TVP dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
TVP8Polska
Użytkownik
x 2

TVP dawniej

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVP8Polska »

tvferdex97 pisze: 30 gru 2020, 15:07 Ponoć w marcu tamtego roku była już stara oprawa programu dnia ta z lat 2000-2004? Jak tak to nie rozumiem jak można wprowadzić zmiany na miesiąc potem miesiąc albo 2 stara oprawę dać, a w kwietniu dać z powrotem nowa ale jednak różniącą się od tej ze stycznia 🙁.
Tak. Jest nagranie z 29 marca 2005 i już jest zakończenie w oprawie Leonardo da Vinci.
Awatar użytkownika
VIP Expert
x 1
x 56

TVP dawniej

Post autor: Blank »

Recital Sabriny - Sopot 1988, najlepsze te bisy na końcu nagrania. :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 24
x 271
Kontakt:

TVP dawniej

Post autor: Poland »

Kronika i Pogoda (z perełką w postaci czołówki) z Krakowa równo sprzed 20 lat:
Ostatnio zmieniony 01 sty 2021, 21:40 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy!
zOOlneX
Użytkownik
x 1
x 2

TVP dawniej

Post autor: zOOlneX »

A gdyby tak ktoś wrzucił na tuby świetokrzyski odpowiednik Kroniki... Co ciekawe dwie informacje pochodziły właśnie ze Świętokrzyskiego (chyba też wykorzystane w lokalnym wydaniu). No i ta pauza, chyba z całą melodyjką :blush:
Telewizja2
Użytkownik
x 3

TVP dawniej

Post autor: Telewizja2 »

Na yt pojawił się fragment pauzy Dwójki na żółtym tle:
Widać wyraźnie że jest jak w późniejszej wersji a wersja bez tego koła była stworzona tylko na potrzeby spotu o abonamencie RTV.
Kostka
Obserwator
x 1
x 40

TVP dawniej

Post autor: Kostka »

Telewizja2 pisze: 07 sty 2021, 14:15 Widać wyraźnie że jest jak w późniejszej wersji a wersja bez tego koła była stworzona tylko na potrzeby spotu o abonamencie RTV.
W tym spocie wykorzystano akurat wersję z kołem, tylko tak obciętą, żeby kształtu koła nie było widać.
Telewizja2
Użytkownik
x 3

TVP dawniej

Post autor: Telewizja2 »

Wie ktoś z was może czy zza czasów nowego logo w sylwestra 2003/2004 i 2004/2005 też był zegar pod logiem dwójki podczas sylwestra tak jak w sylwestra 2002/2003? czy jednak jakiś napis I jak tak to pisany jaką czcionką czy tą samą czy inną?
Oraz czy rok później był taki sam odgłos przy przywitaniu roku o północy tak jak tu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=36fOIwJEQNQ&t[/youtube]
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Obserwator
x 142
x 48

TVP dawniej

Post autor: Nowy Telewizor »

@Telewizja2 źle wstawiłeś film, mi też tak się zdarza ;)
Szczęśliwego Nowego Roku 2021
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Obserwator
x 142
x 48

TVP dawniej

Post autor: Nowy Telewizor »

W ostatnią sobotę (16.01.2021) w PnŚ był fragment programu "Z kamerą wśród zwierząt"
Szczęśliwego Nowego Roku 2021
Kostka
Obserwator
x 1
x 40

TVP dawniej

@SNOL będzie tym bardziej zaskoczony :)
Fragment wrocławskich "Faktów" z dnia pogrzebu papieża (8 kwietnia 2005), oraz fragment prognozy pogody wyemitowanej po nich (swoją drogą wiadomo już, że znane doskonale mapy pogodowe weszły prawdopodobnie dopiero wraz z niebiesko-zieloną oprawą). Poza tym cały Kurier, i pogoda z Regionalnej Trójki. Ciekawi mnie to, że mimo że w paśmie wspólnym wyświetlano logo normalne, tak w paśmie lokalnym sporo się różniło... Pewnie awaryjny generator mieli.
zOOlneX
Użytkownik
x 1
x 2

TVP dawniej

Warto dodać, że przy relacji z Watykanem (Waldemar Chudziak) logo znikało, a na grafice łączeniowej i podczas programu logo wyświetlało się... :thinking: dziwne to. No, chyba że to było normą :wink:
Ostatnio zmieniony 21 sty 2021, 18:58 przez zOOlneX, łącznie zmieniany 1 raz.
Kostka
Obserwator
x 1
x 40

TVP dawniej

zOOlneX pisze: 21 sty 2021, 16:11 Warto dodać, że przy relacji z Watykanem (Waldemar Chudziński)...
Jak już, to Waldemar Chudziak.
zOOlneX
Użytkownik
x 1
x 2

TVP dawniej

@Kostka Lol, myślałem że napisałem poprawnie nazwisko, a się okazało, że Chudziński napisałem nie Chudziak... :smile:, dzięki
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 140
x 164
Kontakt:

TVP dawniej

Post autor: SNOL »

Kostka pisze: 21 sty 2021, 8:17 Ciekawi mnie to, że mimo że w paśmie wspólnym wyświetlano logo normalne, tak w paśmie lokalnym sporo się różniło... Pewnie awaryjny generator mieli.
Już tłumaczę: łączenie z Watykanem prawdopodobnie było przekazem ręcznie przełączanym w pokoju emisyjnym, a nie w reżyserce. Stąd przy zmianie przekazu zanikanie logo ekranowego, bo to był czysty przekaz, do którego trzeba by oddzielnie generować logo. W ogóle mam wrażenie, że na tym nagraniu podczas pasma lokalnego obserwujemy nałożone na siebie dwa żałobne logotypy Wrocławia, stąd taka „pogrubiona wersja”.

W paśmie wspólnym z kolei: otv do logotypu TVP3 dorzucały samą nazwę miasta, dlatego „Wrocław” nieco różni się barwą od „TVP3”.
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Kostka
Obserwator
x 1
x 40

TVP dawniej

SNOL pisze: 21 sty 2021, 21:37 W ogóle mam wrażenie, że na tym nagraniu podczas pasma lokalnego obserwujemy nałożone na siebie dwa żałobne logotypy Wrocławia, stąd taka „pogrubiona wersja”.
Zdaje mi się też, że nawet czcionka napisu "WROCŁAW" jest nieco inna niż zwykle (taka przypominająca bardziej Arial niż Geometric 415), ale pewnie to też skutek pogrubienia.
Ale widać doskonale, że cyfra 3 jest troszeczkę większa niż logo TVP w tym logo ekranowym. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”