TVP dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Kostka
Użytkownik
x 7

TVP dawniej

Post autor: Kostka » 25 paź 2019, 16:18

Proszę bardzo. Podział na województwa taki a nie inny bo sprawdziłem różne informacje dotyczące zasięgu poszczególnych ośrodków w tym okresie i stąd np. w radomskim pasmo TV Kraków. Co więcej, także stary podział administracyjny gdyż ten obecny wprowadzono dopiero w 1999 roku.
Obrazek
4 x
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 4
x 13

TVP dawniej

Post autor: telefan » 25 paź 2019, 21:39

Zasięgi ośrodków czy ogólnie mediów regionalnych w latach 90. nie były sztywne i ściśle przyporządkowane. Ja bym się zastanowił nad oznaczeniem Kalisza, Opola, Tarnobrzegu i Radomia dwoma kolorami. WOT ok. 1997 już nadawał dla Radomia (są na YT pojedyncze nagrania odnoszące się do tego: prognoza pogody i reportaż o senatorze z Radomia). Tarnobrzeg był w zasięgu TVL i nawet pojawiał się w prognozie pogody. Opole było dzielone między Wrocław i Katowice. Trudno jednoznacznie przyporządkować Kalisz ale PTV pewno też tam się pojawiało. Nie wiem jak z Piłą ale myślę że podobna sytuacja co z Kaliszem.
2 x
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 4
x 13

TVP dawniej

Post autor: telefan » 01 lis 2019, 23:22

Z ostatnich nowości na YT: jeden z najstarszych fragmentów z transmisji obrad Sejmu, niebędący wyrywkiem z innego programu czyli coś co przez lata wypełniało ramówkę Dwójki ;) Tutaj początek pierwszej kadencji Sejmu RP czyli jesień 1991 r., na stanowisku Gugała i Lis.
https://youtu.be/fOiuv8hodR8
Fragment Panoramy z Telewizji Gdańsk, początek grudnia 1990 r. (najprawdopodobniej). W środek serwisu informacyjnego wpleciona jest reklama.
https://youtu.be/tDUvIH5wdoo
0 x
m1992
Użytkownik
x 1
x 20

TVP dawniej

Post autor: m1992 » 07 lis 2019, 12:14

Z tym że to wszystko było o tyle ciekawe że o ile wiem, obrady nie były transmitowane do końca. Czas antenowy na transmisje był maksymalnie do 16-16.30, a jak wiemy, obrady czasami trwają i do późna w nocy.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”