź 2016, 23:02

Oto część piąta (przedostatnia) moich wspomnień - pasmo UHF, kanały 41-50:
Lokalizacja: 20 km na północ od Częstochowy. Antena była obracana we wszystkie strony, toteż uwzględnię maksymalne "osiągnięcia"

KANAŁ 41
- TVP2 z Wisły (POL) [S] - odbiór normalnie słaby, ale podczas tropo nieraz całkiem dobry
- niezidentyfikowana stacja (???), ale chyba jakaś polska [T] - odbiór taki sobie

KANAŁ 42
- TVP INFO Wrocław z Wrocławia (POL) [T] - odbiór raz w maju 2010, obraz dość dobry, w kolorze
- TVP INFO Kraków (POL) z Katowic ["S"?], szczątkowy odbiór, podczas tropo dużo lepszy, nieraz w kolorze

KANAŁ 43
- TVP INFO Łódź z Łodzi [S] - po obróceniu anteny obraz dosyć dobry

KANAŁ 44
- TV Markiza (SVK) [T] - obraz słaby
- Polsat (POL) bodajże z Rybnika [T} - obraz bardzo słaby/słaby

KANAŁ 46
- CT 2 (CZE) [T] - raz słabo w listopadzie 2007

KANAŁ 47
- Polsat (POL) z Katowic [S] - odbiór w miarę dobry, przy propagacji nieraz bardzo dobry, w 2008 bywał nawet prawie idealny
- TVP1 z Przysuchy (POL) ["S"] - po obróceniu anteny obraz szczątkowy, ale podczas tropo bywał dobry

KANAŁ 48
- TV4 (POL) z Kalisza [raczej T, choć w zimie "S"] - obraz czasem bardzo słaby, ale czasem dosyć dobry
- TV Prima (CZE) ze stacją lokalną RTA retransmitującą program Primy [T] - odbiór najczęściej słaby lub dość dobry

KANAŁ 49
- Polsat (POL) z Łodzi [S] - po obróceniu anteny obraz dość słaby, przy tropo niejednokrotnie dobry
- TV Markiza (SVK) [T] - raz w listopadzie 2007, obraz chwilami dość dobry, nie pamiętam do końca, czy był kolor

KANAŁ 50
- TVP INFO Kraków (POL) z Krakowa [T] - odbiór chwilami dobry, raz w 2007 chyba bardzo dobry
- CT 2 (CZE) [T] - odbiór czasem dobry

LEGENDA:

Kraj pochodzenia stacji:
(POL) - Polska
(CZE) - Czechy
(SVK) - Słowacja
(???) - brak danych
0 x
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Kontakt:

Post autor: dana1993 » 30 paź 2016, 19:04

A i jeszcze sobie przypominam,że na wakacjach nad morzem w sierpniu 2009 roku odbierałam Polsat z Elbląga na kanale 23.
0 x
DANA TO NIE IMIĘ
DANA TO KREJZOL
teledtktslw
Użytkownik

Post autor: teledtktslw » 30 paź 2016, 22:45

Oto część szósta (ostatnia) moich wspomnień - pasmo UHF, kanały 51-69:

KANAŁ 51
- TVP 1 z Kalisza (POL) ["S"] - obraz szczątkowy, przy tropo był jednak niewiele lepszy
- TVP INFO Warszawa z Warszawy (POL) [T] - odbiór na ogół słaby, ale czasem dużo lepszy, w kolorze

KANAŁ 52
- TVP 1 z Częstochowy (POL) [S] - obraz idealny
- TVP 1 (?) lokalizacja nieznana (POL) [T] - podczas tropo w grudniu 2007, odbiór słaby
- TV Joj (SVK) [T] - odbiór zmienny, od słabego do chwilami dobrego, podczas gdy nie nadawała TVP1

KANAŁ 53
- Polsat (POL) [T] z Krakowa - odbiór przeważnie słaby, ale czasem nawet bardzo dobry
- TV Nova (CZE) [T] - odbiór ogólnie słaby, raz w czerwcu 2009 dobry, w kolorze

KANAŁ 56
- TV 4 z Łodzi (POL) [S] - odbiór na co dzień słaby, podczas tropo często dobry
- TV 4 z Kielc (POL) [T] - chyba tylko raz słabo
- TVP 1 (?) (POL) [T] lokalizacja nieznana - odbiór słaby do średniego, nie pamiętam żeby był lepszy
- TVN (POL) [T] z bodajże Wrocławia albo Bielska-Białej - odbiór od słabego do średniego lub nawet dość dobrego w kolorze, łapało to chyba raz
- STV 1 (SVK) [T] - odbiór zmienny, od słabego do dobrego
- STV (Stołeczna TV) (BLR) [T] - odbiór raz w listopadzie 2009, sygnał nawet dosyć dobry, chwilami w kolorze, ale bardzo zakłócony żaluzjami, obraz skaczący, stację tą złapałem anteną siatkową

KANAŁ 57
- TVP INFO Warszawa z Przysuchy (POL) ["S"? (raczej jednak T)] - odbiór od bardzo słabego do dobrego w kolorze
- Polsat (POL) nie kojarzę skąd [T] - czasem słaby czasem zdecydowanie lepszy w kolorze

KANAŁ 58
- Polsat (POL) z Wisły [S] - odbiór na co dzień słaby, podczas propagacji niejednokrotnie dobry (czasem chyba też bardzo dobry), w kolorze

KANAŁ 59
- Polsat (POL) z Tarnowa? [T] - obraz był dość dobry w kolorze
- TV Puls z Łodzi [S] (POL) - bardzo słabo ale stabilnie, podczas propagacji co najwyżej średnio
- ?? (???) [T] wydaje mi się że coś tu chyba jeszcze było, ale zbyt dobrze nie pamiętam, chyba TV Markiza (SVK) ale mogę się mylić, odbiór, jeśli już, to z pewnością bardzo słaby bądź słaby

KANAŁ 60
- TVP INFO Katowice (POL) [S] - odbiór dosyć dobry, w kolorze, podczas tropo czasem bardzo dobry
- Polsat (POL) z Przysuchy (POL) [raczej T] - odbiór od bardzo słabego do dobrego w kolorze

Na kanałach 61-69 nie nadawały żadne stacje (przynajmniej z wymienionych tu krajów), niemniej jednak zdarzało mi się odbierać jakieś przebitki sygnału TVP 1 z Częstochowy na kanale 63, dodatkowo były też na kanałach 51 i 53 (i zapewne też na kanale 41 w formie zakłóceń na TVP2 z Wisły, uwzględniając "symetrię" kanałów). Przypomniało mi się tym samym, że TVP2 z Częstochowy mogła też przebijać na kanale 37, zakłócając dość porządnie CT 1.

Myślę, że to już jest wszystko, co mogło się pojawić odnośnie telewizji naziemnej w okresie moich "badań", które objęły przede wszystkim lata 2006-2013. Oczywiście jeśli mi się coś jeszcze przypomni, dam znać :)

LEGENDA:
["S"] - odbiór stały, sygnał niestabilny, zmienny
[T] -odbiór dzięki propagacji troposferycznej

Kraj pochodzenia stacji:
(POL) - Polska
(CZE) - Czechy
(SVK) - Słowacja
(BLR) - Białoruś
(???) - brak danych
0 x
rro29
Użytkownik

Post autor: rro29 » 07 sty 2017, 1:07

Ja może też przedstawię swój zestaw
TVP1 (C08 Katowice, C52 Częstochowa)
TVP2 (C21 Katowice, C26 Częstochowa (słabo)
TVP Info Katowice (C31 Częstochowa)
TVP Info Warszawa (C57 Przysucha)
TVN (C11 Częstochowa, C32 Katowice)
NTL (C09 Radomsko)
TV Puls (C29 Częstochowa)
0 x
Oglądam: Polsat, TVN, Puls
Słucham: RMF Maxxx Częstochowa, RMF FM, ZET, Jedynka i Złote Przeboje
rro29
Użytkownik

Post autor: rro29 » 07 sty 2017, 1:10

teledtktslw pisze:Oto część czwarta moich wspomnień - pasmo UHF, kanały 31-40:

KANAŁ 31
- TVP INFO Katowice (wcześniej TVP3 Katowice)(POL) z Częstochowy [S] - odbiór bardzo dobry
- CT 1 (CZE) [T] - odbiór różny, ale słaby bądź średni. Często to były zakłócenia na TVP INFO
- TVP1 (POL) [T] skąd? - odbiór też różny, ale były to zawsze żaluzje na TVP INFO
- Polsat (POL) [?] - ciekawe jakim cudem, ale odbiór był szczątkowy i tylko przez jakiś czas, zazwyczaj to lekko zakłócało TVP INFO

KANAŁ 32

KANAŁ 33
- TVP2 z Krakowa (POL) ["S"] - odbiór słaby, pojawiający się i znikający, przy tropo nieraz dobry

KANAŁ 34
- Polsat z Częstochowy (POL) [S] - odbiór bardzo dobry, choć obraz najbardziej śnieżący ze wszystkich stacji z Częstochowy
- TV Puls z Katowic (POL) przez jakiś czas w 2008 [S] - odbiór niezbyt mocny, ale czyniło to niezłe zakłócenia na Polsacie
- jakaś niezidentyfikowana stacja (???) [T] - pojawiała się wielokrotnie jako zakłócenia Polsatu (słabsze bądź silniejsze)

KANAŁ 35
- STV2 (SVK) [T] - odbiór bardzo zmienny, raz słabszy raz silniejszy, w październiku 2008 obraz był raz idealny, z całkowicie poprawnym teletekstem
- TV4 (POL) z Krakowa [T] - odbiór też bardzo różny, raz w grudniu 2007 bardzo dobry
- TVN (POL) z Tarnowa [T] - odbiór różny, nieraz przy silniejszej propagacji obraz był dobry, w kolorze

KANAŁ 36

KANAŁ 37
- CT 1 (CZE) [S] - odbiór normalnie słaby/średni, podczas tropo bywał nawet bardzo dobry, z dość czytelną telegazetą
- TVP2 (POL) z Kalisza ["S"] - odbiór słaby, przy propagacji najwyżej średni z racji zbyt dużego zakłócania przez CT 1

KANAŁ 38
- TVP1 (POL) z Kielc ["S"] - odbiór normalnie pojawiający się i znikający, przy tropo niekiedy dość dobry, w kolorze

KANAŁ 39

KANAŁ 40
- CT 2 (CZE) [T] - raz jesienią 2007 po lekkim obróceniu anteny był obraz średniej jakości

LEGENDA:

Kraj pochodzenia stacji:
(POL) - Polska
(CZE) - Czechy
(SVK) - Słowacja
(???) - brak danych
Na kanale 31 TVP1 nadawał z Wałcza lub Kętrzyna.
Na kanale 35 Polsat nadawał z Lublina.
Na kanale 36 TVP2 nadawał z Bydgoszczy, Zamościa lub Suwałk.
Na kanale 39 TVP2 nadawał ze Szczawnicy.
0 x
rro29
Użytkownik

Post autor: rro29 » 07 sty 2017, 1:16

teledtktslw pisze:

- TVP 1 (?) lokalizacja nieznana (POL) [T] - podczas tropo w grudniu 2007, odbiór słaby

KANAŁ 56

- TVP 1 (?) (POL) [T] lokalizacja nieznana - odbiór słaby do średniego, nie pamiętam żeby był lepszy

KANAŁ 57

- Polsat (POL) nie kojarzę skąd [T] - czasem słaby czasem zdecydowanie lepszy w kolorze

KANAŁ 59
- Polsat (POL) z Tarnowa? [T] - obraz był dość dobry w kolorze

KANAŁ 60
- TVP INFO Katowice (POL) [S] - odbiór dosyć dobry, w kolorze, podczas tropo czasem bardzo dobry
- Polsat (POL) z Przysuchy (POL) [raczej T] - odbiór od bardzo słabego do dobrego w kolorze
Kanał 52 - TVP1 odbierane jeszcze z Siedlec-Łosice.

Kanał 56 - TVP1 nadawane było ze Szczawnicy G. Prehyba
Kanał 57 - Polsat nadawane było z Piły Staszyce
Kanał 59 - Polsat z Tarnowa nadawał na kanale 60 (nie 59!), Polsat na kanale 59 nadawał z Wrocławia (G. Ślęża) oraz z Ryk (ul. JANISZEWSKA)
0 x
rro29
Użytkownik

Post autor: rro29 » 07 sty 2017, 1:21

teledtktslw pisze:

KANAŁ 22
- TVP 1 (POL) nie pamiętam dokładnie skąd [T] - jakość najczęściej słaba, ale zdarzał się obraz dobry, w kolorze

KANAŁ 23
- TVP2 (POL) z Opola (na to mi wygląda) [T] - słabo

KANAŁ 28

- TVN (POL) z Konina albo Zakopanego być może [T] - jakość dość dobra, ale duże zakłócenia w postaci "żaluzji"

KANAŁ 29

- TVP2 (POL) lokalizacja nieznana [T] - odbiór różny, najczęściej słaby, ale bywał dużo mocniejszy, raz nawet "przebił" całkiem TV Puls
.
Kanał 22 - tutaj TVP1 nadawał z Konina Żółwieniec
Kanał 23 - TVP2 nadawał z Opola Chrzelic ale również z Koszalina GołoGóra
Kanał 28 - TVN tu nadawał z Zakopanego, TVN z Konina na kanale 40.
Kanał 29 - TVP2 z Zielonej Góry.
0 x
teledtktslw
Użytkownik

Post autor: teledtktslw » 07 sty 2017, 22:04

rro29 pisze:
teledtktslw pisze:Oto część czwarta moich wspomnień - pasmo UHF, kanały 31-40:

KANAŁ 31

KANAŁ 32

KANAŁ 33

KANAŁ 34

KANAŁ 35

KANAŁ 36

KANAŁ 37

KANAŁ 38

KANAŁ 39

KANAŁ 40

LEGENDA:

Kraj pochodzenia stacji:
(POL) - Polska
(CZE) - Czechy
(SVK) - Słowacja
(???) - brak danych
Na kanale 31 TVP1 nadawał z Wałcza lub Kętrzyna.
Na kanale 35 Polsat nadawał z Lublina.
Na kanale 36 TVP2 nadawał z Bydgoszczy, Zamościa lub Suwałk.
Na kanale 39 TVP2 nadawał ze Szczawnicy.
Wydaje mi się, że były jakieś bliższe nadajniki TVP1 na K31 i TVP2 na K36 - bo nie przypominam sobie, żebym kiedyś odbierał tak solidnie TV z miast północnej czy wschodniej Polski (a ściśle wschodnich krańców), inaczej bym zapewne pamiętał np. Szwecję, której przecież nigdy nie złapałem (no chyba ze kiedys jonosferycznie, ale na 99,99% nie). W dodatku moja antena zwykle była kierowana na stronę południową, więc myślę, że z tego gąszczu stacji nadawczych znajdujących się zwłaszcza pod górami mieścił się taki nadajnik, o jaki mi chodzi :-)
0 x
FAMIX
Użytkownik

Post autor: FAMIX » 29 lip 2017, 20:47

Witam wszystkich.
Mam do was pytanko.
Czy posiadacie filmiki zachowane na plytach, dyskach lub na you tube by sie podzielić ze swoimi wspomnieniami analogową telewizją naziemną?
Ja mam akurat jeden filmik na you tube ale nie wiem czy mogę wam tu podać.
Jeżeli macie to piszcie do mnie jaką prywatną wiadomość.
Pozdrawiam.
0 x
teledtktslw
Użytkownik

Post autor: teledtktslw » 16 wrz 2017, 15:14

Mała korekta do mojego wykazu:

- z Zakopanego odbierałem jeszcze TVP2 na kanale 34 (silne zakłócenia na "częstochowskim" Polsacie) oraz TVP1 na kanale 48 (odbiór dość dobry, w kolorze), wszystko to podczas jednej propagacji troposferycznej z sierpnia 2009;
- na kanale 57 oprócz TVP INFO Warszawa z Przysuchy było także TVP INFO Katowice, ale nie pamiętam skąd (odbiór stały, ale na ogół w słabej jakości, chociaż podczas tropo bywał nawet dobry)
- na kanałach 1 i 2 w paśmie VHF-I wystąpiły dwa razy (w 2008) szczątkowe sygnały (w formie ramki obrazu i poprzecznych pasów, bez głosu) podczas silnego tropo, co to mogło być i skąd?
- na kanale 6 w paśmie VHF-III był jeszcze słabiutki sygnał jakiejś stacji podczas mega tropo w listopadzie 2009, pewnie było to coś ze wschodu

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dodam.
0 x
Tofic
Użytkownik
x 3
x 1

Post autor: Tofic » 13 sie 2019, 16:38

W temacie, pamięta ktoś, jak dokładnie rozprzestrzeniał się Polsat z uruchamianiem emisji naziemnej po kraju?
Udało mi się namierzyć jedynie szczątkowe dane:
* Początkowo, w marcu 1994 uruchomili tylko w Warszawie i we Wrocławiu.
* W kwietniu 1994 w Poznaniu, Rzeszowie, Radomiu i Katowicach.
* W czerwcu 1994 w Bielsku-Białej.
* We wrześniu 1994 w Bydgoszczy.
* W listopadzie 1994 w Białej Podlaskiej.
* W grudniu 1994 miał już działać w całej Polsce, na podstawie nagrania zakończenia programu na YT z 23 grudnia, gdzie ukazała się lista, niby nagranie niekompletne, zaś sama lista była nieco przetasowana, lecz nieco zdziwił mnie brak Zamościa-Tarnawatki, która zgodnie z innymi źródłami jednak uruchomiła nadawanie w 1994.
Ktoś wie coś więcej?
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”