Polonia 1 dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
LevelXSI
Użytkownik
x 1

Polonia 1 dawniej

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LevelXSI »

Witam !!
26 lat temu mniej więcej o tej porze Polonia 1 zaczęła znikać z naziemnego eteru - pierwsze 5 stacji. Jak ten czas leci.... Wtedy pogoda byłą super i było ciepło. Zresztą całe lato 1994 r. było bardzo gorące (temperatura).
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

Polonia 1 dawniej

Post autor: Tomek »

Dopiero teraz zorientowałem się, że w programie o grach Escape był stały kącik poświęcony anime. :D Prawdopodobnie z powodu tego, że w 1997 roku po raz pierwszy wyłączono mi z kablówki kanał Polonia 1, więc nie miałem czasu, aby prawidłowo strawić zawartość wydań. Może to też kwestia pewnego negowania - bo tu program pokazywał jakieś chińskie bajki niedostępne w Polsce, a ja z powodu wieku i równie małego portfela musiałem zadowalać się tylko tym, co leciało na polskich kanałach. Albo nie byłem wystarczająco mangozjebem ;D

Taka ciekawostka, którą znalazłem szukając jakiś skanów z okazji 25-lecia "Czarodziejki z Księżyca" w Polsce :)
Secret Service nr 40 (listopad 1996)
Escape Polonia 1 Czarodziejki z Księżyca.jpg
Secret Service nr 41 (grudzień 1996)
Escape Polonia 1 Secret Service.jpg
Escape Polonia 1 Secret Service.jpg (60.43 KiB) Przejrzano 317 razy

Tutaj jedyny chyba zachowany taki egzemplarz wideo tej rubryki - recenzja anime Moldiver, od około 16:30.
Jak nietrudno domyślić się za dostarczenie materiał odpowiadało Planet Manga (Mr Root z magazynu Secret Service, od ich rubryki z japońskimi kreskówkami), które w latach 90 dystrybuowało anime na naszym rynku na VHS. Przy czym była to dystrybucja dosłowna - przede wszystkim sprowadzanie kaset od zachodnich, angielskich wydawców i doklejanie na nie własnej naklejki. Żadnych polskich dubbingów czy nawet napisów (w późniejszych okresie wydawali też normalne, polskie wersje).

Przy okazji - jeszcze ten francuski program "Manga Zone" poświęcony anime z MCM (co ciekawe nagrania zamieszczone przez osobę z Polski). Kojarzę go bardziej niż anime w Escape, pewnie dlatego, bo moje, starsze rodzeństwo oglądało bardzo często ten kanał (zastąpiło w ich repertuarze MTV Europe i niemiecką Vivę).

HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2823

Polonia 1 dawniej

Post autor: Karol »

Czołówka "Drużyny A" nadawanej w Polonii 1. Prawdopodobnie nie jest to już emisja w sieci naziemnej, a satelitarna:

Lektorem był Jacek Brzostyński.

Teraz pytanie. Serial leciał z włoskim dubbingiem, na którego nałożono polskiego lektora?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

Polonia 1 dawniej

Post autor: Tomek »

Chyba była raczej angielska. Czy Polsat nie odkupił przypadkiem ścieżki (lektora) i praw od Polonii 1 tak jak przypadku McGyvera?
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”